JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas sekmadienį žurnalistams sakė, kad Izraelio pareigūnai jį informavo, jog pietinėje Gazos dalyje vėl įjungė vandenį. Tačiau Izraelio energetikos ir vandens ministerijos atstovas spaudai Adiras Dahanas teigė, kad vanduo tekėjo tik vienoje pietinės Gazos ruožo vietoje.
Pagalbos darbuotojai Gazoje teigė dar nematę įrodymų, kad vanduo vėl tiekiamas, o Gazos vyriausybės atstovas spaudai sakė, kad vanduo neteka.
„Reuters“ praneša, kad visą dieną Gazos gyventojai valandų valandas stovėjo eilėse prie kepyklų ir stumdėsi norėdami nusipirkti duonos, nes baiminosi, kad gali pritrūkti maisto.
„Palestinietė Umm Abdullah Abu Rizq atėjo 7 val. ryto, tikėdamasi nusipirkti maisto, kad galėtų pamaitinti savo šeimą ir kitus jos namuose prisiglaudusius žmones“, – skelbia „Reuters“.
Pranešama, kad Chan Juniso gyventojai skubėjo į mečetes, kuriose kol kas dar buvo galima gauti švaraus vandens atsargų.
Vietinis gyventojas Eyadas Aqelis sakė, kad dėl plačiai paplitusių elektros energijos tiekimo sutrikimų nebuvo galima pumpuoti vandens, kad papildytų jo rezervuarą. Jis laikė mažą plastikinę talpyklą su vandeniu, kuri, pasak jo, bus jo šeimos atsargos praustis ir gaminiti maistą.
Jungtinių Tautų agentūros, remiančios palestiniečių pabėgėlius, UNRWA generalinis komisaras Philippe'as Lazzarinis žurnalistams sakė: „Per pastarąsias aštuonias dienas į Gazos ruožą nebuvo įleistas nė lašas vandens, nė grūdas kviečių, nė litras degalų... Keliame aliarmą, kad nuo šiandien mano kolegos UNRWA Gazos ruože nebegali teikti humanitarinės pagalbos.
Tiesą sakant, Gaza yra dusinama, ir atrodo, kad karas šiuo metu prarado žmogiškumą... Jei pažvelgtume į vandens problemą, visi žinome, kad vanduo yra gyvybė, o Gazoje trūksta vandens ir Gazoje trūksta gyvybės.“
Blinkenas įsitikinęs, kad per Egipto sieną su Gazos Ruožu pavyks tiekti pagalbą
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas sekmadienį išskrisdamas iš Kairo sakė, kad Rafos pasienio perėja tarp Gazos Ruožo ir Egipto bus atvira pagalbai į Izraelio blokuojamą anklavą.
„Kartu su Jungtinėmis Tautomis, Egiptu, Izraeliu ir kitais kuriame mechanizmą, kaip gauti pagalbą ir ją perduoti žmonėms, kuriems jos reikia“, – sakė jis žurnalistams.
A. Blinkenas taip pat nurodė, kad Jungtinės Valstijos už pagalbos perdavimą į Gazos Ruožą atsakingu paskyrė buvusį diplomatą Davidą Satterfieldą.
Valstybės sekretoriaus teigimu, JAV sąjungininkės arabų šalys sutarė suvaldyti Izraelio karą su palestiniečių kovotojų grupuote „Hamas“ neleidžiant jam išplisti.
„Kiekvienoje šalyje, į kurią nuvykau, ryžtasi užtikrinti, kad tai neišplistų“, – prieš išvykdamas iš Egipto į Izraelį, kur lankysis antrą kartą per mažiau nei savaitę, teigė A. Blinkenas, prieš tai aplankęs šešias arabų šalis.
„Niekas neturėtų daryti nieko, kas galėtų įlieti žibalo į ugnį bet kurioje kitoje vietoje (...) Iš mano pokalbių su visomis šiomis kitomis šalimis aišku, kad jos tvirtai laikosi šios nuomonės ir savo santykiais stengiasi užtikrinti, kad taip neatsitiktų“, – pridūrė jis.