Ukrainos ambasadorius Turkijoje Vosylis Bodnaras atskleidė sunkią derybų pradžią, Turkijos įtaką joms ir Rusijos veiksmus jau pasiekus susitarimą.
„Pirminis procesas – tai išvis tik bandymai sutraukti šalis deryboms, ir čia Turkija suvaidino tarpininkės vaidmenį visiškai tiesiogine prasme. Antrasis procesas – čia Turkijos vaidmuo buvo fasilitavimas, su tam tikrais tarpininkavimo bruožais. Juk derybos Stambule kovo pabaigoje prezidentas Erdoganas kalbėjo abiem pusėms, tačiau nedalyvavo tiesiogiai derybose“, – aiškino jis.„Iš tiesų tai kovo mėnesio pabaigoje mes tikėjomės, kad aptikome kažkokią platformą sureguliavimui, ir tie signalai, kurie pasirodė po derybų Stambule, iš tiesų atspindėjo progresą derybose. Tačiau šie susitarimai faktiškai niveliavosi dėl masinių Rusijos nusikaltimų Bučoje, Irpinėje, ir daugelyje kitų Ukrainos miestų“, – pažymėjo diplomatas. – Derybų procesą sustabdė Rusija, kuri pradėjo naują puolimą Donbase, nes pagrindinė sąlyga – būtent tai pasiekė abi pusės Stambule – buvo tai, kad karo veiksmų nutraukimas turi remtis kariuomenės atitraukimo pagrindu. Tačiau tai nebuvo paranku Putinui, kaip ir, jeigu taip galima pasakyti, Rusijos visuomenei, tai masei, kuri nori karo, kraujo ir kuri tik sveikina tuos nusikaltimus“.
Jo teigimu, jeigu procesas būtų vystęsis taip, kaip jis buvo pradėtas Stambule arba kaip jis buvo ten sutartas, šalys galėjo pasiekti taikos sureguliavimo rezultatą. Tačiau dabar jau V. Bodnaras abejoja, kad tai gali būti įmanoma dėl visų tų nusikaltimų, kuriuos įvykdė Rusija.