JAV iždo departamentas pranešė, kad kriminalizuoja sandorius su banku „Sputnik“ ir su „Tolimųjų Rytų banku“, bendradarbiavimu su Šiaurės Korėja kaltinamomis institucijomis.
Jis taip pat nusitaikė į Jong Yong Namą (Čen Jong Namą), kuris, kaip įtariama, dirba Maskvos sąjungininkėje Baltarusijoje esančioje Šiaurės Korėjos ginklų tyrimų įstaigoje, ir į prekybos bendrovę, susijusią su valstybiniu vežėju „Air Koryo“, kuriam jau taikomos sankcijos.
Iždo departamento aukšto rango pareigūno Briano Nelsono teigimu, į sankcijų sąrašą patekę bankai „sąmoningai teikė svarbias finansines paslaugas“ Šiaurės Korėjai.
„Jungtinės Valstijos toliau įgyvendins ir vykdys esamas sankcijas, ragindamos Korėjos Liaudies Demokratinę Respubliką grįžti prie diplomatinio kelio ir atsisakyti masinio naikinimo ginklų bei balistinių raketų ambicijų“, – sakė jis savo pranešime.
Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja pranešė, kad Šiaurės Korėja trečiadienį išbandė tris raketas, įskaitant tarpžemyninę balistinę raketą, ir kad ji gali ruoštis pirmajam branduoliniam bandymui nuo 2017 metų.
Jungtinės Valstijos ketvirtadienį organizavo balsavimą JT Saugumo Taryboje dėl sankcijų Pchenjanui griežtinimo, sakydamos, kad Šiaurės Korėja įžūliai pažeidė 2017 metų rezoliuciją, ir perspėjo dėl tolesnių bandymų pasekmių.
Tačiau Rusija, kurios santykiai su Vakarais smarkiai pašlijo dėl jos karo Ukrainoje, ir Kinija vetavo JAV parengtą rezoliuciją, teigdamos, kad sankcijos padidins įtampą.
JAV ambasadorė prie JT Linda Thomas-Greenfield apkaltino Pekiną ir Maskvą skatinant Šiaurės Korėją ir pareiškė, kad Jungtinės Valstijos imsis vienašalių priemonių prieš Pchenjaną.