Ką daryti nutikus minėtam scenarijui, pakomentavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Žmonės Lietuvoje plūsta skiepytis nuo gripo, o pasirodo, kad vakcinų nėra. Kaip vertinate šią situaciją?
Čia yra bloga ir gera žinia. Gera ta, kad gyventojai pagaliau išgirdo ir atsiliepė į raginimus eiti skiepytis. Medikai sako, kad tokio aktyvumo anksčiau nebūdavo.
Supraskite, kad kai yra planuojamos vakcinos, pačios įstaigos nurodo tą poreikį. Jos, matyt, didžiąją dalimi vadovaujasi buvusia patirtimi – kiek ateidavo, kiek tikėjosi, kad gali daugiau ateiti. Matyt, neapskaičiavo, neįvertino, kad atsilieps tiek visuomenės.
Vakcinos į gydymo įstaigas keliauja per du kartus, tai gydymo įstaigos, kurios buvo užsisakę, susiplanavę, jos tikrai jas gaus. Tikrai dar nėra per vėlu, dar galima skiepytis lapkritį, gruodį.
Ar galima tikėtis, kad ateityje vakcinų bus nuperkama pakankamas kiekis?
Šiandien dar labai sudėtinga pasakyti, kiek tų žmonių tiesiog anksčiau atėjo, ar ateityje jų bus tris ar keturis kartus daugiau. Tai parodys tik laikas. Gali būti taip, kad žmonės tiesiog anksčiau sureagavo, atsiliepė ir atėjo. Sunku šiai dienai pasakyti, ar tai tie patys žmonės, kurie visą laiką skiepydavosi, ar tai yra augimas skaičiaus, kuris pasimatys per ilgesnį laiką.
Aišku, jeigu bus taip, kad tas įstaigų planavimas neatitinka realybės, tai reiškia, kad kitais metais vakcinų pirksime daugiau.
Tačiau kalbame apie šiuos metus. Kaip bus toliau?
Turėkime galvoje, kad ne visos vakcinos dar yra pristatytos. Dalį to poreikio įstaigos patenkins tų, kurie norės pasiskiepyti, tačiau šiandien man dar nėra įmanoma pasakyti. <...> Supraskit, kad mes tų vakcinų ir negalime prispirkti daugiau, nei įstaigos nurodo poreikį, nes kur mes vėliau jas dėsime?
Visą pokalbį su sveikatos apsaugos ministru Aureliju Veryga kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.