Apie šias tendencijas TV3 studijoje kalbėjo žurnalistas Vladimiras Laučius ir socialinių mokslų daktaras Vladas Gaidys.
Gerbiamas Vladai, kaip jūs paaiškintumėte tą aplinkybę, kad pavasarį, per rinkimus, ir konservatoriai ir socialdemokratai pasirodė geriau, nei valstiečiai, o dabar, pagal naujausią atliktą „Vilmorus“ apklausta konservatoriai ir valstiečiai eina lygiai? Turi beveik tiek pat paramos, o socialdemokratai atsilieka. Kur čia priežastys?
Nemanau, kad tos priežastys yra labai aiškios. Socialdemokratai, Tėvynės sąjunga, Darbo partija, aiškūs pavadinimai, prekės ženklai, bet kiek man intuicija sako, kiek aš jaučiu tą apklausų procesą, atėjus pas žmogų į butą ir paklausus už ką balsuosi – jis sutrinka. Jis bando prisimint, už ką čia balsuot. Tas atsakymas, nemanau, kad yra brandus ir apgalvotas.
Bet kai balsuoja, tai jie brandžiai balsuoja?
Na, ateinant į rinkimų apylinkę balsuot, galbūt ir apgalvoja, bet šiuo metu ta partinė scena nėra tokia struktūruota, o ji yra labiau panaši į šaltieną ar kisielių.
Žiūrėkite, TS-LKD jau trejus metus yra opozicijoje ir jau galėjo atitrūkti nuo valstiečių. Kas trukdo konservatorių protrūkiui?
Aš manau, kad yra vienas momentas – TS-LKD šiuo metu agreguoja keletą elektoratų. Tai į liberalų jaunimą ir krikščioniškus demokratus. Tai nėra paprasta įtikti abiem elektoratam. Tuo tarpu, liberalų partijos šiuo metu gali pasiūlyti net tris variantus. Aš manau, kad TS-LKD elektorato išsiblaškymui šansai yra žymiai didesni.