Apie tai „The Telegraph“ kalbėjo britų ginkluotųjų pajėgų ministras Jamesas Heappey.
Anot jo, ilgai lauktas ukrainiečių kontrpuolimas vyksta pagal kartu su JAV ir JK parengtą planą.
Ministro įsitikinimu, Kyjivas elgėsi „deramai atsargiai“, atsisakydamas siųsti daug karių ir vakarietiškų ginklų į minų laukus.
J. Heappey pridūrė, kad Ukrainos kariuomenė turi pakankamai pajėgumų, kad išlaukusi tinkamo momento galėtų įvykdyti proveržį.
„Ukraina kol kas pateisino mūsų lūkesčius. Jie iš esmės vykdo planą, kurį praėjusią žiemą parengė kartu su mumis, amerikiečiais ir kitais. Čia ne Holivudo filmas. Čia nebus akimirkos, kai pajudės tankai, pradės groti muzika, prasidės karo klipas, o tada – pabaigoje – pergalė iki rugsėjo“, – komentuoja jis.
Ukraina prieš maždaug du mėnesius pradėjo kontrpuolimą, tačiau sulaukė Baltųjų rūmų pastabų dėl nepateisintų lūkesčių.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.