• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Homoseksualų teisės ir jų diskriminacija Lietuvoje – vis dar jautrus klausimas. Socialinių tinklų komentarų skiltyse dažnai kyla nesutarimų dėl LGBT bendruomenę liečiančių klausimų. Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius vis dalijasi nuotraukomis ar kitokiomis akimirkomis, kuomet LGBT bendruomenės pusėn skrieja diskriminacinio pobūdžio komentarai.

Homoseksualų teisės ir jų diskriminacija Lietuvoje – vis dar jautrus klausimas. Socialinių tinklų komentarų skiltyse dažnai kyla nesutarimų dėl LGBT bendruomenę liečiančių klausimų. Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius vis dalijasi nuotraukomis ar kitokiomis akimirkomis, kuomet LGBT bendruomenės pusėn skrieja diskriminacinio pobūdžio komentarai.

REKLAMA

Ne išimtis ir šį kartą T. V. Raskevičiaus pasidalintas įrašas. Politikas ant savo „Facebook“ sienos įkėlė nuotrauką, kurioje – komentarai apie homoseksualus.

„Gyvūnų pasaulyje nėra homoseksualių santykių“, „gėjų santykiai nesitęsia ilgai“, „dauguma pedofilų yra gėjai“, „gėjai negali būti geri tėvai, kad jie yra pedofilai“, „būti gėjumi yra pasirinkimas“.

Tai ne šūkiai iš maršistų plakatų, o skaidrė iš VGTU inžinerijos licėjus vienuoliktokams galimai dėstomos psichologijos kurso pamokos“, – rašo T. V. Raskevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, tokia nuotrauka pasidalijo minėtos mokyklos moksleivė:

„Su manimi neformaliai susisiekė viena šios mokyklos moksleivė. Jos teigimu, tai nebuvo stereotipų ar išankstinių nuomonių skaidrė, skatinanti moksleivius kritiškai mąstyti apie homoseksualumą. Šie teiginiai galimai buvo dėstomi kaip faktai. Dar daugiau, šie melagingi ir klaidingi teiginiai buvo pristatomi aptariant kitus lytinius sutrikimus, tokius kaip kandualizmas, hipoksifilija ar nekrofilija. Tą patvirtina dar 15 momentinių nuotolinės pamokos turinio nuotraukų.

REKLAMA

Pagal šiuo metu Lietuvos Respublikoje galiojančią dešimtąją Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos problemų klasifikacijos redakciją (TLK-10) homoseksualumas nėra laikomas sveikatos sutrikimu. Lietuvos psichologų sąjunga taip pat atkreipia dėmesį, kad homoseksualumas ir (ar) biseksualumas nėra laikomi psichikos sutrikimu. Todėl kyla principinis klausimas, kodėl buvo pasirinkta apie homoseksualumą kalbėti pamokoje, skirtoje aptarti lytinius sutrikimus.“

REKLAMA
REKLAMA

Politikas tikina, kad jau kreipėsi į atsakingas institucijas, kad būtų įvertinta tokia medžiaga, dėstyta vienoje Vilniaus mokykloje:

„Šiandien raštu kreipiausi į Licėjaus administraciją ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, su prašymu įvertinti, ar ši mokymosi medžiaga yra suderinama su Pedagogų etikos kodekso 5-uoju Žmogaus teisių pripažinimo principu bei Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos nuostata, kad 11-12 klasių mokytojas turėtų skatinti mokinius gerbti savo bei kitos lytinės orientacijos asmenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Negaliu patvirtinti, kad ši informacija yra iki galo teisinga, tačiau tikiu, kad atsakingos institucijos šį atvejį įvertins rimtai.

Mes čia kalbame apie Partnerystės įstatymą, kuris pripažintų, jog tos pačios lyties poros yra vertos teisinės apsaugos. Tuo tarpu jauni žmonės Lietuvos mokyklose yra mokomi, kad homoseksualūs žmonės yra iškrypėliai. Taip ir gyvenam dviejų paralelinių visatų valstybėje.“

REKLAMA

VGTU inžinerijos licėjaus atsakymas: pateikta kaip visuomenėje sklandantys mitai, o ne faktai

VGTU inžinerijos licėjus atsiuntė direktorės komentarą, kad T. V. Raskevičiaus paskleista informacija yra neteisinga. Pasak direktorės, citatos skaidrėje vienuoliktokams buvo pateiktos kaip visuomenėje sklandantys mitai, tačiau skaidrėse to nebuvo parašyta.

„Atsakydama į parlamentaro, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją apie Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje vykusios psichologijos pamokos metu pateiktas formuluotes, kategoriškai paneigiu, kad tezės „gyvūnų pasaulyje nėra homoseksualių santykių“, „gėjų santykiai nesitęsia ilgai“, „dauguma pedofilų yra gėjai“, „gėjai negali būti geri tėvai, kad jie yra pedofilai“, „būti gėjumi yra pasirinkimas“ buvo pateiktos kaip faktas.

REKLAMA

1. Pamoka vyko 2021 m. gegužės 6 d. ZOOM programa nuotoliniu būdu 11-ų klasių mokiniams, pasirinkusiems psichologijos dalyką.

2. Pamoką vedė Lietuvos psichologų sąjungos (LPS) narė, EuroPsy sertifikuota psichologė Dangolia Kušlevič-Veršekienė.

3. Pamokos tema: Nukrypimas nuo normos ir penki mitai apie homoseksualumą.

4. Ištrauktos iš konteksto formuluotės „gyvūnų pasaulyje nėra homoseksualių santykių“, „gėjų santykiai nesitęsia ilgai“, „dauguma pedofilų yra gėjai“, „gėjai negali būti geri tėvai, kad jie yra pedofilai“, „būti gėjumi yra pasirinkimas“ pamokoje buvo pateiktos kaip visuomenėje sklandantys mitai, o ne dėstomos kaip faktai.

5. Pamokos medžiaga pateikta remiantis šaltiniais: http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-12956/straipsnis/Penkimitai-apie-homoseksualuma ir https://lt.wikipedia.org/wiki/Lytinis_nukrypimas“, – atsiųstame komentare pasirašė Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus direktorė R. Mikalauskienė.

Kad ir kaip Raskevičius versis per galvą, eidamas PRIEŠ GAMTĄ, pervardindamas išeinamąją angą į įeinamąją bei laižydamas išmatas nuo sugulovų pimpių, jis neįrodys, jog tai norma! TAI IŠSIGIMIMAS!
Kad cia visiska teisybe moko , uz ka pykti
pydaras ir marse pydaras
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų