Anksčiau šią savaitę Pchenjanas paskelbė apie naujausios tarpžemyninės balistinės raketos bandomąjį paleidimą.
Pietryčių Azijos susitikimo Džakartoje kuluaruose JAV diplomatijos vadovas susitiko su Pietų Korėjos ir Japonijos užsienio reikalų ministrais, kurie visi pasmerkė pastarųjų dienų Pchenjano veiksmus.
„Esame tvirtai susivieniję bendrai gynybai ir užtikriname, kad darome viską, kas įmanoma, kad atgrasytume ir apsigintume nuo bet kokios agresijos“, – teigė A. Blinkenas.
Pietų Korėjos užsienio reikalų ministras Park Jinas pažymėjo, kad šis bandymas buvo atliktas kaip tik tuo metu, kai regiono galybės susitiko deryboms Džakartoje, į kurias Šiaurės Korėja atsiuntė savo pareigūną.
„Tai, ką daro Šiaurės Korėja, visiškai prieštarauja tarptautinės bendruomenės lūkesčiams“, – nurodė Park Jinas.
„Tikiuosi, kad šiandien vykstantis trišalis dialogas sustiprins mūsų pasiryžimą tvirtai ir ryžtingai – nedviprasmiškai – atsakyti į nuolatines Šiaurės Korėjos provokacijas ir pasiųsti žinią, kad jų provokacijos neliks nenubaustos“, – pridūrė jis.
Šiaurės Korėja pareiškė, kad jos lyderis Kim Jong Unas asmeniškai prižiūrėjo raketos paleidimą.
Šią raketą Šiaurės Korėja anksčiau yra išbandžiusi tik kartą, balandį. Per trečiadienio bandymą raketa nuskriejo 1 001 km ir nukrito į Japonijos jūrą, sakoma oficialiosios Korėjos centrinės naujienų agentūros (KCNA) pranešime.
Reaguodami į tai Seulas ir Vašingtonas stiprina bendradarbiavimą saugumo srityje ir žada, kad Pchenjanas sulauktų branduolinio atsako bei savo dabartinės vadovybės pabaigos, jei panaudotų branduolinius ginklus prieš JAV ar Pietų Korėją.
Seulas trečiadienio bandymą pavadino didele provokacija, kenkiančia taikai ir saugumui Korėjos pusiasalyje. Paleidimą taip pat griežtai pasmerkė Jungtinės Tautos, JAV ir jų sąjungininkės.