„Dar daugiau draugų“, – trumpai savo norą įvardijo profesorius.
Draugų V. Landsbergis linkėjo ne tik sau, bet Lietuvai: „Ir Lietuvai reikia draugų. Aš palinkėsiu, kad Lietuva su savimi susidraugautų. Būtų geriausia. Nebūtinai su manimi, bet su savimi“.
„Norėčiau, kad Lietuva šypsotųsi. Ji per dažnai būna surūgusi. <…> Tikiu ir tikiuosi matyti Lietuvą džiaugsmingą. Aplinkui visko yra, bet džiaugsmo reikia turėti su savimi. Nenusipirksi [džiaugsmo] čia krautuvėlėje, nenueisi į Sodrą ar pašalpų biurą, kad tau šiek tiek sušelptų. Būkime džiaugsmingi, džiaukimės gyvenimu. Gyvenimas vis dėlto yra didelis ir geras dalykas. Branginkime jį ir vienas kitą“, – Lietuvai linkėjo profesorius.
Antradienio popietę prie V. Landsbergio namų susirinkę bendraminčiai ir bičiuliai jam įteikė ypatingą dovaną – šalia namų esančioje plytelėje įliejo Ukrainos kariuomenės sunaikinto Rusijos tanko skeveldrą.
„Tai kaip simbolis, kad laisvė yra ir bus. Net jeigu ją šiandieną Ukrainoje temdo šėšėliai, ji visada bus apginta mūsų visų susitelkimu“, – kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Nuo pat ryto su skambiomis dainomis ir palinkėjimais prie V. Landsbergio namų susirinkę TS-LKD atstovai jam taip pat įteikė ir šiaurines ėjimo lazdas.
„Kadangi jis tą pasaulį pakeitė, tai mes norėtume tuos darbus užbaigti, kad jis iki Juodosios jūros su prietaisais nužygiuotų“, – apie įteiktą dovaną pasakojo Seimo narys Žygimantas Pavilionis.
Vytautas Landsbergis – ne tik politikas
V. Landsbergis – ne tik politikas, bet ir meno, muzikos, kultūros istorikas, atsidavęs M. K. Čiurlionio gerbėjas per savo gyvenimą išleidęs beveik pusantro šimto knygų.
Gimė 1932 m. spalio 18 d. Kaune, architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir akių gydytojos Onos Jablonskytės-Landsbergienės šeimoje. 1978-1990 m. – profesorius dirbo Lietuvos Muzikos Akademijoje.
1990 m. kovo 11 d. būdamas 57-erių V. Landsbergis išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku, vadovavo parlamento sesijai, kurioje paskelbta atkuriama Lietuvos Respublikos nepriklausomybė.
1991 m. spalio 2 d. Įsteigė Vytauto Landsbergio fondą – labdaringą organizaciją, kuri rūpinasi vaikų su negalia globa ir gydymu bei jaunais menininkais.
1991-ųjų rugsėjo 17-osios kalbą Jungtinėse Tautose, kuria pasauliui „grąžino“ Lietuvą, V. Landsbergis vėliau vadino vienu svarbiausių pasisakymų gyvenime.
1993 m. gegužės 1 d. įsteigiant Lietuvos konservatorių partiją – Tėvynės Sąjungą, išrinktas jos pirmininku. 2004-2014 m. – Europos Parlamento narys.
Vytauto Landsbergio žmona Gražina Ručytė-Landsbergienė – pianistė, buvo Lietuvos Muzikos Akademijos profesorė. Dvi dukros – Jūratė ir Birutė – muzikės. Sūnus Vytautas – literatas ir filmų režisierius
Sovietinis,,profesorius,, .Uzkokius ,,nuopelnus,,?