• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos pajėgos įvairiais būdais siekia išbandyti ukrainiečių gynybą, rašo UNIAN. Tačiau šiandien padėtis visoje Luhansko srities fronto linijoje yra stabili, sako srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

Rusijos pajėgos įvairiais būdais siekia išbandyti ukrainiečių gynybą, rašo UNIAN. Tačiau šiandien padėtis visoje Luhansko srities fronto linijoje yra stabili, sako srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

REKLAMA

Anot jo, sunkiausia padėtis Luhansko srityje išlieka Bilohorivkos, Kreminos ir Lymano kryptimis.

Rusai toliau bando užimti kaimus, kuriuos anksčiau ukrainiečiai išlaisvino. Vis dėlto, anot S. Haidajaus, rusų šturmai paprastai baigiasi dideliais nuostoliais.

Anot jo, rusai Luhansko srityje keičia taktiką ir išbando kitur nebandytus kovos metodus.

„Po didelių nuostolių dieną ar dvi (rusai – red. past.) atsitraukia. O tada jie vėl pereina į puolimą“, – naują rusų taktiką įvardija jis.

Šiuo metu Bilohorivkos kryptimi daugmaž ramu, Svatovės kryptimi padėtis taip pat iš esmės stabili.

Tačiau bendrai žiūrint visoje Luhansko srityje padažnėjo rusų vykdomi apšaudymai.

„Aiškiai matyti, kad kažkur jie buvo aprūpinti šaudmenimis. Padidėjo apšaudymas iš sunkiosios technikos“, – nurodo S. Haidajus.

REKLAMA
REKLAMA

Blaszczakas: Rusija įklimpo Ukrainoje

Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas mano, kad dabar Rusija yra įstrigusi fronte Ukrainoje, taip pat kaip kadaise Čečėnijoje ir Afganistane. Dėl to Rusijos karas Ukrainoje dar tęsis ištisus mėnesius, interviu Ispanijos leidiniui „La Razón“ sakė ministras.

REKLAMA

„Remiantis pajėgų ir priemonių mastu bei taip, kaip šiuo metu Ukrainoje vykdomi karo veiksmai, bijau, kad tai yra kelių mėnesių, o ne savaičių klausimas. Rusija yra įklimpusi Ukrainoje, kaip ir anksčiau Čečėnijoje ar Afganistane“, – sakė M. Blaszczakas.

Ministras pridūrė, kad Kremlius negali išvesti savo karių iš Ukrainos, nes tai reikštų, kad Rusijos Federacijai tektų pripažinti savo klaidas ir susidoroti su barbariško išpuolio pasekmėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos gynybos ministras teigė, kad karinė pagalba Ukrainai ir ekonominis spaudimas Rusijai yra veiksmingiausi kovos su okupantais būdai.

„Turime būti nuoseklūs teikdami pagalbą Ukrainai ir lygiai taip pat nuoseklūs vykdydami sankcijas... Neturime pavargti ar atsitraukti nuo paramos Ukrainai, ši tauta taip pat kovoja už mūsų laisvę, nepriklausomybę ir europietiškas vertybes“, – sakė M. Blaszczakas.

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų