23-ejų vokietis Mažeikiuose rungtyniavo antrąjį sezoną, o šiame buvo naudingiausiu „Betsafe-LKL“ krepšininku. Jis vidutiniškai pelnydavo po 18,8 taško, atkovodavo po 4,6 kamuolio ir rinko po 20,7 naudingumo balo.
Sandoris padėjo stabilizuoti komandos finansus
Prieš parduodant rezultatyviausią lygos krepšininką Europos taurėje Ankaros „Turk Telekom“ rungtyniaujančiai ekipai už šešiaženklę sumą siekiančią išpirką, Mažeikių klubas išplatino pranešimą, kuriame teigė, jog toks sandoris buvo būtinas siekiant surinkti reikiamą metų biudžetą.
Klubo finansai pradėjo braškėti, kai dėl prastų rezultatų LKL pirmenybėse fanai vis rečiau lankėsi varžybose Telšių arenoje, o taip pat nepavykus susitarti su keletu didesnių potencialių rėmėjų.
„Vieno lyderio netekome, bet liko visa kita komanda ir vienas žaidėjas nenulemia bendrų komandos rezultatų, be to galbūt stiprinsimės šiek tiek kitoje pozicijoje kažkokiu perspektyviu kitu žaidėju. Bet kol kas sprendimas galutinis dar nepriimtas, – portalui tv3.lt teigė virš dešimt metų Mažeikių krepšinio klube dirbantis A. Liškus, pripažinęs apie šiokius tokius finansinius sunkumus. – Šie metai yra tokie, kokie yra, o kiti galbūt parodys ką kitą. Mes dar turime „Orlen Lietuva“ gamyklą iš kurios tikimės didesnio prisidėjimo ir dirbame šita linkme. Savivaldybės didesnio prisidėjimo tikimės šiek tiek ir paskutinis pokalbis nuteikia optimistiškai. Žiūrėsime“.
Mažeikių klubui ir naujajam ekipos treneriui Mariui Kiltinavičiui, prie ekipos vairo stojusiam lapkričio pabaigoje, tai bus itin skausmingas praradimas.
Visgi pasak A. Liškaus, apie galimą lyderio praradimą 42-ejų krepšinio specialistas buvo supažindintas dar prieš perimant vairą iš Virginijaus Šeškaus.
„Apie K. Bruhnkne situaciją visada buvo kalbėta, kad gali įvykti taip, tai Marius tai žinojo ir neturėtų jam būti didelė naujiena. Aišku tikėjomės, kad kitaip pavyks išspręsti šitą klausimą ir K. Bruhnkne liks iki sezono galo. Bet yra kaip yra, finansai irgi yra svarbu, reikia sudėlioti biudžetą, tai taip ir elgiamės.
Nesitariau aš iš tikrųjų šitoje situacijoje su Mariumi, nes mano kaip vadovo reikalas yra kad visi žaidėjai gautų savo atlyginimus laiku ir kad klubas galėtų gyvuoti be skolų, žaisti ne blogomis, o geromis nuotaikomis ar bent jau sočiais pilvais. Tai šitoje vietoje aš tariausi su kitais klubo savininkais. Mes analizavome finansinę būklę, ko mums reikia, ko nereikia. Marius buvo tiesiogiai informuotas, kad gali taip įvykti ir taip įvyko“, – sakė Mažeikių klubo architektas.
Vos dvi pergales „Betsafe–LKL“ per 14 rungtynių turintys žemaičiai šiuo metu balansuoja ties itin slidžia grįžimo į Nacionalinę krepšinio lygą riba. Pagal lygos nuostatus, paskutinę vietą užėmęs klubas kitą sezoną užleidžia vietą „7bet-NKL“ lygos čempionams, jeigu ši komanda atitinka LKL klubams LKL Valdyboje nustatytus kriterijus.
A. Liškus Mažeikių klubo rėmėju tapo 2012 metais, o 2014-ais ir valdybos nariu. 2020-ais kai klubas buvo arti bankroto slenksčio jis tapo ekipos vadovu ir sėkmingai jį išvadavo iš finansinių negandų. Pasak vadovo, didžiausių iššūkių kol kas dirbant su rėmėjais kelia nuosavos arenos neturėjimas.
„Tas darbas pasitenkinimo kaip ir teikia, bet turime mes tą bėdą, kad neturime arenos ir šitas dalykas yra pagrindinis, kuris žlugdo ir tempia atgal, nes tiek rėmėjams neįdomu, kai komanda žaidžia kitame mieste, tiek sirgaliams nebeįdomu, ypač jei rezultatai žemesni ir jeigu turėtume areną mes garantuotai liktume LKL ir komandos biudžetas būtų stabilus, pastovus ir konkurencingas kovoti šitoje lygoje su visais klubais. Arenos neturėjimas traukia į apačią tiek pinigų prasme, tiek sirgalių nusiteikimo prasme. Ir iki kito sezono nepavyks to padaryti, kol kas dar vyksta konkursai su naujos arenos statybomis ir čia trijų, penkių metų projektas manau“, – svarstė A. Liškus.
Kay Bruhnkne atmetė Eurolygos klubo pasiūlymą
A. Liškaus teigimu, pats sunkusis krašto puolėjas labai racionaliai įvertino gautus pasiūlymus ir pasirinko komandą, kurioje toliau galės tobulėti gaudamas kuo daugiau minučių aikštelėje.
Nors tikslios šešiaženklės išpirkos sumos ir klubų, kurie domėjosi vokiečiu neįvardijo, tačiau teigė, kad sparną rėžė ir Eurolygos ekipa.
„Pirmieji pasiūlymai prieš porą mėnesių atėjo, jų buvo žymiai daugiau ir net dabar dar buvo Eurolygos pasiūlymas vienas, bet žaidėjas pasirinko visgi nešokti taip aukštai iškart, – vokiečio progresu džiaugėsi klubo vadovas, prisiminęs linksmą jo atsiradimo komandoje istoriją. – Kay'us buvo Artūro Jomanto, mano ir agento Tado Buloto projektas, kurį tarp kitko aptarėme finalinėse varžybose tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“. Mes visada žvalgėmės tokių perspektyvių krepšininkų. Ne vienas pas mumis buvo atvykę, bet deja vienintelis Kay užsirekomendavo ir pasiekė tai, ko mes ir tikėjomės. Šiaip mes buvome įsitikinę, kad Kay'us tikrai iššaus, nes realiai mes turėjome su juo sutartį dar ir kitiems metams“.
Po Artūro Jomanto pasitraukimo iš sporto direktoriaus pareigų praėjusio sezono viduryje Mažeikių klubas šias pareigas iki sezono galo patikėjo buvusiam krepšininkui Rolandui Jaručiui, tačiau jam vasarą išvykus darbuotis į Kiniją ši kėdė liko laisva.
Naujuoju sporto direktoriumi tik gruodžio mėnesį tapo vienas pirmųjų šalies krepšinio agentų Virginijus Bulotas, kuris dirbs iki šio sezono galo, o sutartyje numatytas punktas jį pratęsti dar vieneriems metams.
Iškritimo į žemesnę lygą scenarijaus neatmetantis A. Liškus teigė, kad šiuo metu daroma viskas, kad komanda liktų LKL pirmenybėse.
„Esu pasiruošęs abiems scenarijams. Jeigu iškrisime į NKL, kovosime toliau NKL. Jeigu liksime LKL pasistengsiu, kad surinktume vėl konkurencingą biudžetą ir bandysime toliau. Kol kas mums šitas sezonas yra labai sunkus, mes vis dar siekiame būti atkrintamosiose ir darysime viską, kad jose būtume. Tai pirmiausiai pabaikime šitą sezoną ir tada judėsime toliau“, – apie ateitį ryžtingai kalbėjo jis.
Su Virginijumi Šeškumi tapo draugais
Dėl to, kad Mažeikių komandos rezultatai nusirito žemyn A. Liškus sezono pradžioje ekipai vadovavusio Virginijaus Šeškaus nekaltina. 57-erių stratego or tikros LKL legendos vadovaujama ekipa per devynis turus iškovojo vos vieną pergalę ir patyrė 8 pralaimėjimus, o apie tai kaip komandai sekasi toliau jis nuolat pasikalba su prieniškiu.
„Su Virginijumi viskas buvo gerai iš tikrųjų tik nežinau kodėl, bet nepavyko pačios komandos užkurti tai kovai, tai Mariui pavyko. Nežinau, kas tai lėmė, kokios priežastys, bet komanda dabar užsikūrusi, užsivedusi, nori laimėti, ko kažkaip pasigesdavome būnant Virginijui.
Nors jis ir darė viską, kad ta komanda norėtų žaisti, bet nežinau kas konkrečiai nesusiklostė. Darbas su Virginijumi įsiminė, tai fantastinis žmogus iš tikrųjų ir mes dabar realiai kiekvieną savaitę su juo susiskambiname, pasikalbame apie visas aktualijas, apie mūsų žaidimą. Tapome pakankamai gerais draugais ir apie Virginijų galiu atsiliepti tiktai geru žodžiu tiek kaip apie trenerį, tiek kaip apie žmogų“, – sakė A. Liškus.
Naujajam ekipos strategui M. Kiltinavičiui sekasi kol kas žymiai geriau. Neseniai jo auklėtiniai palaužė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“, o Vilniaus „Wolves Twinsbet“ nusileido vienu tašku.
Lapkričio mėnesį Bruhnke pirmą kartą karjeroje buvo pakviestas prisijungti prie pasaulio čempionės Vokietijos rinktinės, kuri dalyvavo 2025-ųjų Europos čempionato atrankoje. Krepšininkas abu susitikimus pradėjo starto penkete.
Bruhnke Mažeikiuose iš viso sužaidė 56 oficialias rungtynes, įskaitant „Betsafe-LKL“ ir „Citadele—KMT“, o sėkmingiausias pasirodymas buvo užfiksuotas šio sezono pradžioje, kuomet į Vilniaus „Wolves“ komandos krepšį įmetė 28 taškus ir surinko 34 naudingumo balus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!