• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį įvyko didžiausia lėktuvo katastrofa Lietuvos aviacijos istorijoje. Liepkalnyje sudužus krovininiam DHL orlaiviui, žuvo pilotas ir tik per stebuklą gyvi liko trys įgulos nariai bei Liepkalnio gyventojai. Pirmoji į nelaimės vietą atskubėjusi medikė prisimena nelaimės vaizdus ir ką sakė išsigelbėjęs lietuvis. 

Pirmadienį įvyko didžiausia lėktuvo katastrofa Lietuvos aviacijos istorijoje. Liepkalnyje sudužus krovininiam DHL orlaiviui, žuvo pilotas ir tik per stebuklą gyvi liko trys įgulos nariai bei Liepkalnio gyventojai. Pirmoji į nelaimės vietą atskubėjusi medikė prisimena nelaimės vaizdus ir ką sakė išsigelbėjęs lietuvis. 

REKLAMA

Lėktuvo katastrofa įvyko ankstų pirmadienio rytą, maždaug 5 val. 20 min. Į įvykio vietą iškart išskubėjo gausios tarnybų pajėgos.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos medikės Boženos Jerenkevič ekipažas buvo pirmasis iš medikų pasiekęs įvykio vietą. Čia jau darbavosi ugniagesiai gelbėtojai, policijos pareigūnai.

„Mūsų pastotė Naujininkuose ir taip išėjo, kad mes arčiausiai buvome, kai gavome kvietimą“, – naujienų portalui tv3.lt sako medikė.

REKLAMA
REKLAMA

B. Jerenkevič prisimena, kad jau važiuojant matėsi tiršti dūmai ir ugnis, o privažiavus arčiau buvo matyti, kad nukritęs lėktuvas dega atvira liepsna.

REKLAMA

„Mums privažiuojant į įvykio vietą, kadangi kilome įkalne, iš šono matėsi juodas dūmų stulpas, tolėliau šiek tiek liepsnos. Bet privažiavus arčiau aiškiai matėsi, kad ten viskas degė“, – pasakoja medikė.

Įgulos narys lietuvis pats atėjo pagalbos

Pasak B. Jerenkevič, namo, kurio dalį kliudė orlaivis, gyventojams fizinės medicininės pagalbos nereikėjo. Jie tik buvo apimti šoko.

„Įvykio vietoje, kiek mes matėme ir klausėme ar kažkam reikia pagalbos, niekam fizinės pagalbos tuo metu nereikėjo“, – teigia medikė.

REKLAMA
REKLAMA

„Viena moteris, kuri prie mūsų priėjo, sakė, su manimi viskas gerai. Kita, vyresnio amžiaus moteris, labai pergyveno, klausė, kur aš dabar gyvensiu“, – priduria ji.

Tad didžiausios medikų pajėgos buvo sutelktos įgulai. Jau legenda tapo pasakojimas, kad vienas iš įgulos narių, lietuvis, pats išlipo iš subyrėjusio orlaivio ir dar papasakojo tarnyboms nelaimės detales.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

B. Jerenkevič patvirtina, kad jis iš tiesų atėjo savo kojomis ir buvo sąmoningas.

„Vienas lietuviškai kalbantis žmogus iš kažkur atsirado, net negaliu pasakyti tiksliai, iš kur atėjo. Kai teikėme jam pagalbą, jis kalbėjo, kas vyko, kur, kiek buvo žmonių“, – prisimena ji.

„Kiek jis sakė, kad miegojo salone. Galbūt dėl to jam ir sužeidimai lengviausi“, – priduria medikė.

REKLAMA

Sužalojimai tokiose avarijose būna labai sunkūs

Dar viena priežastis, dėl ko trys iš keturių įgulos narių liko gyvi, – jie nebuvo apimti liepsnų.

„Kiek mačiau iš savo pusės, liepsnų nebuvo, nes jie visi buvo kabinoje ir kabina nebuvo apimta liepsnų. Todėl ir mes galėjome dirbti kartu su ugniagesiais gelbėtojais, ir jiems buvo lengviau prie jų prieiti, nes kabina, man atrodo, buvo tolėliau nuo [ugnies] židinio“, – sako B. Jerenkevič.

REKLAMA

Sužinojus, kur ieškoti kitų įgulos narių, jie buvo nedelsiant traukiami. Deja, vieno gyvybės išgelbėti nebūtų pavykę.

„Jis ištrauktas pats paskutinis. Jam buvo konstatuota mirtis, nes jis jau buvo be gyvybės požymių“, – sako medikė.

B. Jerenkevič pažymi, kad tokiose avarijose sužalojimai būna labai sunkūs, todėl faktą, kad trys žmonės liko gyvi, ji prilygina stebuklui.

„Kartais sužalojimai būna ir su gyvybe nesuderinami, bet tikiuosi, kad žmonės pagys nuo tokių sužalojimų ir didesnių pasekmių neturės“, – viliasi medikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Čia žmonės gali švęsti antrąjį savo gimtadienį“, – priduria B. Jerenkevič, kuriai šis įvykis – pirmasis toks jos karjeroje.

Nukentėjusieji vis dar gydomi ligoninėse

Per krovininio lėktuvo katastrofą Vilniuje žuvo Ispanijos pilietis, dar trys įgulos nariai – Ispanijos, Vokietijos ir Lietuvos piliečiai – gydomi ligoninėje. 

Policijos duomenimis, per lėktuvo avariją žuvo pilotas, 48 metų Ispanijos pilietis.

Taip pat sužalotas kitas pilotas, 34 metų Ispanijos pilietis. Per nelaimę sužalojimus patyrė kartu su jais skridę 55 metų Vokietijos pilietis ir 34 metų Lietuvos pilietis.

REKLAMA

Vieno iš užsieniečių, skridusių Vilniuje nukritusiu DHL lėktuvu, būklė yra kritiškai sunki. Jis gydomas Vilniaus Santaros klinikose.

„Santaros klinikose yra gydomas vienas iš asmenų, nukentėjusių šio ryto lėktuvo avarijoje. Nukentėjusiojo būklė kritiškai sunki. Santaros klinikų medikai daro viską, kad užtikrintų aukščiausio lygio pagalbą nukentėjusiam asmeniui“, – buvo nurodoma klinikų pranešime.

REKLAMA

Kiti du pacientai vis dar gydomi Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, patvirtino Dokumentų valdymo ir komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Dalia Smagurauskaitė.

Apie visų pacientų būklę ir sužalojimus detalesnė informacija neviešinama.

Lietuvio būklė – geriausia iš visos įgulos narių

Pirmadienį policijos pareigūnai jau bandė su kai kuriais iš nukentėjusiųjų pabendrauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Į ligonines yra išvykusios mūsų komandos. Su kai kuriais įgulos nariais dar kol kas negalima bendrauti, jie yra medikų priežiūroje“, – teigė generalinis komisaras Arūnas Paulauskas.

Visgi su vienu iš įgulos narių policijos pareigūnams pavyko pasikalbėti, tačiau kol kas tai nebuvo oficiali apklausa, o tik pirminė informacija.

„Iš pirminės informacijos buvo tam tikras patvirtinimas, kad viduje nieko neįvyko – nebuvo dūmų, nebuvo ugnies, nebuvo kažko tokio, kas galėjo nulemti šią katastrofą“, – komentavo A. Paulauskas.

REKLAMA

Kaip minėta, vienas iš įgulos narių yra lietuvis. Jis sužeistas, tačiau jo būklė geresnė nei kitų dviejų įgulos narių užsieniečių.

„Kiek žinau, jo būklė yra bene geriausia iš visos įgulos“, – patikino generalinis komisaras.

Lietuvio būklė stebina net specialistus: Stebuklas“

Lietuvio būklė stebina net visko mačiusius. Turimais duomenimis, vyras pats išlipo iš subyrėjusio lėktuvo ir tarnyboms sąmoningai papasakojo, kas įvyko ir kur ieškoti kitų narių.

REKLAMA

Nacionalinių krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas teigia, kad išgyvenusių įgulos narių būklės yra skirtingos, o medikai šiuo metu daro viską, kad išgelbėtų jų gyvybes.

„Stebuklas įvyko, kad žmonės išliko gyvi, tiek įgulos nariai, tiek aplinkiniai gyventojai“, – sako V. Vitkauskas.

34 metų lietuvis tarnyboms pasakė, kad jis skrido lėktuvo salone, o kiti trys skrido priekyje – tai galėjo būti pagrindine priežastis, kodėl vyro būklė geriausia iš visų kitų įgulos narių.

REKLAMA
REKLAMA

Anot pirmos į įvykio vietą atvykusios Vilniaus greitosios medicinos pagalbos medikės Boženos Jerenkevič, kitus tris orlaivyje buvusius asmenis pavyko lengviau išgelbėti tik todėl, kad kabinos, kurioje jie buvo, neapėmė liepsnos.

„Taip pasisekė, kad ta kabina buvo atskirai nuo to liepsnų židinio. Ir mums pavyko tai, kad nebuvo liepsnų apimti žmonės“, – pirmadienį LRT radijui sakė medikė.

V. Vitkauskas džiaugiasi, kad vienam iš lektuve buvusių žmonių taip pasisekė. To priežastis, pasak jo, gali būti ir ta, kad lėktuvas jau leidosi, incidentas įvyko nepilnai 2 kilometrai iki tūpimo tako, todėl atitinkamai ir greitis buvo mažesnis, ir smūgis ne toks didelis.

Taip pat jis didelę padėką skiria ir priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojams, sugebėjusiems operatyviai ir profesionaliai užgesinti ugnį.

„Turbūt didžiausias laimės faktorius, kad gaisras, kuris kilo ir buvo tikrai nemažas, mūsų priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento profesionalumo dėka buvo greitai užgesintas ir žmones evakuoti iš orlaivio. Čia yra daug profesionalumo, aišku šiek tiek ir sėkmės, bet rezultatą turime tokį, kad iš keturių įgulos narių, tik vienas yra žuvęs“ – komentuoja NKVC vadovas.

Išvada - geriausia per sudėtingiausius skrydžio etapus - nusileidimą ir pakilimą yra miegoti, atpalaiduoti raumenys patiria mažesnį smūgį, aišku saugiai prisisegus :)) Kiti įgulos nariai jo dėka buvo greitai surasti. Šaunuolis, tvirtas vyras, išgyveno mirtį iš arti. Duok dieve, visiems dabar pasveikti.
Skubiai parduodu butą netoli Vilniaus oro uosto. Privalumai - reikalui esant greitai nuskrisite į Graikiją.
Man dzin ką jis veikė - kodėl lėktuvas nukrito?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų