Kaip interviu Natalijai Moseičiuk sakė O. Danilovas, apie tai, kas bus su Rusijos Federacija po Ukrainos pergalės, bus galima kalbėti tik tada, kai šalis agresorė neteks visų savo „kolonijų“.
„Turi įvykti labai paprastas dalykas: Rusijos Federacija turi netekti tų kolonijų, kurias ji užgrobė XIX–XX a.... Turime suprasti, kad Rusija yra viena iš nedaugelio šalių, turinčių kolonijas šiuolaikiniame XXI amžiuje.
Rusijos Federacija atėmė šių žmonių kalbą, tradicijas, atėmė iš jų kultūrą, kolonizavo. Nes ką jie turi, tai yra kolonijos, jas reikia išlaisvinti, kad šios tautos taptų laisvos“, – sakė jis, skelbia UNIAN.
Pasak O. Danilovo, tik tada, kai Rusijos Federacija neteks visų savo „kolonijų“, bus galima kalbėti apie tolesnį jos likimą. Jis pažymėjo, kad Ičkerijos ir Tatarstano tautos tikrai nenori būti šalies agresorės dalimi.
„Jie net nenori būti susiję su Rusijos Federacija, pradeda lėtai klibėti“, – pridūrė O. Danilovas.
Ketvirtadienį, minint rugsėjo 1-ąją, per atvirą pamoką Kaliningrade Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė apie naują karo Ukrainoje „tikslą“. Anot jo, Ukrainoje neva kuriamas „antirusiškas anklavas“, keliantis grėsmę Rusijai.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Pusiau oficialiai pripažįstama, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad Ukrainos žmonės pasirinko kelią į Vakarus. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“.
Karo metu dažnai keitęs savo reikalavimus Kremlius šiuo metu nori, kad Ukraina atsisakytų savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.
Rusija jau pusmetį bombarduoja Ukrainos karinius ir civilių objektus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės stabdo bendradarbiavimą su Rusija.
Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Beatodairiško Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir keli kiti Rytų Ukrainos miestai.