Paryžiaus olimpinėse žaidynėse tęsiasi moterų žolės riedulio turnyras. Pirmadienį dramatiškose ketvirtfinalio rungtynėse Argentinos rinktinė su lietuvių kilmės puolėja Julieta Jankunas po baudinių serijos 2:1 išplėšė pergalę prieš Vokietiją.

Argentinietės B grupėje tik dėl prastesnio įvarčių santykio praleido į priekį australes ir užėmė 2-ą vietą. Tuo tarpu vokietės A grupėje liko trečios. Nepaisant to, būtent vokietės paskutiniame ketvirtyje buvo arčiau pergalės, kai 57-ą minutę pasižymėjo Viktoria Huse. Argentinietės turėjo mažai laiko išsigelbėti, bet priešpaskutinę minutę pusiausvyrą sugebėjo atstatyti J.Jankunas (59-ą min.).

Baudinių serijoje abi rinktinės iššvaistė pirmąsias savo progas. Vokietės nerealizavo ir antrojo baudinio, o argentinietės baudinio realizavimą patikėjo J.Jankunas. Lietuvių kilmės žaidėja smūgiu iš aštraus kampo nuginklavo vartininką ir išvedė Argentiną į priekį.

Vokietėms ir vėliau nesisekė pergudrauti argentiniečių vartininkės, o Zoe Diaz de Armas tiksliu smūgiu tik dar padidino argentiniečių persvarą. Vokietės iššvaistė visas 4 savo progas, o argentinietės baudinių seriją laimėjo rezultatu 2:0.

Pusfinalyje Argentinos rinktinės lauks žaidynių favoritės olandės arba britės.

J.Jankunas, kurios senelis – lietuvis, olimpinių žaidynių patirties jau turi. 2021 m. Tokijuje ji su komandos draugėmis iškovojo sidabrą. Tąkart tik finale buvo nusileista olandėms. Sidabrą argentinietės pelnė ir 2022 m. pasaulio taurės turnyre, kai finale taip pat pralaimėjo olandėms.

Šių metų žaidynėse J.Jankunas yra pelniusi 3 įvarčius.