• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne tik medalis, šalies garsinimas, pasididžiavimas tautiečių tarpe, tačiau ir gana kukli, maždaug 8 tūkst. arba kur kas solidesnė – beveik 170 tūkst. eurų siekianti, vienkartinė piniginė premija. Tuo galės pasigirti bet kuris šalies olimpietis šių metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse užėmęs bent jau aštuntąją vietą.

Ne tik medalis, šalies garsinimas, pasididžiavimas tautiečių tarpe, tačiau ir gana kukli, maždaug 8 tūkst. arba kur kas solidesnė – beveik 170 tūkst. eurų siekianti, vienkartinė piniginė premija. Tuo galės pasigirti bet kuris šalies olimpietis šių metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse užėmęs bent jau aštuntąją vietą.

REKLAMA

Premijų už sporto pasiekimus skyrimas yra reglamentuotas Lietuvos Respublikos Sporto Įstatyme.

Įstatymo 23 straipsnio antrame punkte nurodyta, jog „asmuo turi teisę gauti valstybės premiją, jeigu jis, pagal tam tikros sporto šakos tarptautinės federacijos ar kitų tarptautinių sporto organizacijų nustatytas taisykles atstovaudamas Lietuvos Respublikai, tapo olimpinių žaidynių 1–8 vietos laimėtoju“.

Tai reiškia, kad net ir medalių neiškovoję, tačiau bent jau aštuntąją vietą savo sporto šakoje pelnę Lietuvos olimpiečiai neliks tuščiomis ir iš valstybės gaus finansinį paskatinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Premijos, lyginant su praėjusia olimpiada – išaugusios  

Premijų dydžiai nurodomi Lietuvos respublikos vyriausybės nutarime dėl valstybės premijų už pasiektus aukšto meistriškumo sporto laimėjimus sportininkams ir jų treneriams dydžių nustatymo.

REKLAMA

Jame parašyta, kad aukso medaliu olimpinėse žaidynėse pasidabinęs sportininkas valstybės apdovanojamas 3049 bazinių socialinių išmokų dydžio premija.

Kaip tv3.lt portalą informavo valstybės premijų skyrimą administruojanti ir naujausią informaciją skelbianti Nacionalinė sporto agentūra, šiuo metu vienos bazinės socialinės išmokos dydis siekia 55 eurus.

3049 bazinių socialinių išmokų dydžio premiją padauginus iš 55 gaunasi 167695. Tai reiškia, kad būtent tiek eurų siekiančią vienkartinę premiją iš valstybės gautų Lietuvos sportininkas olimpiadoje pasidabinęs auksu.

REKLAMA
REKLAMA

Palyginimui, šiemet vykstančios olimpiados premija už auksą yra daugiau nei 40 tūkst. didesnė, nei prieš trejus metus vykusios Tokijo olimpiados.

Tuomet vienos bazinės socialinės išmokos dydis siekė 40 eurų. Tai reiškia, kad olimpinis aukso medalis sportininkui garantavo vienkartinę 121 960 eurų premiją.

Šimtatūkstantinė premija – tik už pirmą vietą

Vienkartinė premija, kuri iš valstybės būtų skirta aukso medalį iškovojusiam Lietuvos sportininkui, gerokai lenkia visoms kitoms vietoms skirtas premijas. Net ir antrai ar trečiai vietai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sidabro medaliu olimpinėse žaidynėse pasidabinęs sportininkas valstybės apdovanojamas 1525 bazinių socialinių išmokų dydžio premija. Tad Paryžiuje sidabrą iškovojusiam atletui būtų skiriama 83 875 eurus siekianti vienkartinė premija.

REKLAMA

Bronzos medaliu olimpinėse žaidynėse pasidabinęs sportininkas valstybės apdovanojamas 1144 bazinių socialinių išmokų dydžio premija. Taigi, sėkmės atveju, valstybė jo piniginę papildytų 62920 eurų.

Už ketvirtą vietą užimtą olimpiadoje sportininkas turės galimybę gauti 33550 eurų vienkartinę premiją, penktą vietą iškovojęs gaus 25190 eurų, šeštą vietą – 16775 eurų, septintą – 12595 eurų, o aštuntą – 8415 eurų vienkartines premijas.

REKLAMA

Medalis garantuoja ne tik vienkartinę finansinę gerovę

Pasidabinti kurios nors spalvos medaliu šalies sportininkui reiškia ne tik gauti vienkartinę valstybės premiją, tačiau ir užsitikrinti valstybinę rentą jau baigus sportininko karjerą

Lietuvos respublikos sporto įstatymo 25 straipsnyje, kuris numato rentos buvusiems sportininkams mokėjimo sąlygas ir tvarką teigiama, kad „Lietuvos Respublikos pilietis, baigęs sportininko karjerą, turi teisę nurodytomis sąlygomis gauti rentą, jeigu jis turėdamas Lietuvos Respublikos pilietybę ir atstovaudamas Lietuvos Respublikai yra tapęs olimpinių žaidynių 1–3 vietos laimėtoju“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat, jog „sportininkas, pasiekęs nurodytą laimėjimą, turi teisę gauti 27 bazinių socialinių išmokų dydžio rentą per mėnesį“.

Kadangi šiuo metu vienos bazinės socialinės išmokos dydis siekia 55 eurus, tai reiškia, kad olimpinį medalį laimėjęs ir karjerą jau baigęs sportininkas kas mėnesį galėtų gauti 1485 eurus.

Valstybės premijos numatytos Lietuvos sportininkams už pasiekimus olimpiadoje:

1 vieta – 167695 eurai

2 vieta – 83 875 eurai

3 vieta – 62920 eurų

4 vieta – 33550 eurų

5 vieta – 25190 eurų

6 vieta – 16775 eurai

7 vieta – 12595 eurai

8 vieta – 8415 eurų

Ką reiškia "valstybė lepins šalies sportininkus"??? Pasiekę tokių aukštumų, sportininkai tai užsidirba išskirtinai sunkiu ir sąžiningu darbu. Todėl termino "lepins" vartojimas yra žeidžiantis. Gėda autoriui ir redakcijai.
O kokios naudos tau reikia??? :)
Mūsų sportininkams SĖKMĖS

Ačiū kad esate ir tuom motvuojate jaunimą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų