• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus „Riteriai“ pastaraisiais mėnesiais ir toliau mirga žiniasklaidos antraštėse. Dar praėjusių metų pabaigoje Jano Nevoinos valdomas sostinės klubas susidūrė su didžiuliais finansiniais sunkumais ir vėlavo mokėti atlyginimus, šiemet nuaidėjo istorija apie šnipštu virtusį Singapūro investuotojų projektą ir vėl ištikusią finansinę krizę. O dabar buvęs komandos treneris iš Lenkijos nusprendė pasidalinti savo patirtimi su portalu tv3.lt.

Vilniaus „Riteriai“ pastaraisiais mėnesiais ir toliau mirga žiniasklaidos antraštėse. Dar praėjusių metų pabaigoje Jano Nevoinos valdomas sostinės klubas susidūrė su didžiuliais finansiniais sunkumais ir vėlavo mokėti atlyginimus, šiemet nuaidėjo istorija apie šnipštu virtusį Singapūro investuotojų projektą ir vėl ištikusią finansinę krizę. O dabar buvęs komandos treneris iš Lenkijos nusprendė pasidalinti savo patirtimi su portalu tv3.lt.

REKLAMA

Dar praėjusių metų spalį tv3.lt pranešė apie „Riterių“ finansinę krizę, vėluojančius atlyginimus ir vos galą su galu suduriančius žaidėjus. Kai kurie jų skolindavosi pinigus iš komandos draugų, retsykiais jiems tiesiog buvo perkamas maistas.

REKLAMA
REKLAMA

Situaciją J. Nevoina sprendė paėmęs paskolą iš banko, o žurnalistus bandė prigesinti teisininkų raštais, tačiau stabilumo „Riterių“ situacijoje greitai vėl neliko.

REKLAMA

Jau šių metų pradžioje „Riteriai“ turėjo būti perleisti į naujų investuotojų iš Singapūro „Red Card Global“ rankas. Vis dėlto projektas subliuško. 150 tūkst. mokėjimą jau įvykdę būsimi klubo šeimininkai pasipiktino lėšų panaudojimu ir nusprendė atsitraukti, o klubo klausimas pakibo nežinioje.

LFF išmetė „Riteriams“ gelbėjimosi ratą – paskolino 50 tūkst. eurų. Tuomet klubas pranešė, jog skolos yra padengtos. Vis dėlto aiškėja, kad ir tai galėjo nebūti tiesa.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį sezoną „Riterių“ vyriausiojo trenerio poziciją užėmė lenkas Sławomiras Cisakowskis. 38-erių strategas laimėjo „TOPsport Pirmą lygą“, sugrąžino sostinės komandą į aukščiausią divizioną, bet nusprendė darbo Vilniuje nebetęsti.

Viešai prabilti S. Cisakowskis buvo pasiryžęs jau metų pradžioje, bet iš pradžių turėjo kitą tikslą – atgauti uždirbtus pinigus. O tai užtruko ilgai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„To nebuvau patyręs per visą savo karjerą“, – apie praėjusius metus pasakojimą pradėjo S. Cisakowskis.

Sezono pabaigoje buvo didelių problemų dėl nemokamų atlyginimų. Kokia iš tikrųjų buvo finansinė situacija?

Būtent tokia, kaip rašė nepriklausoma žiniasklaida. Mane nustebino ryškus kontrastas tarp šių šaltinių ir klubo valdomų medijų. Nesitikėjau tokio situacijos valdymo.

REKLAMA

Kaip žaidėjai su tuo susitvarkė?

Jie palaikė vienas kitą – kartu gamino maistą, skolinosi pinigų, laikėsi vieningai labai sudėtingoje situacijoje.

Ar tiesa, kad darbuotojai ir komandos nariai skolino pinigų ar pirko maistą užsieniečiams žaidėjams?

Taip, tai tiesa. Padėjome tiek, kiek galėjome, nors ir mūsų pačių atlyginimai vėlavo beveik keturis mėnesius.

REKLAMA

Laimėjote Pirmą lygą, pakilote į A lygą, bet vėliau palikote klubą. Ar tai buvo jūsų sprendimas?

Tai buvo visiškai mano sprendimas. Galiu tai patvirtinti dokumentais. Prieš Kalėdas informavau klubo savininką, kitą dieną apie tai pasakiau komandai, o po kelių dienų išsiunčiau oficialų laišką. Iki tol jokių priekaištų mano darbui nebuvo, todėl vėlesni klubo pareiškimai mane nustebino. Deja, neišsiskyrėme draugiškai. Susitarėme, kad klubas sumokės likusius atlyginimus, tačiau jų pateiktas sutarties nutraukimo dokumentas turėjo sąlygų, kurios būtų itin apsunkinusios pinigų atgavimą. Mano advokatas iškart patarė to dokumento nepasirašyti, todėl parengėme naują, kurį klubas privalėjo priimti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kodėl priėmėte sprendimą trauktis?

Buvo kelios priežastys. Sezono pabaigoje pasakiau savininkui, kad nebegaliu dirbti su sporto direktoriumi (Vytautu Masaičiu – aut. past.).

Jo veiksmai kenkė komandai ir kėlė vidinę įtampą. Po sezono pradėjau gauti skambučius iš žaidėjų ir darbuotojų, kurie buvo kviesti į pokalbius, o juose vadovybė klausinėjo įvairiausių klausimų ir kritikavo mane. Tai buvo labai nuviliantis momentas – ypač žinant, kad mano vienintelis „nusikaltimas“ buvo žaidėjų palaikymas per krizę.

REKLAMA

Prieš paskutines rungtynes kai kurie žaidėjai pasakė man, kad neturi pinigų grįžti namo. Sušaukiau komandos susirinkimą ir pasakiau: „Aš dar galiu kurį laiką gyventi be atlyginimo, bet kai kurie iš jūsų – tikrai labai sunkioje padėtyje. Turime laikytis kartu.“

Motyvavome žaidėjus žaisti pusę sezono be atlyginimų, bet kai užsitikrinome patekimą į A lygą, jautėme, kad reikia apie tai prabilti. Svarstėme galimybę po sezono paviešinti laišką žiniasklaidai.

REKLAMA

Gavę dalį pinigų – šios idėjos atsisakėme. Visą šią situaciją vadovybė panaudojo rodydama, kad veikiau prieš klubą. Niekada toks nebuvau – rėmiau žmones, kuriems reikėjo pagalbos. Tai buvo mano pareiga kaip žmogaus, o ne tik kaip trenerio.

Taip pat buvo visiškas skaidrumo trūkumas. Žaidėjai buvo atleisti be mano žinios, vienas iš mano asistentų gavo el. laišką su pranešimu apie jo atleidimą – be jokio paaiškinimo. Jo byla vis dar nagrinėjama FIFA. Likę darbuotojai buvo šokiruoti, nes jis buvo darbštus ir kompetentingas profesionalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai buvo momentas, kai nusprendžiau pasitraukti – net neturėdamas kito darbo. Daug metų sunkiai dirbau, kad pasiekčiau aukščiausią lygą, bet tikiu darbo aplinka, kurioje yra pagarba ir profesionalumas. Neaukoju savo vertybių.

Išskyrus atleistą asistentą, visi likę trenerių štabo nariai – įskaitant kineziterapeutą – taip pat nusprendė išeiti. Ar įprasta, kad po laimėto čempionato visas štabas nusprendžia nebetęsti darbo su klubu? Tokių dalykų nesu matęs.

REKLAMA

Ar tiesa, kad „Riteriai“ vis dar jums skolingi pinigų?

Sausio pradžioje pasirašėme susitarimą, kad klubas iki 2025 m. kovo 31 d. sumokės likusius 2024 m. atlyginimus. Kai klubas savo socialiniuose tinkluose paskelbė, kad neturi skolų ir yra gavęs finansavimą iš LFF, man atlyginimas dar nebuvo išmokėtas. Vadinasi, tas pareiškimas nebuvo teisingas. Kalba ėjo apie atlyginimus nuo spalio mėnesio. Kreipiausi į FIFA ir LFF. Tik po tiesioginės LFF prezidento intervencijos situacija buvo išspręsta. Jei ne tai, tikriausiai vis dar laukčiau.

REKLAMA

Kaip apibūdintumėte Janą Nevoiną kaip savininką ir Vytautą Masaitį kaip sporto direktorių?

Nenoriu daugiau jiems švaistyti laiko. Paprastai tariant – komanda ir personalas nuolat jautė nepagarbą. Visi žino, kad panašios problemos yra kilusios ir su kitais treneriais bei žaidėjais. Faktas, kad nė vienas darbuotojas nenorėjo tęsti darbo klube po patekimo į A lygą, kalba pats už save.

REKLAMA
REKLAMA

Tikiu, kad sekate dabartinę situaciją klube. Janas Nevoina buvo pasirengęs trauktis, Singapūro investuotojai galiausiai atsitraukė. Kaip matote klubo ateitį?

Deja, bet nesistebiu. Mačiau daug netvarkos, nesusikalbėjimo ir neaiškumo įvairiuose procesuose. Daug kas nebuvo pateikiama skaidriai. Nuoširdžiai tikiuosi, kad klubas ras rimtų investuotojų ir išsilaikys –ten yra daug talentingų, darbščių jaunų žaidėjų, kurie nusipelno gerokai daugiau. Liūdna matyti, kaip švaistomas toks potencialas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų