Antroji šio sezono pusė Lietuvos rinktinės įžaidėjui Lukui Lekavičiui klostosi pagal vieną scenarijų. Įtemptose rungtynių pabaigose į šį krepšininką atsigręždavo tiek Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, tiek Lietuvos rinktinės nariai.

Lemiamuose „Betsafe-LKL“ finalo mūšiuose prieš Vilniaus „Rytą“ šilališkis už pakarpos tempė visą Kauno komandą, nors pats paskutinis jo netikslus metimas lėmė, kad vilniečiai po dviejų metų pertraukos vėl tapo šalies čempionais.

Olimpinės atrankos rungtynėse su Dramblio Kaulo Kranto krepšininkais L. Lekavičiui ant jo pečių vėl buvo užmesta didelė atsakomybė, kai visą ketvirtą kėlinį Rokas Jokubaitis prasėdėjo ant suolo, o žaidimui dirigavo lietuviškasis Žaibas Makvynas.

Visą rungtynių įrašą žiūrėkite čia:

Rungtynių pabaigoje pelnė 5 taškus iš eilės

Iki mačo pabaigos likus kiek mažiau nei dviems minutėms K. Maksvyčio ekipa balansavo ties prarajos riba 90:90 ir tada žalgirietis savo firminiu floateriu atstatė persvarą 92:90.

Visgi kitoje atakoje būtent L. Lekavičius vėlavo gynyboje ir per jį varžovų snaiperis pataikė tritaškį iš kampo.

Kitos atakos metu Lietuvos rinktinės krepšininkai akimis vėl ieškojo L. Lekavičiaus, kuris netrukus išpirko savo gynybos klaidelę ir smeigė persvarą gražinusį tritaškį 93:95.

Galiausiai mūsiškiai šventė svarbią pergalę, o lemiamais rungtynių momentais žibėjęs L. Lekavičius buvo trečias pagal rezultatyvumą savo komandoje. Į DKK rinktinės krepšį jis pelnė 13 taškų, taip pat atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 1 kamuolį.

Dvi pergales iškovoję lietuviai tapo olimpinio atrankos turnyro A grupės nugalėtojais, o jų varžovu kojoje dėl vietos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse bus Puerto Rikas arba Italija.

L. Lekavičiaus žaidimo epizodus žiūrėkite straipsnio viršuje.