Penktadienį Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse baigėsi vyrų tinklinio sėdint turnyras. Trečią kartą iš eilės paralimpiniais čempionais tapo Irano tinklininkai, didžiajame finale 3:1 (22:25, 30:28, 25:16, 25:14) nugalėję bosnius.

Jau ilgą laiką būtent šios dvi šalys dominuoja tinklinio sėdint varžybose. Nuo 1988 m. tik iraniečiai ir bosniai yra tapę paralimpiniais čempionais, o finale tarpusavyje jie susitiko net 6 kartus.

Geriausias finalo žaidėjas buvo aukščiausias pasaulio sportininkas Morteza Mehrzadselakjani. 246 cm ūgio atletas pelnė net 27 taškus. 21 tšk. pridėjo Hosseinas Golestani, 13 – Davoudas Alipourianas. Bosnių gretose išsiskyrė Erminas Jusufovičius (16 tšk.) bei Mirzetas Duranas (12).

M.Mehrzadselakjani Paryžiuje turėjo miegoti ant grindų, nes jam nebuvo suteikta specialiai pritaikyta lova, kaip tai buvo padaryta Tokijo žaidynėse, bet net ir tokie nepatogumai jam nesutrukdė dominuoti Paryžiuje. Paralimpiniu čempionu jis tapo trečią kartą iš eilės.

M.Mehrzadselakjani yra aukščiausias visų laikų sportininkas ir šiuo metu – antras aukščiausias žmogus planetoje. Tokijo paralimpiadoje jis buvo pripažintas naudingiausiu žaidėju (MVP).