Prancūzijos rinktinės žvaigždė Victoras Wembanyama sureagavo į savo komandos draugo Matthew Strazelio tritaškį metimą su pražanga, išplėšusi Paryžiaus olimpinių žaidynių šeimininkams pratęsimą rungtynėse su Japonija.

Japonijos rinktinė sužaidė turbūt vienas geriausių rungtynių per visą dešimtmetį ir mačo pabaigoje pirmavo 84:80, tačiau keturis taškus vienos atakos metu surinkęs 21-erių „AS Monaco“ gynėjas tapo tikru savo tautos herojumi.

„Na, nors aš ir pažįstu gerai Matthew, bet tai turbūt geriausias epizodas per visą jo karjerą. Visada yra galimybė būti tokių scenarijų liudininku“, – sakė 18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių rungtynėse sugriebęs V. Wembanyama.

M.Strazelio metimas:

Pirmasis praėjusių metų NBA naujokų biržos šaukimas taip pat pabrėžė, kad Eurolygoje nedidelę rolę turintis jaunasis prancūzas ateityje gali tapti vedančiu savo komandos žaidėju.

Būtent šio krepšininko įtraukimas sukėlė didžiulį prancūzų nepasitenkinimą, nes praėjusį sezoną Eurolygoje M. Strazelis sužaidė tik 17 rungtynių. Jis taip pat šioje komandoje užėmė į ją nepakviestos „Monaco“ žvaigždės Elie Okobo vietą.

„Jis atstovauja tylaus darbo mentalitetui. Jis eina lėtu, sunkiu profesinalo keliu, užsidirbdamas kiekvieną savo minutę aikštėje. Ir tai pasiteisina. Esu tikras, kad po poros metų, jei ne po poros mėnesių, jis turės svarbų vaidmenį savo Eurolygos komandoje. Jis taip pat turi kitų įrankių, kad galėtų čia atlikti svarbų vaidmenį, todėl jo karjera nusipelno didelės pagarbos dabar ir ateityje“, – komandos draugą gyrė V. Wembanyama.

Pratęsimą 10:6 laimėjusi Prancūzija paskutinėse grupės rungtynėse susikaus su Vokietija. Abi komandos jau turi vietą ketvirtfinalyje.