Teigiama, kad būtent šie agentai surengė bepiločių ataką Kremliuje gegužės pradžioje, o dronai buvo paleisti iš Rusijos teritorijose.
Kol kas nėra tikslių duomenų, ar kiti panašūs išpuoliai bepiločiais taip pat buvo „vidaus agentų“ darbas.
Manoma, kad Ukraina savo agentams tiekia ukrainiečių gamybos dronus – bent du JAV valdžios atstovai patvirtino CNN, kad JAV neturi duomenų apie tai, jog atakos būtų rengiamas amerikietiška ginkluote.
JAV žvalgyba taip pat negali tiksliai pasakyti, kokiu būdu Ukrainai pavyko nugabenti bepiločius giliai į priešo užnugarį, tačiau CNN šaltinių teigimu, šalis sukūrė gerą kontrabandos tinklą, kurį galėjo panaudoti dronų ar jų dalių „eksportui“ į Rusijos teritoriją.
CNN kalbintas vienos iš Europos šalių žvalgybos atstovas pažymėjo, jog Rusijos ir Ukrainos siena ir itin išsitęsusi, ją sunku kontroliuoti, o tai leidžia klestėti kontrabandai. „Tai Rusijos periferija. Išgyvenimas – kiekvieno problema, todėl grynieji pinigai čia daro stebuklus“, – aiškino jis.
Nėra aišku ir kas konkrečiai kontroliuoja „miegančių agentų“ darbą. CNN šaltiniai tvirtina, kad šią misiją prižiūri „ukrainiečių žvalgybos bendruomenė“. Anot turimos informacijos, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis yra nustatęs bendras gaires, kas leidžiama žvalgybai ir saugumo tarnyboms, tačiau ne visos karinės operacijos yra su juo derinamos.
Ukrainos saugumo tarnybos atstovas CNN patvirtino, kad paslaptingi sprogimai ir dronų smūgiai Rusijos teritorijoje ir toliau turėtų tęstis.
Viešai JAV aukštas pareigas užimantys kariuomenės ir valdžios atstovai smerkia Ukrainos smūgius Rusijoje, ypač jei tai susiję su civiline infrastruktūra. Tačiau privačiuose anoniminiuose pokalbiuose Vakarų šalių valdžių atstovai pareiškė, kad tokie išpuoliai yra „protinga karinė strategiją“, kuri gali padėti nukreipti Rusijos išteklius vidaus teritorijos apsaugai.