Lietuvos rinktinė (8/2) užsitikrino vietą kitąmet Indonezijoje vyksiančioje FIBA Pasaulio taurėje. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Podgoricoje 65:56 (19:15, 18:15, 12:14, 16:12) įrodė pranašumą prieš Juodkalniją (6/4) ir iškovojo kelialapį į finalinį Pasaulio taurės etapą.

Lietuviai K grupėje jau nenukris žemiau trečiosios vietos. Galutinė mūsiškių pozicija atrankoje paaiškės po vasarį vyksiančio lango. Jo metu lietuviai dar susitiks su Prancūzija ir Vengrija.

Rungtynės su Juodkalnija nebuvo gražios akiai ir pasižymėjo netaiklių metimų gausa.

Lietuva pirmaujančia komanda šiame mače buvo praktiškai visas 40 min. Juodkalnija priekyje tik mačo pradžioje.

Lietuva laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 38:29 ir pelnė 24 taškus iš baudos aikštelės (varžovai – 14). Mūsiškiai šiek tiek taikliau metė tritaškius (30,4 proc. prieš varžovų 20) ir atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (16:8).

K. Kemzūros auklėtiniams net 31 tašką pelnė ne starto penketo žaidėjai. Juodkalnijai nuo suolo pakilę žaidėjai pelnė 21 tašką.

Po pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 19:15, o K. Kemzūra per pirmąsias 10 min. savo rotacijoje panaudojo net 10 krepšininkų.

Sėkmingo Mindaugo Kuzminsko žaidimo įkvėpti lietuviai po dviejų kėlinių pirmavo 37:30. Per pirmąją mačo pusę rinktinės kapitonas M . Kuzminskas pelnė 11 taškų.

Trečiasis kėlinys buvo itin nerezultatyvus, o pirmuosius taškus lietuviai pelnė prabėgus tik 4 minutėms. Sausrą taikliu tritaškiu nutraukė Gytis Radzevičius.

Juodkalnija surengė sėkmingą atkarpą ir buvo priartėjusi iki 3 taškų žymos, o po trijų kėlinių Lietuva pirmavo 49:44.

Paskutiniame kėlinyje iš toli pataikė Eigirdas Žukauskas, tritaškį nuo lentos smeigė Vaidas Kariniauskas ir lietuviai įgijo 13 taškų persvarą.

Per likusias rungtynes Juodkalnija rimčiau priartėti nesugebėjo – Lietuva oficialiai užsitikrino vietą pasaulio čempionate.

Juodkalnija: Nikola Ivanovičius ir Vladimiras Mihailovičius – po 11, Dino Radončičius 7, Igoris Drobnjakas, Zoranas Nikoličius ir Nemanja Radovičius – po 6.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas ir Vaidas Kariniauskas – po 13, Martynas Echodas 8, Gytis Radzevičius 7, Eigirdas Žukauskas 6, Eimantas Bendžius ir Margiris Normantas – po 5.