Teigiama, kad šis žingsnis didelės įtakos bendrovės finansams neturės, tačiau tikslaus karo poveikio Registrų centrui pateiktoje 2021 metų bendrovės veiklos ataskaitoje jos vadovybė neįvardijo.
„Bendrovė pašalino visas rusiškas ir baltarusiškas prekes iš prekybos ir nutraukė tolesnį jų tiekimą. Tai bendrovės veiklai ir finansiniams rezultatams reikšmingos įtakos neturės. Vadovybė šiuo metu negali pateikti tikslaus vertinimo, kaip karas Ukrainoje paveiks finansinius rezultatus“, – rašoma kovo pabaigoje parengtoje ataskaitoje.
Pasak tinklo atstovų, šios prekės sudarė nedidelę dalį asortimento, joms rastos alternatyvos.
„Iš viso „Eurovaistinės“ asortimente prekių iš Rusijos ir Baltarusijos buvo vos 0,26 proc. Didžioji dalis buvo visiems pažįstami medikamentai, tokie kaip validolis, aktyvintos anglies tabletės, vitamino C žirneliai. Visiems šiems medikamentams jau turime kitų šalių alternatyvas, tad įtakos dėl šių medikamento išėmimo iš rinkos nenumatome“, – teigiama BNS atsiųstame įmonės komentare.
„Eurovaistinė“ pernai gavo 278,3 mln. eurų pajamų, arba 1,2 proc. daugiau nei 2020 metais (274,9 mln. eurų), tačiau grynasis įmonės pelnas sumažėjo 37 proc. iki 1,97 mln. eurų (3,13 mln. eurų).
Pasak įmonės, jos finansiniams rezultatams daugiausiai įtakos turėjo asortimento plėtra ir didėjančios išlaidos darbuotojų atlyginimams,
„Pokytį labiausiai lėmė kosmetikos ir grožio prekių asortimento plėtra ir pardavimai bei darbo užmokesčio kaštų didėjimas“, – teigiama metiniame pranešime.
Grupės elektroninės prekybos pajamos pernai išaugo 34,6 proc. – jos plėtra buvo vienas veiklos prioritetų.
Pernai „Eurovaistinė“ akcininkei išmokėjo 3,13 mln. eurų dividendų – beveik dukart daugiau nei 2020 metais (1,6 mln. eurų).
2021-ųjų pabaigoje bendrovė turėjo 274 vaistines, „Sodros“ duomenimis, joje dirba 1,5 tūkst. darbuotojų.
Vienintelė „Eurovaistinės“ akcininkė yra bendrovė „Euroapotheca“, kurią kontroliuoja verslininko Nerijaus Numos valdoma „Vilniaus prekyba“.