Klasikinėje kylančios žvaigždės ir patyrusio veterano akistatoje K. Vallejosas dominavo nuo pat pirmųjų sekundžių. Aplink narvą judėjusį ir distanciją bandžiusį išlaikyti J. Emmettą argentinietis pasitiko dideliu tikslumu. Į artimą distanciją žengusį 41-erių amerikietį K. Vallejosas baudė trumpais šoniniais smūgiais, alkūnėmis ir atakomis į priekinę koją.
Puikų galvos judėjimą demonstravęs ir varžovo atakų be vargo išvengęs K. Vallejosas netrukus atliko galingą dešinės rankos smūgį, po kurio J. Emmettas pirmą kartą krito ant žemės. Į išgyvenimo režimą perėjusį varžovą argentinietis atakavo smūgių kruša, tačiau išlaikė kantrybę ir neišeikvojo visų jėgų. Nors J. Emmettui pavyko atsistoti, jis sugėrė dešimtis smūgių.
Prispaustas prie narvo krašto, J. Emmettas dar bandė atlikti vieną galingą smūgį, tačiau nepataikė ir vėl atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. Iniciatyvą visiškai perėmęs K. Vallejosas varžovo korpusą ir galvą atakavo keliais, o galiausiai paleido dar kelis triuškinančius dešinės rankos smūgius. Po antrojo nokdauno, praėjus 3 minutėms ir 33 sekundėms nuo pirmojo raundo pradžios, teisėjas Herbas Deanas nutraukė kovą.
„Argentina, nenustok svajoti! – savo šalies fanams dar narve šaukė K. Vallejosas. – Nes jūs turėsite pasaulio čempioną.“
Spaudos konferencijoje po kovos jaunasis talentas atidavė duoklę savo varžovui ir atskleidė kovos planą.
„Jaučiu didžiulę pagarbą J. Emmettui, – sakė 4-ąją pergalę UFC organizacijoje iškovojęs K. Vallejosas. – Nemeluosiu, į narvą žengiau jausdamas šiek tiek baimės. Žinojome, kad jo galingi smūgiai buvo plano dalis, bet taip pat žinojome, jog galime kontratakuoti. Klausykite, jis yra senas vilkas, tie patys triukai. Jis atėjo su tais pačiais dalykais, mes tai žinojome ir išsprendėme.“
Nors po tokios pergalės K. Vallejosas neabejotinai kils į geriausiųjų dešimtuką, kovotojas atsisakė mesti iššūkį konkretiems varžovams.
„Nenoriu minėti konkrečių pavardžių, nes noriu tobulėti, – per vertėją kalbėjo argentinietis. – Noriu tapti geresnis. Yra dalykų, ties kuriais noriu padirbėti treniruočių stovykloje. Po truputį, manau, galiu duoti daugiau nei daviau šįvakar. Manau, kad turiu kur kas daugiau ką parodyti, ir noriu įsitikinti, jog esu tam pasiruošęs, todėl priimsiu bet kokį man duotą iššūkį.“
Šiuo metu reitinge aukščiau už K. Vallejosą yra tik keturi kovotojai, neturintys suplanuotų kovų: čempionas Alexanderis Volkanovskis, Yairas Rodriguezas, Brianas Ortega ir Jeanas Silva. Būtent pastarasis yra vienintelis kovotojas, sugebėjęs įveikti K. Vallejosą 2023-iaisiais „Dana White's Contender Series“ turnyre.
„Bet kuri iš šių keturių pavardžių būtų puiki, – teigė K. Vallejosas. – Akivaizdu, kad A. Volkanovskiui esant čempionu, kova prieš Yairą ar Brianą būtų puiki. Manau, tai būtų nuostabios kovos. Ir visi žino istoriją su J. Silva. Tai būtų puiki kova, bet pasakysiu jums štai ką: aš palaikau šį vyruką. Tikrai noriu, kad jis iškovotų titulą, jog galėčiau turėti revanšą prieš jį dėl diržo. To aš norėčiau. Anksčiau ar vėliau mūsų keliai susikirs, bet jei UFC nori, kad susitiktume anksčiau, tai būtų puiku.“
Prieš šią dvikovą K. Vallejosas įspūdingu suktuku ir alkūnės smūgiu nokautavo Gigą Čikadzę. Dabar jo profesionalų rekordas siekia 18 pergalių ir 1 pralaimėjimą.
„Aš jau gyvenu savo svajonėje, – džiaugėsi K. Vallejosas. – Svajonė iš esmės buvo pasiekta tuo momentu, kai supratau, jog esu pakeliui į ją ir ji pildosi. Mano vadybininkas pažiūrėjo į mane ir paklausė: „Klausyk, ko tu nori toliau?“ Aš atsakiau: „Duok man kovą užsienyje. Duok man kovų ten.“ Norėjau tai padaryti, ir štai aš kovoju Jungtinėse Valstijose, geriausioje organizacijoje pasaulyje. Pasiekiau labai daug. Vien būti čia, man asmeniškai, yra kažkas, ko net negalvojau esant įmanoma šiame ar 10 000 kitų gyvenimų. Esu labai laimingas būdamas ten, kur esu.“
Tuo tarpu J. Emmettas išgyvena sunkiausią karjeros etapą. Tai buvo trečiasis jo pralaimėjimas iš eilės ir penktoji nesėkmė per pastarąsias šešias kovas (vienintelė pergalė pasiekta nokautavus Bryce'ą Mitchellą). Po kovos 41-erių veteranas narve nusiėmė pirštines, kas dažnai simbolizuoja karjeros pabaigą, tačiau oficialaus pranešimo apie pasitraukimą iš sporto nepaskelbė.
Visi „UFC Fight Night 269“ turnyro rezultatai:
Kevinas Vallejosas įveikė Joshą Emmettą techniniu nokautu (smūgiais) – 1 raundas, 3:33
Gillian Robertson įveikė Amandą Lemos vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)
Jose Delgado įveikė Andre Fili skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 28-29, 29-28)
Marwanas Rahiki įveikė Harry Hardwicką techniniu nokautu – 2 raundas, 5:00
Ionas Cutelaba įveikė Oumarą Sy skausmingu veiksmu („giljotina“) – 1 raundas, 4:21
Charlesas Johnsonas įveikė Bruno Silvą skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 28-29, 30-27)
Myktybekas Orolbai įveikė Chrisą Curtisą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)
Vitoras Petrino įveikė Steveną Asplundą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)
Elijah Smithas įveikė SuYoungą You skausmingu veiksmu (smaugimas iš nugaros) – 2 raundas, 1:04
Manoelis Sousa įveikė Bolaji Oki nokautu (smūgis ranka) – 3 raundas, 4:12
Erykas Andersas įveikė Bradą Tavaresą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 29-28)
Bia Mesquita įveikė Montserrat Rendon skausmingu veiksmu (smaugimas iš nugaros) – 1 raundas, 2:07
Hecheras Sosa įveikė Luaną Lacerdą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 29-28)
Piera Rodriguez įveikė Sam Hughes vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)




