Vilkaviškio rajone, Simanėliškių kaime ūkininkaujantis Saulius sako, kad sulig kiekviena diena jo valdose esančiame telkinyje vandens vis mažėja.
Saulius nuogąstauja – jei nelaistytų braškių, derliaus turbūt išvis nebūtų. Be drėgmės jos taip pat neprisirptų ir nebūtų gardžios.
„Visai liūdna būtų. Čia nieko nebūtų, sausra. Iš pradžių laistymo nesistengėme statyti, bet pamatėme, kad neapsieisime be to ir ištiesėme laistymą“, – pasakojo ūkininkas S. Janulaitis.
Skirtingai nei kiti ūkininkai, jis braškes augina atvirame lauke. Šviežios, iš laukų priskintos uogos – nepigios. Kilogramas 6 eurai, jei mažesnės – 5. Tačiau, anot ūkininko, tokios kainos buvo ir pernai. Vėliau uogos pigs, tik nežinia kiek. Esą viskas priklausys nuo gamtos ir kokį derlių ji leis užauginti.
„Būdavo daugiau jų. O šiemet tai vidutinukės“, – derlių vidutiniškai įvertino jis.
Vienoje iš Marijampolės turgaviečių braškes pardavinėjanti Vilma už kilogramą uogų prašo irgi 6 eurų. Tiesa, šios – užaugintos šiltnamyje. Dar vakar už braškių kilogramą Vilma prašė net dviem eurais brangiau.
„Iš lauko atsiranda jau. Didėja kiekiai, todėl ir kainos krenta“, – sakė prekeivė.
Kainos nemažos, tačiau pirkėjai lietuviškas braškes perka noriai. Nedideliais kiekiais, o dažniausiai po kilogramą.
„Kiek prašo, tiek mokame, jiems irgi reikia dirbti ir gyventi. Šiaip brangoka, o ką daryt?“ – dėl didelių kainų nesielvartavo jas pirkusi marijampolietė.
Turguje savomis braškėmis prekiaujanti Sandra sako, kad uogos jau irgi iš laukų. Anot moters, derlius kol kas neblogas ir jų ūkyje, nes braškes nuolat laisto. Kitaip būtų jau nudžiūvusios.
„Ko gero, taip. Džiūtų, būtų mažiukės ir dabar visokių yra, bet išsigelbstim“, – teigė ūkininkė Sandra Šaltinienė.
O kitoje Marijampolės turgavietėje Danutė prekiauja atvežtinėmis braškėmis iš Graikijos. Sako, ne visi įperka lietuviškas, tad perka graikiškas ar lenkiškas, nes jos perpus pigesnės.
„Graikiškos dabar kainuoja trys su puse, trys. Lenkiškos apie keturis, žiūrint pagal uogos dydį. Pasakome tiesiai: čia lenkiška, čia graikiška uoga ir jie atsirenka“, – teigė atvežtinėmis braškėmis prekiaujanti Danutė.
Iš sinoptikų gerų žinių vis laukiantys ūkininkai jų niekaip nesulaukia. Artėjantis savaitgalis vėl žadamas vėsesnis, tačiau be lietaus.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.