V. Landsbergio sūnus, rašytojas ir režisierius Vytautas V. Landsbergis naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad profesoriaus jubiliejui skirti įvairūs siurprizai tęsiasi tris dienas.
Sekmadienį V. Landsbergio 90-ojo jubiliejaus proga iš Sakartvelo atvykęs rankų šešėlių teatras Šv. Jonų bažnyčioje visiems Vilniaus gyventojams dovanojo spektaklį „Pasija pagal Matą“.
„Tai buvo gražus startas“, – pasakojo Vytautas V. Landsbergis.
Pirmadienį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo rodomas filmas „Senis prie jūros“. Tai Vytauto V. Landsbergio sukurtas filmas-portretas apie savo tėvą.
Daugiausiai staigmenų, pasak profesoriaus sūnaus, laukia antradienį – per V. Landsbergio gimtadienį. Rašytojas atskleidė, kad pirmojo atkurtos valstybės vadovo laukia jau tradicinis sveikinimas prie jo namų, tačiau kitos šventinės dienos detalės ir pačiam Vytautui V. Landsbergiui bus siurprizai.
„Visko nežinau. Ir manęs laukia staigmenos“, – teigė profesoriaus sūnus.
Pasakė, kokio gimtadienio V. Landsbergis troško
Vytautas V. Landsbergis teigė, kad profesoriaus gimtadienis yra galimybė susirinkti giminei, kuri retai matosi.
„Mes labai vertiname šią dieną šeimos prasme. Šis aspektas yra svarbiausias. Kai mes tėvuko klausėme, kaip tau organizuoti, padėti, kokią nori matyti šią šventę, jis prašė šeimyniškumo, kad nebūtų pompastikos, ditirambų, gėlių. Prašė, kad vietoje gėlių žmonės geriau paaukotų „Blue/Yellow“ organizacijai“, – pasakojo rašytojas.
„Jis norėjo jaukaus pasibuvimo. Taip ir vyksta“, – pridūrė jis.
Vytautas Landsbergis – ne tik politikas
V. Landsbergis – ne tik politikas, bet ir meno, muzikos, kultūros istorikas, atsidavęs M. K. Čiurlionio gerbėjas per savo gyvenimą išleidęs beveik pusantro šimto knygų.
Gimė 1932 m. spalio 18 d. Kaune, architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir akių gydytojos Onos Jablonskytės-Landsbergienės šeimoje. 1978-1990 m. – profesorius dirbo Lietuvos Muzikos Akademijoje. 1990 m. kovo 11 d. būdamas 57-erių V. Landsbergis išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku, vadovavo parlamento sesijai, kurioje paskelbta atkuriama Lietuvos Respublikos nepriklausomybė.
1991 m. spalio 2 d. Įsteigė Vytauto Landsbergio fondą – labdaringą organizaciją, kuri rūpinasi vaikų su negalia globa ir gydymu bei jaunais menininkais.
1991-ųjų rugsėjo 17-osios kalbą Jungtinėse Tautose, kuria pasauliui „grąžino“ Lietuvą, V. Landsbergis vėliau vadino vienu svarbiausių pasisakymų gyvenime. 1993 m. gegužės 1 d. įsteigiant Lietuvos konservatorių partiją – Tėvynės Sąjungą, išrinktas jos pirmininku.
2004-2014 m. – Europos Parlamento narys.
Vytauto Landsbergio žmona Gražina Ručytė-Landsbergienė – pianistė, buvo Lietuvos Muzikos Akademijos profesorė. Dvi dukros – Jūratė ir Birutė – muzikės. Sūnus Vytautas – literatas ir filmų režisierius.