„Mano Europos draugams! Tiesiog turėkite omenyje šį Rusijos okupuotą Ukrainos plotą, kai klausote savo politikų pareiškimų“, – „Facebook“ rašė O. Bokočas.
Žemėlapiuose matyti, kad Rusijos šiuo metu užimtas plotas Ukrainoje atitinka, pavyzdžiui, bendrą Čekijos ir Slovakijos plotą, arba didžiąją dalį Italijos.
Paskatino atsisakyti užimtų teritorijų
Gegužę ir buvęs JAV valstybės sekretorius Henris Kissingeris, ir „The New York Times“ teigė, kad Ukraina gali būti priversta Rusijai atiduoti dalį savo teritorijos, norėdama užbaigti karą.
H. Kissingeris Pasaulio ekonomikos forume Davose pareiškė, kad idealu būtų grįžti į status quo, susiklosčiusio iki Rusijos invazijos pradžios vasario 24 dieną.
Rusija 2014-aisiais aneksavo Krymą, o promaskvietiškų separatistų grupuotės daugelį metų kontroliavo dalį ryčiausių Ukrainos sričių – Donecko ir Luhansko.
Dėl pastangų priversti Maskvą atsisakyti tų teritorijų konfliktas gali peraugti į naują, platesnio masto karą, perspėjo H. Kissingeris. Jis pridūrė, kad derybas būtina pradėti per ateinančius du mėnesius.
„Panašu, kad pono Kissingerio kalendorius rodo ne 2022 metus, o 1938-uosius“, – jam atkirto Volodymyras Zelenskis, palygindamas buvusio JAV diplomatijos vadovo pasiūlymą su Miuncheno susitarimu, kuriuo prieš daugiau nei 80 metų nacistinei Vokietijai buvo perleista dalis Čekoslovakijos.
„The New York Times“ redakcija irgi nerealistiškomis pavadino viltis atgauti iki vasario užimtas Ukrainos teritorijas. Leidinio nuomone, Kyjivui per potencialas derybas tektų priimti „skausmingų teritorinių sprendimų, reikalingų bet kokiam kompromisui“.