• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Olimpinis čempionas Robertas Žulpa savo karjeros zenitą pasiekė būdamas vos dvidešimties. 1980 m. Maskvos olimpinėse žaidynėse plaukikas triumfavo 200 m krūtine rungtyje, o dar po metų pagerino pasaulio rekordą.

Olimpinis čempionas Robertas Žulpa savo karjeros zenitą pasiekė būdamas vos dvidešimties. 1980 m. Maskvos olimpinėse žaidynėse plaukikas triumfavo 200 m krūtine rungtyje, o dar po metų pagerino pasaulio rekordą.

REKLAMA

Vilniuje gimęs sportininkas plaukiko karjerą  baigė būdamas vos 25-erių. Tai padaryti paskatino aiškios SSRS  rinktinės trenerių užuominos ir supratimas, kad laikas užleisti vietą jaunesiems.

Palyginimui, Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dalyvausiantis 29-erių Danas Rapšys būtent dabar išgyvena savo karjeros piką.

Nematoma plaukikų kasdienybės pusė 

Profesionalūs plaukikai susiduria ne tik su sunkiomis fizinėmis treniruotėmis, psichologiniu spaudimu, režimu, bet ir vienatve. Būtent todėl daug laiko vandenyje praleidę ir griežto režimo besilaikantys sportininkai, baigę karjeras dažnai vengia net prisiartinti prie baseino.

Garsiausi to pavyzdžiai pasaulyje – daugkartiniai olimpiniai čempionai Janas Torpas ir Michaelas Phelpsas, kurie kovojo su depresija ir „alergija“ vandeniui.

REKLAMA
REKLAMA

Robertas Žulpa, bendraudamas su naujienų portalo tv3.lt sporto žurnalistu, prisipažino:

„Baigęs karjerą kokius penkis metus net nežiūrėjau į vandenį. Po to vėl pradėjau kažkiek plaukioti savo malonumui. Natūralu, kad kiti sportininkai baigę karjeras daugiau net neįšoka į baseiną. Tai atima tikrai daug psichologinių jėgų.“

REKLAMA

Ar olimpinis aukso medalis – ryškiausias Roberto Žulpos gyvenimo prisiminimas?

„Aišku. Nesvarbu – Maskva ne Maskva, buvo amerikečiai ar nebuvo“, turėdamas omenyje amerikiečių 1980 m. boikotuotas žaidynes Rusijos sostinėje prisimena čempionas.

 

Į Lietuvos plaukimo ateitį žvelgia itin pozityviai 

Paklaustas, ką plaukikui suteikė aktyvus gyvenimo būdas ir profesionalus sportas, lietuvis atsakė:

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu nesportuočiau, nemanau, kad būčiau viską turėjęs, ką turiu dabar. Aišku, nebuvo laiko būti moksluose pirmūnui (šypsosi). Man nebuvo „duota“ būti treneriu. Pabandžiau, bet tiesiog  man „neduoda“. Po sporto vaikščiojau kitais keliais – šiek tiek komercijos, šiek tiek verslo.“

Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, Kotryna Teterevkova. Tai tik kelios ryškiausios pavardės šių dienų didžiojoje Lietuvos plaukimo scenoje. Paklaustas, ar R. Žulpai patinka, kaip vystosi Lietuvos plaukimas, sportininkas neabejodamas atsako:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Patys matote, kas darosi ir kaip plaukia visi – Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, dar anksčiau – Giedrius Titenis. Vien Kaune yra 9 baseinai. Plaukimas ateityje turėtų tik stiprinti savo pozicijas Lietuvoje.“

Tad kiek gi tų medalių turėsime Paryžiaus olimpinėse žaidynėse?

„Turėtume iškovoti tikrai medalį. Rūta Meilutytė, Laura Asadauskaitė, Mykolas Alekna. Kažkas iš šitų tikrai iškovos, o gali ir visi trys“, – užbaigia olimpinis čempionas R. Žulpa.

Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks liepos 26–rugpjūčio 11 d., o jas tiesiogiai transliuos naujienų portalas portalas tv3.lt, TV3 ir TV6 televizija.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų