Tyrimas atskleidė, kad poros, kurios mylisi bent kartą per savaitę yra laimingesnės. Žinoma, šis skaičius netaikomas absoliučiai visiems, o sekso kiekis priklauso nuo poros poreikių.
Ekspertai sako, kad 1 kartas per savaitę yra vidurkis, tačiau jis kinta priklausomai nuo amžiaus grupės. 20-30 metų amžiaus poros dažniausiai mylisi 2 kartus, o vyresnės, 40-50 metų amžiaus poros, mylisi maždaug kartą per savaitę.
Vis dėlto psichologas ir sekso terapeutas Dr. Peter Kanaris sako, kad poros neturėtų lygiuotis į vidurkį. Jis sako matęs porų, kurios beveik nesimyli, tačiau susitikęs ir su žmonėmis, kurie seksu užsiima maždaug 12-14 kartų per savaitę.
„Poroms svarbiau turėtų būti seksualinis pasitenkinimas, o ne patekimas į normą. Jei poroje abu yra seksualiai patenkinti, tikslas pasiektas“, – sako specialistas.
Ar seksą reikia planuoti?
Nors netikėtas seksas visada malonesnis, tačiau jį reikia planuoti, sako psichologė Dr. Linda De Villers. „Jei turite vaikų, kitų įsipareigojimų ar trukdžių, suplanuotas seksas yra didelė pagalba poroms. Jei jo neplanuojate, greičiausiai, kad nesimylėsite.“
Be to, ji pabrėžia, kad seksą planuojame dažniau, nei galime pagalvoti. Pavyzdžiui, sako psichologė, prieš eidami į pasimatymą, jūs ruošiatės ir skiriate išvaizdai daugiau dėmesio, kad atrodytumėte patrauklesni ir jaustumėtės geriau, rašoma eu.usatoday.com.
„Jūs jau buvote susiplanavę seksą. Kai pasiekiate vakaro įkarštį jau žinojote, kad einate šia linkme“, – juokavo ji.
Ką daryti, jei vienam poroje sekso reikia daugiau?
Dr. Kanaris sako, kad tai bene dažniausia porų problema. Jis sako, kad tai paveikia net laimingiausias poras.
„Kai mūsų partneris nenori su mumis mylėtis, tai gali pakenkti pasitikėjimui savimi“, – sako ekspertas. Jis pataria poroms atvirai kalbėtis ir išsakyti savo poreikius.
„Mano patirtis rodo, kad poros lengvai bendrauja ir tariasi apie paskolų mokėjimą, vaikų auginimą ar kitas temas, tačiau labai retai atvirai kalbasi apie nepatenkintus seksualinius poreikius“, – sako specialistas.
Kada reikėtų kreiptis į specialistą?
Susitarti, kad reikia specialisto pagalbos, gali būti nelengva. Kai pokalbis dviese neduoda rezultatų, nešališkas specialistas gali būti didelė pagalba.
„Kai pokalbis valdomas emocijomis, atsiranda gynybinė reakcija, paradoksalu, bet kartais lengviau pasikalbėti su nepažįstamuoju, o ne sutuoktiniu. Ir kartais tas pokalbis padaro visus reikiamus pokyčius“, – sako psichologas.