Atvykstantiems į Kiniją – analiniai koronaviruso testai

Kinija analinius koronaviruso testus pavertė privalomais tiems, kurie nori atvykti į šalį, skelbiama „The Times“. Anksčiau dėl to netgi buvo kilęs tarptautinis skandalas dėl JAV diplomatų „pažeminimo“.

Specialūs patikros punktai šiai procedūrai yra įrengti Pekino ir Šanchajaus oro uostuose.

Pirmieji pranešimai apie Kinijoje pradėtus naudoti analinius tyrimus pasirodė 2021-ųjų sausį. Pasak kinų ekspertų, tokie testai yra tikslesni už standartinius PGR testus. Tyrimų metu buvo nustatyta, kad COVID-19 išangėje ar išmatose išlieka ilgesnį laiką negu nosiaryklėje.

Japonijos valdžia jau išsakė savo nepasitenkinimą, kad šios šalies piliečiai yra verčiami atlikti tokią „neetišką“ procedūrą. Japonija prašo pakeisti testavimo būdą po to, kai kai kurie keliauninkai pranešė apie „psichologinį skausmą“ atlikę tokią neįprastą procedūrą.

Vasario 25-ąją JAV valstybės departamentas viešai pasipiktino tokių Kinijos sprendimu ir pareikalavo, kad šis testavimo būdas nebūtų taikomas amerikiečių diplomatams. „Vice News“ skelbiama, kad keli JAV diplomatai jau buvo testuojami šiuo metodu, dėl ko ir kilo nesutarimai tarp abiejų valstybių.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
M
Morta
2021-03-05 12:30:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau reikia siusti raskevic i kinija, jo chebrai patiks.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų