Taip tikimąsi skatinti spartesnį šio sektoriaus atsigavimą po karantino, išvengti įmonių bankrotų, padėti išsaugoti darbo vietas ir miesto gyvumą.Be šių finansinių priemonių, kaip ir pernai didelis dėmesys skiriamas miesto viešųjų erdvių išnaudojimui lauko kavinių veiklai. Šiam tikslui paskirtos visos ankstesnės erdvės senamiestyje, ir dar ieškoma naujų, kadangi sektoriaus susidomėjimas didžiulis.
„Pernykštė Vilniaus laisvė lauko kavinėms įkvėpė verslus ir nuskambėjo visame pasaulyje, todėl šiemet ją tęsiame, pasiūlydami naujas pagalbos priemones. Mes suprantame, kad savivaldybės rankose yra tik maža dalis visų galimybių, kaip valstybė gali prisidėti prie šio sektoriaus gelbėjimo, bet šioje sudėtingoje pandeminėje situacijoje kiekviena pagalbos priemonė svarbi“, – teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.Svarstoma, kurias senamiesčio gatvelės šią vasarą uždaryti ir paskirti pėstiesiems bei lauko kavinėms – pernai tokių buvo keturios, panašus kiekis, tikėtina, bus ir šiemet. Maisto vagonėliams suteikiama tokia pati laisvė kaip ir praėjusiais metais, jie galės prekiauti visame mieste, išskyrus senamiestį.
Vilnius taip pat padės restoranams ir kavinėms pratęsdamas jų nuomos sutartis atitinkamam laikotarpiui, kiek truks karantinas (be ne ilgiau nei 10 metų). Taip pat Vilniaus miesto savivaldybės taryba šių metų kovo pradžioje 25 procentais sumažino nekilnojamojo turto ir žemės mokesčius viešojo maitinimo įstaigoms (kavinėms, restoranams, barams). Imuniteto paso idėjos įgyvendinimas, kurią Vilniaus meras pristatė prieš savaitę, taip pat galėtų tapti realia pagalba viešojo maitinimo sektoriui.
Vakar vykusiame savivaldybės bei restoranų atstovų susitikime sutarta, kad Vilnius kreipsis į Vyriausybę prašydamas paspartinti kompensacijų šiam sektoriui skyrimą. Taip pat aptartos galimybės sukurti naujus projektus, kurie paskatintų spartesnį sektoriaus atsigavimą po karantino.
Visų šių priemonių įgyvendinimui Vilniaus miesto savivaldybė skirs beveik 1,2 mln. eurų.