Vienkartinės išmokos bus skiriamos būtiniausiems poreikiams patenkinti, kol ukrainiečiai sulauks leidimo laikinai gyventi Lietuvoje. Siekiant greitesnių sprendimų, parama būtų skirta dar iki oficialios jų registracijos Lietuvoje patvirtinimo, naudojant kitus duomenis.
Politikai patvirtino ir simbolinį 0,57 euro mokestį ukrainiečiams išsiimant verslo liudijimą, pavedė administracijai ieškoti būdų kompensuoti verslo liudijimų išlaidas asmenims, kurie išnuomojo būstus karo pabėgėliams.
Taip pat priimti sprendimai, kurie leistų neimti mokesčio iš Vilniuje apsistojusių Ukrainos gyventojų už vaikų ugdymą ir maitinimą savivaldybės darželiuose, skirti nemokamą maitinimą moksleiviams triskart per dieną, neimti mokesčio už būrelius.
Ketvirtadienio duomenimis, Lietuvoje oficialiai registravosi 30,3 tūkst. ukrainiečių karo pabėgėlių, apie 12 tūkst. iš jų – Vilniuje.
Savivaldybės duomenimis, apie tūkstantis vaikų iš Ukrainos jau mokosi sostinės mokyklose, dar apie 200 lanko darželius.
Sostinės politikai taip pat patvirtino rezoliuciją, kviečiančią Lietuvos vadovus prisidėti prie valstybių raginimų Nobelio premijų komitetui pratęsti paraiškų priėmimo terminą, kad Nobelio taikos premijai būtų galima nominuoti Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir Ukrainos žmones.
„Rezoliucijos esmė – mes, Vilniaus miesto taryba, tikrai manome, kad ponas Zelenskis galėtų būti deramas kandidatas taikos premijai gauti ir paraginame arba paskatiname Lietuvos Seimą priimti panašią rezoliuciją kreipiantis į Nobelio taikos komitetą, tai pat ir mūsų prezidentą, premjerę ar Seimo pirmininkę“, – sakė rezoliucijos iniciatorius Artūras Zuokas.
Įvairią paramą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams yra patvirtinusios ir kitos savivaldybės, įskaitant didmiesčius.
Kaunas tam skiria 500 tūkst. eurų, o tarp priemonių numatyta ir 126 eurų vienkartinės išmokos bei papildomos 42 eurų sumos papildomiems šeimos nariams.
Klaipėda yra rezervavusi ukrainiečių reikmėms apie 150 tūkst. eurų, patvirtinusi 267 eurų išmokas.