• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas nei barė, nei rekomendavo, pasitaręs su kolegomis dėl aktyvaus darbo nusprendžiau trumpinti atostogas, taip ketvirtadienį Kaune teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Prezidentas nei barė, nei rekomendavo, pasitaręs su kolegomis dėl aktyvaus darbo nusprendžiau trumpinti atostogas, taip ketvirtadienį Kaune teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

„Tikrai prezidentas nei barė, nei rekomendavo. Prezidentui pristačiau savo planus, ką planuoju daryti. Su prezidentu dalykiškai pasikalbėjome apie planus, rodiklius ir gydymo įstaigų veiklą. Su kolegomis sutarę, kai būna pati darbingiausia savaitės diena, kada daugiausia operacijų vadovas priima sprendimų, pasirašo dokumentų, kurie įsigalioja kitą savaitę, tai penktadienį aš sugrįšiu. Savaitę nuo atostogų pabaigos nusiimsiu.

Tikrai labai laukiau atostogų. Jų tikrai labai reikėjo, nes darbas buvo be galo intensyvus. Aš irgi esu žmogus, ne antžmogis. Man irgi reikia pamiegoti, pailsėti, kad galėčiau produktyviai dirbti.

REKLAMA
REKLAMA

Tikiuosi, kad užteks tų dienų, kurios bus. Aš stengsiuosi jas intensyviai praleisti. Pirmą savaitę be galo intensyviai praleidau, viską skauda dabar ir iki šiol sapnuoju rikiuotę, pratybas. Tai yra toks poilsis, kuris leidžia atjungti galvą nuo darbinių reikalų“, – sakė A. Veryga.

REKLAMA

A. Veryga ragino nekritikuoti jį pavaduojančių ministrų, nes sveikata nėra jų sritis, todėl jiems buvo labai sunku komentuoti. 

„Dabar aiškiai matosi, kad ministrams, kuriems sveikata nėra jų sritis, sudėtinga ir komentuoti, paaiškinti. O tuos visus sprendimus reikia pristatyti ir išaiškinti.

Kad ir kokia būtų kritika vienam ar kitam mano kolegai – tai ji tikrai nėra reikalinga. Jei dabar manęs pareikalautų labai aiškiai paaiškinti, kaip keliai tiesiami, ar su teisėsauga, kokie dalykai daromi, tai aš irgi negalėčiau labai kompetentingai padaryti. Supraskime, kad ministrai kiekvienas turi savo kuravimo sritis ir jiems nėra lengva. Tai todėl ir buvo priimti tokie sprendimai“, – komentavo A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras atostogų išėjo praėjusį pirmadienį ir planavo atostogauti penkias savaites. Jį šiuo metu pavaduoja teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. Prieš tai pavadavo susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, kuris sulaukė ir prezidento kritikos. Ateinančią savaitę A. Verygą pavaduos švietimo ministras Algirdas Monkevičius.

Antradienį prezidentas G. Nausėda pažymėjo, kad Vyriausybė turėtų paprasčiau numatyti, kuris kurį ministrą pavaduos, kad būtų išvengta chaoso. Jo teigimu, sveikatos apsaugos ministrą pavaduojančio susisiekimo ministro J. Narkevičiaus keitimas teisingumo ministru E. Jankevičiumi sukėlė bereikalingą įtampą. E. Jankevičius apie netikėtą sprendimą, kad šią savaitę turi pavaduoti sveikatos apsaugos ministrą vietoje J. Narkevičiaus sužinojo vos kelias dienas prieš pavadavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Veryga kalbėdamas apie ateities darbus, teigė, kad visuomenė yra senstanti ir dar nespėjo padaryti svarbaus dalyko.

„Tai slaugos, globos integracija. Jei kalbant paprastai, tai padaryti taip, kad žmonėms nereikėtų bėgioti paskui sistemą ir patiems galvoti: ar gulti į slaugą, ar gulti į globą. Kad artimiesiems nereikėtų kažkur bėgioti ir ieškoti.

Tai dvi sistemos – globos, kuri priklauso Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Ir slauga – kuri priklauso mums, o dalis slaugos paslaugų priklauso savivaldybėms. Tai labai rimtas darbas, kurį reikėtų padaryti“, – sakė ministras ir pažymėjo, kad dar liko nepertvarkyta ir greitosios medicinos pagalbos pertvarka.

REKLAMA

Veryga vėlavo į susitikimą, nes buvo apklaustas teisėsaugos tyrime dėl reagentų pirkimų

A. Veryga apie pusvalandį vėlavo į Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos susitikimą Kaune, nes buvo apklaustas kaip liudytojas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrime dėl reagentų pirkimų.

„Taip, šiandien kaip tik buvau STT, dėl to truputį ir vėluoju, nes kaip tik kalbėjomės apie reagentų pirkimus ir Šarūno Narbuto dalyvavimą tame procese“, – ketvirtadienį žurnalistams Kaune sakė ministras.

REKLAMA

STT tyrime dėl reagentų pirkimų prekyba poveikiu įtariamas Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) buvęs prezidentas Šarūnas Narbutas.

Įtariama, kad Š. Narbutas 5 mln. eurų vertės reagentų pirkimuose veikė kaip neoficialus tarpininkas tarp Lietuvos institucijų ir Ispanijos bendrovės, taip pat įtariama, kad jis įmonės atstovui galėjo būti nurodęs tam tikrą sumą už jo tarpininkavimą šiame pirkime. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jau įvykus pirkimams, į Š. Narbuto asmeninę banko sąskaitą per keletą kartų buvo pervesta daugiau nei 300 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

BNS žiniomis, tyrėjai aiškinasi šių metų kovo 21 ir 23 dienomis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pasirašytas dvi sutartis su Ispanijos bendrove „PMS International“. 

Centriniame viešųjų pirkimų portale nurodoma, kad laboratorija sudarė dvi sutartis dėl priemonių COVID-19 tyrimams: viena jų yra 3,5 mln. eurų vertės, kita – 1,8 mln. eurų. 

Šias dvi sutartis dėl reagentų iš Kinijos tiekimo pasirašė tuometinis laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas, jis prieš savaitę mirė. Sutartys pasirašytos su „PMS International“ atstovu, kurio pavardė prie parašo sutartyje nenurodoma.

REKLAMA

Pagal sutartis dalis lėšų turėjo būti pervesta ir reagentų gamintojai Kinijos bendrovei „Sansure Biotech“. Š. Narbutas įtarimus neigia ir sako, kad minėta suma buvo atlygis už veiklą, vykdomą pagal individualią pažymą, turint visus reikiamus dokumentus.

Prezidento patarėjas: po incidento Registrų centre būtinas nuodugnus tyrimas

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas sako, Vyriausybė turi atlikti nuodugnų tyrimą, reaguodama į incidentą Registrų centre, kai vandeniui užliejus serverinę daugiau kaip savaitę neveikė e.sveikatos sistema.

REKLAMA

„Vyriausybė turėtų įvertinti, kur buvo problemos, padaryti nuodugnų tyrimą. Visada reikia išsiaiškinti priežastis, reikia atlikti normalią analizę ir išsiaiškinti, kur yra silpnosios vietos ir turėti aiškų planą, kaip tas vietas pataisyti“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė patarėjas Simonas Krėpšta.

Jo teigimu, daugelį metu kurta e. sveikatos sistema „tikrai yra neefektyvi ir turėtų būti tobulinama“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vėlgi, kapoti galvas yra lengviausias sprendimas, mes turėtume pasižiūrėti, ką galėtume padaryti kaip valstybė, kad užkirstume kelią tokioms situacijoms“, – teigė S. Krėpšta.

Jis pabrėžė, kad siekiant kurti aukštesnės pridėtinės vertės ekonomiką, duomenys yra pagrindinis turtas, todėl valstybė turi gerinti informacines sistemas.

Veryga planuoja trumpinti atostogas

Kaip trečiadienį tv3.lt skelbė, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga savaite susitrumpins atostogas, jų metu kiekvieną penktadienį bus darbe, trečiadienį informavo Prezidentūra.

REKLAMA

„A. Veryga informavo prezidentą, kad atsižvelgdamas į besikeičiančią situaciją planuoja sutrumpinti suplanuotas atostogas nuo penkių iki keturių savaičių, taip pat atostogų metu grįžti į darbą kiekvieną penktadienį“, – rašoma pranešime žiniasklaidai po šalies vadovo G. Nausėdos ir sveikatos apsaugos ministro pokalbio telefonu.

Kaip teigė A. Verygos patarėja Lina Bušinskaitė, ministras į darbą anksčiau grįš, reaguodamas į „besikeičiančią epidemiologinę situaciją šalyje, didėjantį užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių, e.sveikatos trikdžius, kurie kelia nepatogumų ir atstačius jos veikimą, pavyzdžiui, vaistų išdavimą pagal elektroninius receptus“.

REKLAMA

„Darbe jis bus šį ir kitą penktadienį, t. y. liepos 31 dieną ir rugpjūčio 7 dieną, o į darbus pilnai grįš savaite anksčiau, t. y. rugpjūčio 17 dieną“, – sakė L. Bušinskaitė.

Anot patarėjos, apie šio ir kito penktadienio ministro darbotvarkes bus informuojama atskirai: „Jei epidemiologinė situacija dar labiau prastės, gali būti ir daugiau pokyčių dėl ministro A. Verygos atostogų.“

Nausėda negailėjo kritikos dėl e.sveikatos, atšaukė ministrą iš atostogų

Antradienį skelbėme tv3.lt, kad prezidentas G. Nausėda paragino ekonomikos ir inovacijų ministrą Rimantą Sinkevičių nedelsiant grįžti į darbą dėl besitęsiančių problemų Registrų centre atkuriant e.sveikatos sistemą. Šalies vadovas teigė, kad žmonės iš savo kišenės neturi mokėti už tai, kad valstybė nesusitvarko. Prezidentas užsiminė, kad vėliau laukia pokalbis ir apie atsakingas „galvas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Paraginau nedelsiant grįžti į darbą. Atostogos tokiomis sąlygomis ir aplinkybėmis yra netoleruotinos. Dėl objektyvių priežasčių žmogus negalėjo būti darbe iš karto, tą pačią dieną, rytoj jis turi sugrįžti į darbą“, – antradienį spaudos konferencijoje Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose komentavo G. Nausėda.

Pasak prezidento, valdžios institucijose, priešingai nei privačiame versle, trūksta prevencinių sistemų, kurios padėtų išvengti panašių situacijų.

„Ta pati problema valdžios institucijose. Jeigu privačios bendrovės sugeba valdyti savo operacines rizikas ir bent kiek didesnės iš jų turi prevencines sistemas, iš karto numatančias rizikas ir pavojus. Tai valdžios institucijos yra atsakingos už gerokai didesnį failą, už gerokai didesnes duomenų bazes. Kuomet nuostoliai gali būti didžiuliai, bet tos prevencinės sistemos mes neturime. Taip jau atsitinka, kad lietus ir sniegas Lietuvoje visada tampa baisių iššūkių šaltiniu“, – teigė  G. Nausėda.

Anot prezidento, svarbiausia, kad dėl šių bėdų, kurios iš esmės yra valdžios institucijų bėdos, kad nekentėtų paprasti žmonės: klientai, pacientai ar medikai.

„Jūs pasakysite, kad jau dabar jie kenčia. Kad dėl to nesusidarytų ir kažkokių finansinių nuostolių. Kad sistema ne tik, kad būtų paleista veikti kaip galima greičiau, bet, kad žmonės neturėtų mokėti iš savo kišenės, kad valstybė tam tikrose sektoriuose nesusitvarko su tokio pobūdžio iššūkiais.

REKLAMA

Tikiuosi, kad artimiausiu metu Vyriausybė sugebės sistemą normalizuoti, kad duomenų praradimo – laikino ar nuolatinio – nebus. Tai svarbiausias tikslas, kurį turime pasiekti dabar, o apie galvas pakalbėsime vėliau“, – sakė G. Nausėda.

Po Vilniuje vykusios liūties praėjusio pirmadienio vakarą trūkus vamzdžiui buvo užpilta Registrų centro serverinė. Dėl to buvo sutrikusi daugelio įmonės valdomų sistemų veikla, e.sveikatos sistemą. Antradienį e.sveikatos sistemą pavyko atstatyti.

Prezidentas kritikavo dėl atostogaujančių ministrų pavadavimo

Antradienį prezidentas G. Nausėda pažymėjo, kad Vyriausybė turėtų paprasčiau numatyti, kuris kurį ministrą pavaduos, kad būtų išvengta chaoso. Jo teigimu, sveikatos apsaugos ministrą pavaduojančio susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus keitimas teisingumo ministru E. Jankevičiumi sukėlė bereikalingą įtampą.

„Žinot, ne raketų mokslas. Kai pagalvoji, problema visai nesudėtinga ir tikrai nesunkiai valdoma, bet klumpame elementariose vietose. {...} Aš manau, kad galima iš anksto numatyti sistemą, kas ką pavaduoja ir nereikėtų tų diskusijų dabar apie vicepremjerus ar kažkokias naujas pareigybes. Užtektų tik vieno labai paprasto principo – tas pavaduoja tą, o tas pavaduoja aną ir viskas būtų aišku.

Bet kadangi neaiškiais pagrindais paskiriamas ponas Narkevičius, tada susizgrimbama, kad ponas Narkevičius netinka ir tada vėl imamasi sprendimo kažką keisti jau procese, kas yra visiškai nesuprantama, kelia bereikalingas įtampas, kelia diskusijas viešojoje erdvėje“, – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų