Naujas tyrimas rodo, kad dėl prastos miego kokybės miegamajame gali kilti problemų, būtent tokių kaip moterų seksualinė disfunkcija.
„Mayo“ klinikos mokslininkai paklausė daugiau nei 3400 moterų JAV apie jų miego įpročius ir seksualinį elgesį. Moterys pačios užpildė 19 punktų ataskaitą „Moterų seksualinių funkcijų indeksas“, kurioje tiriami tokie dalykai kaip seksualinis potraukis, susijaudinimas, lubrikacija, orgazmas, pasitenkinimas ir skausmas sekso metu. Tyrimas šią savaitę buvo paskelbtas žurnale „Menopauzė“.
Jų išvados atskleidė, kad blogai miegančios moterys turėjo didesnę nelaimingo seksualinio gyvenimo tikimybę. 63,3 proc. moterų, kurios pranešė miegančios mažiau nei 5 valandas kiekvieną naktį, turėjo tam tikrą moteriškos seksualinės disfunkcijos lygį, o jų moterų seksualinių funkcijų indekso balai buvo žymiai mažesni nei moterų, miegančių 7 ar daugiau valandų per naktį. Seksualiai aktyvios moterys dažniau pranešė apie gerą miego kokybę, palyginti su seksualiai neaktyviomis moterimis.
„Šis tyrimas pabrėžia ryšį tarp prastos miego kokybės ir seksualinės disfunkcijos. Tai yra dvi bendros vidutinio amžiaus moterų problemos, kurių adresavimas gali padėti pagerinti gyvenimo kokybę“, – sakė dr. Stephanie Faubion, NAMS medicinos direktorė ir vyresnioji tyrimo autorė.
Mokslininkai neieškojo specialaus šios sąsajos tarp gero seksualinio gyvenimo ir gero miego paaiškinimo. Jie rado koreliaciją, o ne priežastinį ryšį. Be to, tyrime yra keletas apribojimų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Jo dalyvės daugiausia buvo baltaodės, išsilavinusios ir esančios santykiuose, todėl išvados nebūtinai gali atspindėti visus gyventojus. Tyrime taip pat nebuvo paminėta dalyvių seksualinė orientacija.
Tačiau daugelis geros savijautos ir sveikatos aspektų yra glaudžiai susiję su miego kokybe, kuria mėgaujamės kiekvieną dieną. Kituose tyrimuose miego trūkumas siejamas su depresija, neurodegeneracija ir Alzheimerio liga.
Papildomi tyrimai parodė, kad blogas miegas taip pat gali turėti įtakos vyrų seksualinei funkcijai. Vienas tyrimas, atliktas 2011 m., parodė, kad dėl jaunų sveikų vyrų miego trūkumo sumažėjo testosterono – hormono, atsakingo už didžiąją dalį mūsų lytinio potraukio, lygis. Kitas tyrimas parodė, kad vyrams, turintiems miego apnėją – miego sutrikimą, kurio metu kvėpavimas pakartotinai sustoja ir vėl prasideda, dažniau būdinga erekcijos disfunkcija ir bendras seksualinės veiklos sumažėjimas.
Geras seksualinis gyvenimas, be abejonės, yra sudėtingas dalykas, kuris skiriasi priklausomai nuo žmogaus ir santykių. Jis taip pat susijęs su viskuo, pradedant sveikata ir gerove, baigiant asmeniniais pasirinkimais ir gyvenimo būdu. Nepaisant to, jei jūs norite pagerinti savo seksualinį gyvenimą, siūlome išsimiegoti.