Vyras buvo teisiamas dėl savo žmonai sukelto fizinio skausmo bei dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti tos pačios sutuoktinės sveikatą.
Moteris po pirmojo išpuolio prieš ją teigė, kad dar sugebėjo atleisti sutuoktiniui, tačiau šiam pradėjus grasinti peiliu suvokė, jog nebetiki vyru ir šiam reikėtų gydytis, nes išgėręs tampa neprognozuojamu.
Du incidentai
Pirmasis epizodas užfiksuotas dar 2020 m. spalio 28-ąją. Tos dienos vakarą Vilniuje, buto koridoriuje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai nustatytas 2,75 promilių girtumas, Saulius D. smurtavo prieš moterį.
Kilus konfliktui jis sugriebė už savo sutuoktinės abiejų rankų riešų ir stipriai juos suspaudė, pradėjo sukti. Dėl to moteris pajuto fizinį skausmą.
Šį išpuolį moteris sutuoktiniui dar atleido. Tačiau tai, kas nutiko po kurio laiko, jau peržengė visas atlaidumo ribas.
Bylos duomenimis, 2021 m. vasario 26-sios pavakarę, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 2,42 promilių girtumas) Saulius D. paėmė nuo stalo peilį bei grasino juo savo sutuoktinei.
Sakydamas „nu (keiksmažodis), aš tave papjausiu“, vyras grasino moterį nužudyti. Dėl ko nukentėjusiajai buvo realus pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas.
Neišsisukinėjo nuo kaltinimų
Kaltinamasis Saulius D. teisme savo kaltę dėl abiejų veikų pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad konflikto metu buvo išgėręs, todėl mano, jog alkoholis turėjo įtakos jo elgesiui.
Vyras neatsimena momento su peiliu, bet gal pjaustė maistą juo, todėl ir laikė įrankį rankose. Nukentėjusioji stovėjo prie išėjimo iš virtuvės ir tuo metu jis turbūt pasakė jai kaltinime nurodytus žodžius.
Saulius D. prisimena, kad jam pagrasinus žmonai, ji išsigando, nes nesitikėjo iš jo tokių veiksmų. Niekas nematė šio įvykio, nors dukra tuo metu buvo namuose.
Nukentėjusioji kvietė policiją, bet jis tuo metu jau buvo apsiraminęs. Jis atsiprašė sutuoktinės, jie susitaikė ir šiuo metu kartu gyvena tuo pačiu adresu.
Vyras pripažino civilinį ieškinį ir sumokėjo 1 tūkst. eurų grynaisiais. Saulius D. teigė, kad gailisi dėl savo veiksmų. Tvirtino, kad ilgą laiką nevartojo alkoholio, gydėsi, bet kartais vis tiek išgeria.
Teisme vyro smurtą patyrusi moteris pasakojo, kad rašydama susitaikymo prašymą (dėl fizinio skausmo sukėlimo) ji buvo kaltinamajam atleidusi, nes patikėjo juo.
Tačiau vėliau pamačiusi jį išgėrusį, jau nebenorėjo juo tikėti. Nuoširdaus atsiprašymo iš sutuoktinio moteris taip ir nesulaukė.
Tiesa, savo civilinio ieškinio 1 tūkst. eurų sumai ji atsisakė, nes kaltinamasis su ja atsiskaitė. Teisme moteris pakartojo, kad neatleidžia ir nepasitiki kaltinamuoju. Moters nuomone vyras turi gydytis, nes yra neprognozuojamas.
Užsirakino kambaryje
Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklausta ir sutuoktinių dukra. Mergaitė liudijo tik dėl fizinio skausmo sukėlimo epizodo, nes matė tėvo elgesį.
Ji pasakojo, kad tos dienos vakarą namo grįžo neblaivus tėtis. Mama pradėjo jo klausinėti „kur gėrei“.
Konfliktas įvyko tarp jų dėl to, kad jis grįžo namo neblaivus. Šiaip išgėręs tėtis nebūna agresyvus, tik pradeda ją ir mamą vadinti visokiais necenzūriniais žodžiais.
Šį kartą irgi pradėjo jas vadinti visokiais žodžiais ir suėmė mamos abu riešus bei pasuko, dėl ko sukėlė mamai fizinį skausmą. Visą laiką dukra buvo šalia ir tikrai nematė, kad mama pirma tėčiui trenktų.
Kuomet tėtis suėmė mamos riešus, ji sušuko „ką tu čia darai“ ir jis juos paleido. Prieš dukrą tėvas nesmurtavo.
Tada jos tėvas bandė iš mamos atimti telefoną, kad ji nepaskambintų 112. Kiek pamena, jos su mama nubėgo į kitą kambarį, užsirakino ir ramiai išsikvietė policiją.
Kol laukė policijos, tėvas nenurimo ir vadino jas su mama visokiais necenzūriniais žodžiais. Jis apsiramino tik tada, kai į namus atvyko pareigūnai.
Uždraudė gerti
Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino Saulių D. kaltu dėl abiejų epizodų. Dėl fizinio skausmo sukėlimo jam paskirtas laisvės apribojimas 8 mėnesiams.
Dėl grasinimų paskirtas laisvės apribojimas 7 mėnesiams. Subendrinus abi bausmes paskirtas laisvės apribojimas 1 metams. Tiesa, dėl visiško kaltės pripažinimo, bausmė sutrumpinta trečdaliu – iki 8 mėnesių.
Saulius D. įpareigotas bausmės atlikimo metu be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti savo gyvenamosios vietos, dirbti ar registruotis Užimtumo tarnyboje, nevartoti alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų bei gydytis priklausomybės ligas (kai nuteistasis sutinka).
Vyrui taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti elgesį keičiančioje programoje, šį įpareigojimą įvykdant per 6 mėnesius nuo teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.