Trečiadienis Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dėl vietų finaluose kovojo 4 Lietuvos irkluotojai. Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė užtikrintai žengė į finalą ir pirmajame pusfinalio plaukime užėmė trečią vietą. Mirtininkų pusfinalyje plaukę broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai užėmė 5-ą vietą, o nuo trejetuko atsiliko 2.68 sek. Tokio rezultato į finalą prasibrauti neužteko ir lietuviai varžysis B finale dėl 7-12 vietų.

Pirmieji pasirodė broliai Stankūnai, kurie atrankoje pademonstravo dešimtą rezultatą iš trylikos įgulų.

Trumpai plaukė pirmi

Pirmuosius 200 metrų lietuviai plaukė pirmoje vietoje, vėliau į priekį pradėjo veržtis broliai kroatai Martinas Sinkovičius ir Valentas Sinkovičius. Po pirmų 500 metrų mūsiškiai yrėsi ketvirtoje pozicijoje, antri plaukė šveicarai. Antroje distancijos pusėje lietuviai nukrito į penktą poziciją, o mūsiškiai lenkė tik JAV įgulą.

Likus 500 metrų lietuviai nuo pirmoje vietoje plaukusių kroatų buvo atsilikę per 10 sekundžių ir toliau tęsė kovą dėl penktos pozicijos su JAV irkluotojais. Prieš finišą lietuviai pagerino tempą, per minutę atlikdami po 38 yrius ir finišavo penkti per 6 min 43.60 sek.

Lietuviai pasirodymą tęs B finale, kuriame bus kovojama dėl 12-7 vietų.

Pirmą vietą užėmė broliai Sinkovičiai 6 min 29.98 sek. Antri liko pasaulio čempionai šveicarai 6 min 32.19 sek. Treti finišavo 2022 m. pasaulio vicečempionai ispanai 6 min 36.30 sek.

Vardinį kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes broliai Stankūnai iškovojo gegužės pabaigoje varžybose Šveicarijoje, kur distanciją įveikė per 6 min. 30.50 sek.

Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė pateko į finalą

Pusfinalyje lietuvės iš karto įsitaisė trečioje pozicijoje. Maždaug ties 500 metrų riba mūsiškes ėmė lenkti Čilės atstovės, su kuriomis užvirė atkakli kova.

Likus 800 metrų lietuvaitės paspartino tempą ir jau mynė ant kulnų antroje vietoje plaukusioms australėms.

Galiausiai lietuvės finišavo trečios ir pateko į finalą. Distanciją jos įveikė per 7 min.19.27 sek. Pirmos atplaukė australės, antros amerikietės.

Kaip ir tikėtasi, plaukimą laimėjo australės Jess Morrison ir Annabelle McIntyre (7:14.14). Jos Tokijuje olimpiadoje laimėjo auksą, kai dar prikausė keturvietės įgulai, o pernai pasaulio čempionate laimėjo sidabrą jau pavienėje dvivietėje valtyje. Šiek tiek nustebino amerikietės Azja Czajkowski ir Jess Thoennes, kurios kraštiniame takelyje finišavo antros (7:15.59).

Olimpinių žaidynių debiutantės iš Lietuvos A finale startuos rugpjūčio 2 d.

Tarp 6 pasaulio stipriausių-VAU,niekas netikėjo ir nesitikėjo.Šaunuolės.Sėkmės.
Kas yra neįgalus ? Be kojų, be rankų, be proto ? Ar kaip ? Jei rašai kom, matyt rankas turi, ir proto kažkiek yra. Tai kame problema ?