2023 pasaulio krepšinio čempionato G grupėje šeštadienį susikovė Irano ir Brazilijos rinktinės. Nuo pat rungtynių pradžios dominavę brazilai 100:50 (33:12; 24:13; 25:21; 18:13)

11

Laimėtojas buvo aiškus jau po pirmojo kėlinio, kurį Pietų Amerikos atstovai laimėjo 19 taškų skirtumu, dar antrajame ketvirtyje padidino savo persvarą 11 taškų ir varžovus jau triuškino 30 taškų.

Tiesa, Brazilijos komanda patyrė didelę netektį, kai trečiajame kėlinyje Raulis Neto veržėsi krepšio link, paslydo ir patyrė traumą. Įžaidėjas gulėjo ant parketo ir rėkė iš skausmo bei buvo susiėmęs už kelio. Galiausiai žaidėjas aikštę paliko ant neštuvų.

Tiesa,  R. Neto per 15 minučių spėjo įmesti 8 taškus, perimti 5 kamuolius ir surinkti 18 naudingumo balų.

Irano rinktinė: Matinas Aghajanpouras 11, Hamedas Haddadi 10 (4 atk. kam.), Behnamas Yakhchalide 7, Arsalanas Kazemi 6, Jalalas Aghamiri 5, Sajjadas Mashayekhi 5, Mohammadas Amini 4 (6 atk. kam.).

Brazilijos rinktinė: Bruno Caboclo 16 (7 atk. kam.), Yago Mateusas 14 (6 rez. perd.), Timas Soaresas 13, Vitoras Benite 12, Marcelo Huertas 10 (6 rez. perd.), Leonardo Meindlas 9 (5 atk. kam.), Lucas Dias 8.

Brazilijos nacionalinė komanda pasaulio čempionate dalyvauja jau 19-ąjį kartą. Tiesa, ši šalis yra viena iš dviejų valstybių, kurios nepraleido nė vieno turnyro. Brazilai yra laimėję du aukso (1959 ir 1963 m.), du sidabro (1954 ir 1970 m.) ir du bronzos (1967 ir 1978) medalius.

Tuo tarpu Iranas čempionate pasirodo ketvirtąjį kartą. Jų debiutas įvyko 2010 m. ir nuo tada komanda nepraleido nė vieno turnyro. Tiesa, geriausią savo rezultatą pasiekė būtent 2010 m., kai užėmė 19-ąją vietą.

Primename, kad G grupėje dar kovoja Ispanijos ir Dramblio Kaulo kranto komandos.