Lietuvos politikai ukrainiečiams atvežė paramą ir pasirašė bendradarbiavimo su Voluinės srities štabu sutartį.
„Į Voluinės sritį Volodymyr-Volynskyi atvežėme paramą teritorinės gynybos padaliniams. Tai kelios šarvinės liemenės, taktinės ekipuotės, didelės talpos termosai ir visureigis pikapas Mitsubishi.
Blue/Yellow Jonas Ohmanas ir Nikodem Szczygłowski dėka perdavėme didesnį kiekį šarvinių liemenių į Kyjivo gynybą vykstančiam padaliniui“, – tv3.lt perdavė Ukrainoje šiuo metu esantis P. Saudargas.
Lietuvos politikai už šiltą priėmimą ir logistikos suorganizavimą dėkojo Aukščiausiosios Rados deputatui Igoriui Guzui.
Seimo nariams tik atvykus teko leistis į slėptuves: įsijungė oro pavojaus sirenos
Seimo vicepirmininkas P. Saudargas pasidalino, kas jų laukė tik nuvykus į Ukrainą.
„Pernakvojome Rivne, kur tik atvykus teko leistis į slėptuvę, nes mieste įsijungė oro pavojaus sirenos.
Ryte, prisijungus Lietuvos ambasadoriui Ukrainoje Valdemarui Sarapinui ir Aukščiausiosios Rados deputatei Solomiia Bobrovska, toliau vykstame į Kyjivą.
Čia susitinkame su Aukščiausiosios Rados pirmininku Ruslan Stefanchuk, Kyjivo meru Vitalijum Kličko, teritorinės gynybos padaliniais“, – dalinasi P. Saudargas.
„Kadangi pagrindiniame kelyje į Kyjivą yra susprogdintas tiltas, tai tenka apvažinėti per rajoninius keliukus ir aišku, apgriuvusius. Visur kelyje blokpostai, eilės.
Kartais būna ir neblogų kelių. Kartais pasitaiko, kad reikia apvažinėti labai dideles duobes“, – dalinasi P. Saudargas.
Kyjive susitiko su Ukrainos parlamento vadovu, aptarė paramą
Lietuvos politikai susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Ruslanu Stefančuku, aptarė paramą Rusijos invaziją patiriančiai valstybei.
„Šiuo metu esame Kyjive, kalbu su jumis iš Aukščiausiosios Rados, aptarėme su Rados vadovu R. Stefančuku, kaip toliau dirbti diplomatiniais formatais. Mes remiam ukrainiečius ginkluote, reikia stengtis, kad tai darytų visos Vakarų šalys, taip pat stiprinti sankcijas Rusijai, būtinas deswiftas visiems bankams, būtinas energetinių išteklių embargas, Lietuva yra ta, kuri nuolat tuos dalykus kelia“, – BNS telefonu iš Kyjivo pirmadienį sakė L. Kasčiūnas.
Per Aukščiausiosios Rados pirmininką Lietuvos atstovai pakvietė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį pasakyti kalbą Seime, taip pat informavo L. Kasčiūnas, vadovaujantis parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.
Praėjusią savaitę į Ukrainą vyko ir ministras G. Landsbergis
Primename, kad praėjusią savaitę Ukrainoje apsilankė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Jis sakė, kad Europos Sąjunga (ES) turi ir toliau remti Kyjivą ir spausti invaziją į šalį pradėjusią Rusiją, nes šis procesas tik prasideda.
„Ne visos valstybės nori padėti kol kas. Reikia jas raginti, reikia priminti, kad čia tik pradžia, čia tik pirmieji maratono kilometrai. Tą reikia labai aiškiai išsakyti ir kolegoms Briuselyje, perdaviau pažadą tai padaryti“, – BNS telefonu po vizito antradienį sakė G. Landsbergis.
Jis Ukrainoje susitiko su šios šalies užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, kitais Ukrainos politikais ir pareigūnais. Lietuvos diplomatijos vadovas teigė aptaręs būdus paremti Rusijos invaziją patiriančią Ukrainą. Anot jo, ES šalys turi tęsti karinę ir finansinę paramą Ukrainai. Taip pat, pasak ministro, bendrija privalo skelbti naujas sankcijas Rusijai, įvesdama energijos išteklių iš šios šalies importo embargą ir atjungdama visus bankus nuo atsiskaitymų sistemos SWIFT.
„Negalime sustoti tik pradėję bėgimą. Rusija dar nėra atribota nuo finansinių resursų“, – sakė G. Landsbergis.
„Tie pinigai keliauja atgal į Rusiją kareivių atlyginimams, šoviniams ar sprogmenims, – pridūrė jis. – Akivaizdu, kad tai negali tęstis.“
Lietuva yra viena aktyviausių kandidatės į ES statuso Ukrainai suteikimo rėmėjų.