• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ūkininkams – palankesnės galimybės gauti lengvatines paskolas

Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Iki šių metų pradžios ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės jau kreipėsi Europos Sąjungos paramos (dotacijų) tokiai sumai, kuri sudaro du trečdalius sumos, skirtos Lietuvai iki pat 2027 m.

Iki šių metų pradžios ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės jau kreipėsi Europos Sąjungos paramos (dotacijų) tokiai sumai, kuri sudaro du trečdalius sumos, skirtos Lietuvai iki pat 2027 m.

REKLAMA

Tačiau vis dar yra galimybių pasinaudoti palankiomis sąlygomis gauti lėšų, kurios pagerintų žemdirbių padėtį.

Žemės ūkio ministerija informuoja, kad neseniai buvo pakeistas paramos paraiškų pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) intervencines priemones priėmimo 2025 metais tvarkaraštis.

Paramos gavėjai jau nuo kovo 3 d. galės kreiptis lengvatinių paskolų investicijoms ir (arba) apyvartiniam kapitalui nepertraukiamai iki metų pabaigos pagal šias SP intervencines priemones: „Investicijos į žemės ūkio valdas“, „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“, taip pat „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“. Kvietimas teikti paraiškas stabdomas, kai paraiškų suma pasiekia finansinei priemonei skirtų lėšų sumą.

Paskolos investicijoms (įskaitant tvarias) į žemės ūkio valdas

Paskolų teikimui pagal priemones „Investicijos į žemės ūkio valdas“ ir „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“ yra skirta 35 mln. eurų Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

REKLAMA
REKLAMA

Žemės ūkio ministerija pastebi, kad skiriamos lėšos sparčiai tirpsta tiek dotacijų, tiek paskolų atveju – nors skolinimas pradėtas tik 2024 m. rugpjūčio mėn., šiuo metu jau gauta paraiškų paskoloms už 11 mln. eurų.

REKLAMA

Galima didžiausia paskolos suma investicijoms ir (arba) apyvartiniam kapitalui – 200 tūkst. eurų.

Paskolos palūkanos skaičiuojamos tik finansų tarpininkų daliai, t. y. 30 proc. paskolos daliai taikoma 5 proc. finansų tarpininko marža + 6 mėn. EURIBOR, o 70 proc. paskolos daliai taikomos nulinės palūkanos.

Pagal minėtas priemones ilgiausias paskolos terminas investicijoms – 5 metai, apyvartiniam kapitalui – 3 metai. 

REKLAMA
REKLAMA

Paskolos jaunųjų ūkininkų įsikūrimui

Paskolų teikimui skirta 19,94 mln. eurų Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

Šiuo metu gauta paraiškų paskoloms už 2,5 mln. eurų. 

Pagal šią priemonę didžiausia galima paskolos suma investicijoms ir (arba) apyvartiniam kapitalui – 100 tūkst. eurų.

Paskolos palūkanos skaičiuojamos tik finansų tarpininkų daliai, t. y. 40 proc. paskolos daliai taikoma 5 proc. finansų tarpininko marža + 6 mėn. EURIBOR, o 60 proc. paskolos daliai taikomos nulinės palūkanos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tinkamos išlaidoms lengvatinėms paskoloms

Lengvatinės paskolos teikiamos investicijoms, taip pat apyvartiniam kapitalui.

Finansuojamos investicijos į materialųjį turtą, būtiną veiklai žemės ūkio sektoriuje vykdyti (pvz., gamybinių pastatų ir statinių statyba, rekonstravimas ar kapitalinis remontas), taip pat investicijos į nematerialųjį turtą (pvz., kompiuterinė ir programinė įranga, patentų, licencijų įsigijimas) bei biologinį turtą (pvz., ūkinių gyvūnų, vienmečių ir daugiamečių augalų įsigijimas). 

REKLAMA

Ypač palankios apyvartinio kapitalo paskolų teikimo sąlygos leidžia ūkininkams stabilizuoti veiklą, efektyviau valdyti finansinius srautus ir planuoti ilgalaikes investicijas, pabrėžia Žemės ūkio ministerija.

Tai yra ūkininko veiklai palaikyti skirti finansai, kurie palengvina ūkininkams sezoninius iššūkius bei leidžia geriau valdyti kasdienes ūkio operacijas.

Paskolos apyvartiniam kapitalui suteikia galimybę ūkininkams įsigyti trumpalaikį turtą (pvz., sėklas, pašarus, trąšas, augalų ir gyvūnų apsaugos priemones, degalus, tepalus), apmokėti darbo užmokestį, kitus mokesčius, turto draudimo išlaidas, komunalines išlaidas ir pan., taip išvengiant finansinių sunkumų sudėtingesniais ūkininkavimo laikotarpiais ar esant kitoms nenuspėjamoms situacijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų