• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarp Dakaro dalyvių, atvykusių į Saudo Arabiją ruoštis vienam didžiausių autosporto išbandymų, Karolio Raišio ir Igno Daunoravičiaus „Ovoko Racing Team“ komanda išsiskiria ne tik dėl savo entuziazmo, bet ir dėl unikalaus ratuočio. Jie varžysis „Dakar Classic“ įskaitoje su beveik pusšimčio metų senumo „Land Rover Defender 109 Station Wagon“, kuris buvo skubiai paruoštas vos per mėnesį, tačiau Lietuvoje taip ir nebuvo išbandytas.

Tarp Dakaro dalyvių, atvykusių į Saudo Arabiją ruoštis vienam didžiausių autosporto išbandymų, Karolio Raišio ir Igno Daunoravičiaus „Ovoko Racing Team“ komanda išsiskiria ne tik dėl savo entuziazmo, bet ir dėl unikalaus ratuočio. Jie varžysis „Dakar Classic“ įskaitoje su beveik pusšimčio metų senumo „Land Rover Defender 109 Station Wagon“, kuris buvo skubiai paruoštas vos per mėnesį, tačiau Lietuvoje taip ir nebuvo išbandytas.

REKLAMA

Poilsinis kruizas „Defender“ senoliui

Dar lapkričio pabaigoje 1978 m. gamybos „Defender“ automobilis buvo paruoštas Dakaro raliui. Vos užbaigtas darbas, jis ant tralo buvo nugabentas tiesiai į Barselonos uostą, o iš ten laivu išplukdytas į Džedą, Saudo Arabijoje.

„Ovoko Racing Team“ nariai neslėpė nerimo: kaip automobilis atlaikė kelionę, ar visiškai parūdijęs ir dar prieš mėnesį neveikęs „Defender“ bus pasiruošęs Dakaro iššūkiams?

REKLAMA
REKLAMA

„Pasiimdami automobilį uoste nerimavome, ar jis apskritai užsives, ar vis dar bus oras padangose, ar nepradingo iš kėbulo įrankiai bei detalės – juk automobilis neužsirakina. Tačiau viskas buvo vietoje, padangos sveikos, o variklis užsivedė „iš pirmo pasukimo“. Net kolegoms amerikiečiams sugedus teko padėti – užkūrėm jų mašiną, paskolinom įrankius ir net patempėm. Galbūt mūsų „Defender“ nėra idealus, bet jis jau turi savo istoriją, įskaitant ir naują randą ant sparno“, – pasakojo Karolis Raišys.

REKLAMA

Pirmasis didelis testas

Pasiėmę automobilį iš uosto, Karolis ir Ignas iškart leidosi į pirmąjį rimtą „Defender“ išbandymą – kelionę daugiau nei 560 km nuo Džedos uosto iki Dakaro starto vietos Bišoje. Kitos komandos savo automobilius gabeno ant tralų, tačiau „Ovoko Racing Team“ pasirinko keliauti sava eiga.

„Važiavome asfaltu, tačiau automobilį išbandėme įvairiausiais režimais. Kelionė priminė važiavimą traktoriumi iš Vilniaus į Varšuvą – pavargome, bet išmokome daug apie savo techniką. Galiu pasakyti, kad „Defender“ veikia geriau, nei tikėjomės“, – patirtimi dalijosi komandos pilotas.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, „Defender“ nėra be trūkumų – automobilis parodė keletą smulkių techninių kaprizų. Tačiau lenktynininkai ramūs: „Iki starto liko trys dienos, todėl turime laiko ne tik pašalinti smulkius trūkumus, bet ir praeiti technines bei administracines komisijas. Be to, planuojame išbandyti automobilį dykumoje“, – sakė K. Raišys.

Seniausias Dakaro automobilis – ypatingas iššūkis

Sausio 3 d. Karolis Raišys ir Ignas Daunoravičius pirmą kartą startuos „Dakar Classic“ įskaitoje. Jų lauks dviejų savaičių lenktynės, per kurias teks įveikti beveik 7 300 km, įskaitant 4 000 km specialiųjų ruožų, suskirstytų į 12 užduočių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su savo 46 metų senumo „Defender“ senoliu, kuriam šios lenktynės taps bene didžiausiu iššūkiu, komanda sieks įrodyti, kad net ir ribotais ištekliais bei be techninio palaikymo galima ne tik įveikti Dakaro ralį, bet ir pelnyti žiūrovų simpatijas.

Daugiau Dakaro ralio 2025 naujienų – atskirame polapyje. 

Sausio 17 d. Geriausiai iš lietuvių Dakare pasirodęs motociklininkas Nerimantas Jucius: „Esu TOP-30 geriausių pasaulyje“
Sausio 17 d. Po „Dakar Classic“ lenktynių – lietuvių ekipažo euforija: „Laimėjome viską“
Sausio 17 d. Dakaro mohikanas Gelažninkas neketina sustoti net ir po patirtų sunkumų: „Matau, kad dar galiu važiuoti“
Sausio 17 d. Rokui Basiuškai po finišo įstrigo Antano Juknevičiaus žodžiai: jaunas lenktynininkas liko sujaudintas
Sausio 16 d. Nuovargį jaučiantis Arūnas Gelažninkas: „Kaip grybas važiavau“
Sausio 16 d. „Dakar Classic“ dalyvaujantys lietuviai džiaugiasi neišsipildžiusiu organizatorių pažadu: „Šiandien turėjome įveikti 50 kilometru“
Sausio 16 d. 150 kilometrų per kopas nuvažiavęs Nerimantas Jucius: „Vieną kartą nusiridenau“
Sausio 16 d. „Empty Quarter“ įveikęs Mykolas Paulavičius: „Jaučiausi kaip orkaitėje“
Sausio 16 d. Sudėtingų kopų etapą baigęs Rokas Baciuška džiaugėsi: „Nebuvo lengva, bet neįklimpom ir nepaklydom“
Sausio 15 d. Asmeninį rekordą Dakare pasiekęs Arūnas Gelažninkas: „Tik rankos šiandien visą dieną labai tirpo“
Sausio 15 d. Su nematyto dydžio kopomis kovojęs Baciuška: „Per tokias dideles tikrai nesu važiavęs“
Sausio 14 d. Trejetuke finišavęs Vaidotas Žala: „Nusprendėme – arba laimime, arba nieko nepralošime“
Sausio 14 d. Tragišką dieną išgyvenęs Arūnas Gelažninkas: „Stojau, parėkiau, kritau ne kartą, apsibalnojau“
Sausio 14 d. Vaidotas Jurkevičius apie iššūkių kupiną dieną Dakare: „Trys likusios dienos bus tikras išbandymas
Sausio 14 d. Asmeninį rezultatą pagerinęs Nerimantas Jucius: „Mačiau trasoje daug kritusių sportininkų“
Sausio 14 d. Penketuke finišavęs Rokas Baciuška: „Viskas liuks
Sausio 13 d. „Dakar Classic“ dalyvaujantys lietuviai susidūrė su navigavimo iššūkiais: „Ne mes vieni bambukai buvom“
Sausio 13 d. Modestas Siliūnas: „Absurdas taip tris kartus išsitiesti“
Sausio 13 d. Kolegą į priekį praleidęs Vaidotas Žala: „Parazitų parazitas“
Sausio 13 d. Geriausią asmeninį rezultatą pasiekęs Jurkevičius: „Sunku patikėti“
Sausio 13 d. Į dešimtuką patekęs Rokas Baciuška: „Galvojau šiandien dulkių negausim“
Sausio 13 d. Mykolas Paulavičius Dakare išbandė oro pagalvę: „Pakilau į orą kaip kosmonautas“
Sausio 12 d. Geriausią rezultatą „Hoto Factory Racing“ demonstruojantis Gelažninkas: „Pavyko be didesnių nuotykių suvažiuoti“
Sausio 12 d. Su skaudančiais riešais Dakaro etapą baigęs Mykolas Paulavičius: „Gale buvo visiška tarka“
Sausio 12 d. Antras finišavęs Žala: „Palyginus su tuo ką turėjome prieš tris dienas – šiandien gėlytės“
Sausio 12 d. Ekstromo priekinį stiklą sudaužęs Baciuška: „Nereikėjo būti šalia šiknos“
Sausio 11 d. Ilga diena ir kritimais stebėjęsis Modestas Siliūnas: „Gal per daug atsipalaidavo visi“
Sausio 11 d. Su nesklandumais be problemų susitvarkęs Nerimantas Jucius: „Gavau gerą pamoką"
Sausio 11 d. Pirmasis iš lietuvių finišą pasiekęs Gelažninkas: „Labai pavargo rankos"
Sausio 11 d. Savo pažado laikęsis Baciuška liko patenkintas finišu: „Rytoj bus labai gerai startuoti priekyje"
Sausio 10 d. Benediktas Vanagas traukiasi iš Dakaro ralio
Sausio 9 d. Mykolas Paulavičius: „Šiandien Dakare mačiau technikos kapinyną“
Sausio 9 d. Gintas Petrus apie galimai nesąžiningą konkurentų elgesį: „Dakaro matematika. 2+2=60“
Sausio 9 d. Su aplamdytu automobiliu važiuojantis Vladas Jurkevičius: „Norime nuvažiuoti iki finišo“
Sausio 9 d. Maratono pabaigoje nuo motociklo kritęs Modestas Siliūnas: „Šiandien trasoje – velniškas greitis“
Sausio 9 d. Arūnas Gelažninkas baigė pragarišką maratono etapą: iš lietuvių finišą pasiekė pirmasis
Sausio 9 d. Maratono finišą pasiekęs Nerimantas Jucius: „Jaučiuosi išsunktas“
Sausio 8 d. Finišą pasiekęs Modestas Siliūnas neslėpė nusivylimo dėl trasos sudėtingumo.
Sausio 8 d. Sudėtingą maratono etapą įveikęs Arūnas Gelažninkas: „Džiaugiuosi, kad pavyko pasiekti finišą“
Sausio 8 d. Su sugedusia pavarų dėže dieną baigęs Rokas Baciuška: „Šiandien buvo išgyvenimo diena“
Sausio 7 d. Dienos įspūdžiais pasidalinęs Arūnas Gelažninkas: „Ketvirtas kilometras, o aš – jau pasiklydęs“
Sausio 7 d. Vaidotas Žala: „Šiandien padangų valdymo diena“
Sausio 7 d. Trečio Dakaro ralio etapo finišą pasiekę Karolis Raišys ir Ignas Daunoravičius: „Miegam mažai, jaučiame nuovargį“
Sausio 6 d. Rokas Baciuška papasakojo apie dviejų dienų išgyvenimus Dakare
Sausio 6 d. Dviejų dienų iššūkį įveikęs Arūnas Gelažninkas: „Jaučiuosi žiauriai pavargęs“
Sausio 4 d. Pirmo etapo finišą pasiekęs Mykolas Paulavičius: „Tokius ruožus važiuoti galėčiau kasdien“
Sausio 3 d. Vienintelis lietuvių ekipažas „Dakar Classic“ įskaitoje įveikė prologą
Sausio 2 d. Pirmieji Dakaro kilometrai: A. Gelažninkui skersai kelio stojo dulkės
Sausio 2 d. Rokas Baciuška 2025 metų Dakaro ralį pradėjo užtikrintu rezultatu prologe
Sausio 2 d. Benediktas Vanagas po Dakaro prologo: „Labai knietėjo būti žaibu“
Sausio 2 d. Mykolas Paulavičius apie prologą: „Pradžioje buvo jaudulio“
Sausio 2 d. Starto prologe laukiantys Raišys ir Daunoravičius susidūrė su pirmomis problemomis
Sausio 1 d. Bandymų metu Rokas Baciuška apgadino lenktynėms ruoštą „Toyota Hilux“: „Ką tik buvo naujas automobilis“
Sausio 1 d. Benediktas Vanagas: „Turime dar pusantros paros nugludinti smulkmenas“
Gruodžio 23 d. Šturmano darbo užkulisius atskleidęs Aisvydas Paliukėnas: „Mūsų laukia sunkus išbandymas“
Gruodžio 23 d. Naują lapą verčiantis Rokas Baciuška: „Su bagiu jau įrodėm viską“
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų