braškės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „braškės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „braškės“.
Padarykite tai braškėms prieš žiemą: kitąmet derlius padvigubės
Jei šiemet braškių derlius buvo gausus, tikėtina, kad to paties tikitės ir kitais metais. Sužinokite, kaip paruošti braškes žiemojimui, kad jų derlius būtų tikrai didelis.
Jei tinkamai patręšite braškes prieš žiemą, kitais metais tikrai sulauksite didelio braškių derliaus. Be to, tai padės joms lengviau ištverti žiemą.
Kaip paruošti braškes žiemai?
Kai oro temperatūra nukrenta, braškėms reikia kalio, kuris padeda braškėms žiemoti ir sustiprina ląstelių membranų sieneles.
Pamačiusi, kas slepiasi darže, Rita nustėro: „Matau pirmą kartą“
„Rinkos aikštės“ redakcija sulaukė kėdainietės skambučio. Skaitytoja pasakojo negalinti atsistebėti tuo, kad jos darže lapkritį ėmė ir pražydo keli uogakrūmiai.
Ar tai gamtos išdaiga, o gal jau įprastas reiškinys? Ar galima sakyti, kad tam įtakos turi klimato atšilimas?
Gamtininkai sako, kad žiemoms ir toliau šiltėjant, sulauksime pastebimų gamtos pokyčių.
Lapkritį sirpsta uogos
„Per 60 savo gyvenimo metų tokį reiškinį matau pirmą kartą, – pasakoja ponia Rita.
Ragina šioje vietoje sodinti braškes: užaugs daug skanesnės
Ruduo – tai puikus metas sodinti braškių daigus, siekiant gausaus derliaus kitais metais. Tinkamai pasirinktos veislės ir paruošta dirva gali užtikrinti skanias braškes, kurios anksti pavasarį pradės augti ir džiugins uogomis.
Naujienų portalui tv3.lt ūkininkas, „Rito Kvietkaus braškių ūkio“ savininkas Ritas Kvietkus atskleidžia, kokie braškių daigai yra geriausi sodinti rudenį ir kaip paruošti dirvą rudenį.
Atskleidė geriausią laiką sodinti braškes: kiti to nežino
Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima sodinti iki rugsėjo 15 dienos!
Mes jus raginame jau pradėti sodinti braškes, ypač jei esate pradedantysis sodininkas.
Nemokamai dalins ledus ir braškes: pasakė, kur ir kada
Visi didieji prekybos centrai yra įsikūrę Vilniuje, todėl dažnam Vilniaus rajono gyventojui, norint pasinaudoti įvairiomis paslaugomis, dažnai tenka važiuoti į miestą.
Jau ketvirtadienį, liepos 25 d., Vilniaus rajone duris atvers naujas verslo prekybos miestelis, kuriame bus teikiama daugiau nei 30 įvairių paslaugų.
„Urban HUB“ – tai SBA grupės kuriamas 22 000 kv. m. verslo ir prekybos miestelis Vilniaus rajone, Ožiarūčių g. 3, Avižieniuose.
Dabar padarykite tai savo braškėms: atsidėkos dvigubu derliumi
Šiuo metu braškės sunoksta ne tik braškynuose, tačiau jau gausiai skiname ir savo soduose. Braškės gardžios ne tik šviežios, tačiau puikiai tinka šaldymui, uogienėms, kompotams. Tai vienos populiariausių ir mėgstamiausių uogų ne tik pas mus, tačiau ir visame pasaulyje.
Deja, kaip ir dauguma augalų, braškės neišvengia ligų. Kokios pagrindinės braškių ligos, kaip jas atpažinti ir įveikti, pasakojame šiame straipsnyje.
Dabar padarykite tai savo braškėms: už tai atsidėkos derliumi
Liepa – pats uogų ir vaisių metas. Sodininkams tai papildomi rūpesčiai, tačiau kai kurių darbų atidėti vis dėlto nevalia.
Vienas įdomiausių darbų sode – vaismedžių akiavimas, kitaip sakant, skiepijimas miegančia akele. Labiausiai šis būdas tinka jauniems medeliams ir medelynuose auginamiems laukinukams perskiepyti. Norint akiuoti senesnius medžius, būtina iš anksto nupjauti jų šakas, paliekant atitinkamo ilgio stagarus. Ant jų priauga vilkaūglių, į kuriuos ir akiuojama.
Šios braškių ligos gali sunaikinti visą derlių: štai, kas padės
Birželis – pats braškių derliaus pikas. Šiuo metu braškės sunoksta ne tik braškynuose, tačiau jau gausiai skiname ir savo soduose. Braškės gardžios ne tik šviežios, tačiau puikiai tinka šaldymui, uogienėms, kompotams.
Tai vienos populiariausių ir mėgstamiausių uogų ne tik pas mus, tačiau ir visame pasaulyje. Deja, kaip ir dauguma augalų, braškės neišvengia ligų. Kokios pagrindinės braškių ligos, kaip jas atpažinti ir įveikti, pasakojame šiame straipsnyje.
Štai, ką jau reikia dėti į stiklainius ir šaldiklius: nepražiopsokite
Vasara dar tik prasideda, tačiau besimėgaujant šiltais orais ir vis gausesniu šviežiu derliumi verta nepamiršti – rudenį įvairių lietuviškų gėrybių norėsis ne ką mažiau. Todėl bent dalis kvapnių ir naudingų uogų ar mėgstamų daržovių jau turėtų keliauti į stiklainius.
Kad konservavimo sezonas jau prasideda, pastebi ir prekybininkai – pasak Gintarės Kitovės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės pirkėjų elgesys jau keičiasi, rašoma pranešime spaudai.
Stichijos nusiaubė Lietuvos braškynus: panašu, kad uogų bus nedaug
Vėlyvos šalnos, paskui liūtys ir galiausiai ledų kruša – tokie išbandymai šiemet užklupo braškių augintojus. Kai kurie tvirtina, kad ankstyvųjų uogų net neliko ką skinti. Laukai nors ir raudonuoja, bet daug uogų, anot ūkininkų, keliauja tiesiog į kompostą dėl krušos padarytos žalos.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
REKLAMA
REKLAMA
Padarykite tai savo braškėms: derlius padvigubės
Papasakosime, kaip laistyti braškes žydėjimo ir derėjimo metu, kad uogos būtų didelės ir sultingos, taip pat nuėmus derlių.
Norint sulaukti didelių ir saldžių braškių, neužtenka tik ravėti piktžoles ir purenti krūmus. Taip pat svarbu jas tinkamai laistyti. Ypač uolūs sodybų augintojai šiuo atveju kartais puola į kraštutinumus – uogas laisto beveik kasdien.
Tiesa, yra ir tokių, kurie tai daro porą kartų per sezoną arba apskritai nemano, kad tai būtina.
Braškių kainos Palangoje: poilsiautojai moka ir 12 eurų už kilogramą
Pirmasis prekystalius nuklojęs lietuviškų braškių derlius privertė aiktelėti į Palangą užsukusius poilsiautojus. Už kilogramą šių uogų iš pradžių prašyta net 12 eurų. Šiuo metu situacija gerėja, braškių kaina krenta ir pasimėgauti šiomis uogomis galima 3-4 kartus pigiau.
O vos prieš kelias dienas 12 eurų už braškių kilogramą mokėjo šias uogas prie pat jūros perkantys poilsiautojai.
Padarykite tai savo braškėms: sukraus didesnį derlių
Birželis – pirmasis vasaros mėnuo. Dauguma sėjos ir sodinimo darbų jau baigti, augalai intensyviai auga, kai kurie (pvz., braškės) jau brandina ir derlių. Tačiau birželis tik žymi pavasario darbų pabaigą.
Sodininkams bei daržininkams darbų gausu ir vasaros sezonu. Tad pasižvalgykime, kokius darbus primena atlikti birželio mėnesio sodininko kalendorius.
Jau pradėjo skinti lietuviškas braškes: pasakė, kiek jos kainuos šiemet
Lietuvos braškių augintojai jau pradėjo skinti pirmąsias prinokusias uogas. Jos netrukus keliaus ant prekystalių ir pasieks pirkėjus. Tiesa, pirmosios braškės noksta šiltnamiuose, o kol pradės nokti uogos, auginamos atvirame grunte, dar turėsime palaukti.
Viešvilietis Vaidas Rimkus – gerai žinomas ankstyvųjų braškių augintojas ne tik Jurbarko, bet ir Tauragės, kitų aplinkinių rajonų uogų valgytojams.
Teisinasi, kodėl lietuviškų braškių kainos šokiruoja: „Atšilo, atšalo, taip ir gavosi“
Ant prekystalių – lietuviškos braškės. Už jų kilogramą teks pakloti ir kelioliką eurų. Tačiau augintojai tikina, kad pirmosios braškės visada brangiausios, nes užauginti pačias ankstyviausias kainuoja daugiausia. Juolab, kad šiemet kai kurie augintojai dėl permainingų orų skaičiuoja praradę kone pusę ar dar daugiau būsimo derliaus.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Kupiškio rajone šiltnamiuose braškes auginantis Andrius Dilinda kol kas skina po vieną kitą kilogramą uogų.
Padarykite tai savo braškėms: sulauksite dvigubo derliaus
Braškes gali sunaikinti amarai ir žaliasparniai, tačiau jas išgelbėti gali pigus ir paprastas namų apyvokos produktas.
Amarai ir žaliasparniai kenkia braškėms ir kitiems sodo augalams, jie kasmet išgraužia milijonus brangių vaisių ir su jais tikrai labai sunku kovoti.
Gera matyti, kaip klesti braškės, bet jei ant jų aptiksite šimtus mažyčių baltasparnių ar žaliasparnių amarų, tai reiškia, kad uogų derliumi gali netekti džiaugtis, rašo express.co.uk.
Jau skina pirmąsias braškes: atskleidė, kiek kainuoja
Kėdainių rajono Kunionių kaime savo braškių ūkyje besidarbuojantys Sigita ir Nerijus Žilinskai skina pirmąsias uogas. Uogų jau užtenka ne tik sau pavalgyti, bet ir pardavimui. Tiesa, kol kas braškių paragauti tenka tik ištikimiausiems klientams, o didesnius kiekius ūkininkai planuoja skinti artimiausiomis dienomis.
Žilinskai šiltnamiuose uogas augina beveik dvi dešimtis metų.
Braškių kainos pribloškia – neįstengia įpirkti: „Pirmosios uogos skirtos pasigardžiavimui“
Kėdainių rajono Kunionių kaime savo braškių ūkyje besidarbuojantys Sigita ir Nerijus Žilinskai skina pirmąsias uogas. Uogų jau užtenka ne tik sau pavalgyti, bet ir pardavimui. Tiesa, kol kas braškių paragauti tenka tik ištikimiausiems klientams, o didesnius kiekius ūkininkai planuoja skinti artimiausiomis dienomis.
Žilinskai šiltnamiuose uogas augina beveik dvi dešimtis metų.
Ūkininkas išdavė geriausias braškių veisles: šios tikrai nenuvils
Dažnas ūkininkas mėgsta pas save pasisodinti gardžių uogų – braškių. Tačiau norint, kad jų derlius būtų gausus, svarbu žinoti taisykles, kaip jas auginti, ir klaidas, kurių galima išvengti. Apie tai laidoje „Svajonių ūkis“ papasakojo ūkininkas Tautvydas Kvieska.
Ūkininkas pasidalijo savo braškių auginimo patarimais.
Geriausios braškių veislės
Ūkininkas Tautvydas tikino, kad savo darže augina šešių veislių braškes. Kiekviena iš jų turi savų privalumų, kuriuos vertina pirkėjai.
Pataria, kaip rinktis braškes: nuo to priklauso galimas kenksmingumas
Anykštėnų šiltnamiuose sirpsta pirmosios šiųmetės braškės. Ir nors pavasaris augintojams staigmenų nepašykštėjo, būta ir vėlyvo sniego, ir šalnų, šiltnamiuose braškes auginantys ūkininkai tikina po stogu sukūrę palankias sąlygas pirmosioms uogoms sirpti. Už kilogramą pirmųjų braškių anykštėnai tikisi gauti 10 eurų. Vėliau uogos turėtų pigti.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Jurgita braškes skina jau ne pirmus metus, tad puikiai žino, kad uogas reikia skinti itin atsargiai.
Išdavė geriausias braškių veisles: išbandykite šiemet
Braškės – vienas iš pirmųjų skanėstų, kuriuo mėgautis galime jau vasaros pradžioje. Ne paslaptis, kad jose gausu organizmui naudingų vitaminų, jas itin mėgsta vaikai.
Tad ką daryti, jei nuosavame žemės lopinėlyje ar balkone ketinate užsiveisti braškyną?
Nauda sveikatai ir rūšių įvairovė
Šios uogos prinoksta pirmoje šilčiausiojo metų laiko pusėje, kai dar nėra daug šviežių vaisių ir daržovių.
Išdavė auksinius braškių priežiūros patarimus: sukraus dvigubą derlių
Kas gi nenori vasarą praleisti su sultingomis, saldžiomis braškių uogomis? O kad tokias gautumėte, itin svarbu žinoti, kaip ir kada tręšti braškes. Jeigu parinksite ne tik tinkamas trąšas braškėms, bet ir teisingai jas naudosite, tai išvengsite braškių lapų suvešėjimo ir turėsite kalną raudonų, sveikų uogų.
O braškių tręšimas nėra kažkoks didelis mokslas – šį „maistą” braškėms naudokite kelis kartus per sezoną. O toliau aptarsime visus braškių tręšimo ypatumus.
Padarykite tai savo braškėms: sukraus dvigubą derlių
Braškėmis turėtų apsirūpinti kone kiekviena sodyba, nes uogos labai naudingos bei saldžios – absoliuti vasaros nostalgija. Šiuos augalus auginti ne taip ir sunku – reikia padėti gerą pamatą prieš braškes sodinant, o visa kita daug priežiūros nereikalaus. O kada sodinamos braškės? Jeigu didžiąją dalį darbo braškyne pasidarėte rudenį (dirvos patręšimas, daigų paruošimas), tai be rudeninio sodinimo termino yra galimybė naujus daigelius sodinti ir pavasarį.
Šios uogos – aukso vertės: nauda organizmui neišmatuojama
Tai, ką valgome, yra labai svarbu sveikatai ir gerai savijautai. Tam tikros dietos gali labai padidinti arba sumažinti įvairių sveikatos problemų riziką. Tačiau, gydytojo teigimu, viena uoga yra aukso vertės, jei norite jaustis geriau.
Vis dažniau pasitaiko sveikatos problemų, kurias lemia netinkama mityba – tai širdies ir kraujagyslių ligos, įskaitant širdies nepakankamumą, insultą ir koronarinę širdies ligą.
Ketvirtadalis visų mirčių kasmet ištinka būtent dėl širdies ligų.
Pamatęs, kiek kainuoja braškės, lietuvis negalėjo patikėti: parodė visiems
Atėjęs į vieną iš prekybos centrų pirkėjas nustebo – liofilizuotų braškių kilogramo kaina – 749 eurai.
„Ir šios dienos auksinės „Rimi“ braškės, kilogramas 749 eurai“, – į socialinio tinklo „Facebook“ puslapį „Pricer.lt“ kreipėsi skaitytojas.
„Nors, ko gero, tai ir bus viena brangiausių maisto prekių matytų Lietuvoje, visgi skaitytojas klysta. Auksas kainuoja 60 000€ už kilogramą, bet va su sidabro kaina – 700€ už kilogramą pilnai palyginama.
Raskite braškę: pavyksta tik pastabiausiems
Šioje protmūšio užduotyje reikia turėti gerus stebėjimo įgūdžius norint pamatyti braškę, pasislėpusią tarp arbūzų. Tik 2 proc. žmonijos gali išspręsti užduotį.
Jei tarp šių arbūzų rasite braškę, galite būti vienu iš 2 proc. akyliausiųjų žmonių.
Lavina smegenis
Jei norite palavinti savo smegenis, tuomet šis galvosūkis gali būti jums įdomus. Galvosūkiu reikalaujama surasti vieną braškę, paslėptą tarp arbūzo gabalėlių.
Padarykite tai braškėms prieš žiemą: kitąmet sukraus didelį derlių
Jei šiemet braškių derlius buvo gausus, tikėtina, kad to paties tikitės ir kitais metais. Sužinokite, kaip paruošti braškes žiemojimui, kad jų derlius būtų tikrai didelis.
Jei tinkamai patręšite braškes prieš žiemą, kitais metais tikrai sulauksite didelio braškių derliaus. Be to, tai padės joms lengviau ištverti žiemą.
Kai oro temperatūra nukrenta, braškėms reikia kalio, kuris padeda braškėms žiemoti ir sustiprina ląstelių membranų sieneles.
Šiuos produktus vadina namine viagra: karšta naktis garantuota
Kartais mūsų lytinis potraukis gali šiek tiek sumažėti, tad puolama ieškoti sprendimų, kaip greitai jį padidinti. Paaiškėjo, kad prieš seksą suvalgius šių produktų naktis bus tikrai karšta – štai, ką vertėtų suvalgyti prieš seksą.
Libido gali sumažėti dėl įvairių priežasčių – nuo tam tikrų vaistų vartojimo iki sveikatos problemų, streso ir nerimo.
Dažniausiai dėl to nerimauti nereikia, ir yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išspręstumėte šią problemą, rašo dailystar.
Šis braškių receptas nepaliks abejingų: taps vasaros hitu
Augaliniai produktai – neatsiejama visavertės mitybos dalis. O ar pasiryžtumėte bent kartą per savaitę išmėginti naujus augalinius patiekalus?
Kartu su organizacija „Gyvi gali“ ir projektu „Nori gali“ padėsime Jums į savo racioną įtraukti daugiau vaisių, daržovių, kruopų, ankštinių produktų. Projektas įkvepia augalinio – sotaus ir skanaus – maisto atradimams.
Atskleidė geriausią laiką sodinti braškes: kiti to nežino
Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo, kai ne tik aktyviai imame derlių, bet ir pradedame ruoštis ateinantiems metams. Laiku ir tinkamai atlikę svarbiausius darbus, džiaugsimės sodu ir daržu ne tik dabar, bet ir ateityje.
Pats laikas nuimti morkų, burokėlių, svogūnų, šparaginių pupelių ir ankstyvųjų bulvių derlių.
Kur Lietuvoje nuo uogų šakos lūžta, kur nėra net paragauti: ką daryti, kad užtektų ne tik sau?
Praėjęs pavasaris, įsibėgėjanti vasara nepašykštėjo iššūkių ne tik pramoniniams uogynams, bet ir tiems, kas sodo gėrybes augina savo reikmėms. Tiesa, situacija Lietuvoje labai nevienoda.
Vienur šalnos pakando vaismedžių žiedus, kitur jų pavyko sėkmingai išvengti, o kai kas šią vasarą savo uogų paragauti taip ir nesuspėjo. Vienų derlių pražudė kenkėjai, o kitų – liūtys.
Nesitikėkite, kad lietuviškos braškės stipriai atpigs
Kol braškių kainos laikosi aukštumose, daržai laukia kitų uogų derliaus, o uogautojai tikisi gėrybių miške. Apie uogas ir jų derlių šią vasarą „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ kalbėjo Lietuvos uogų augintojų asociacijos vadovas Tautvydas Gurskas.
Pasak T.Gursko, iki šiol vasara buvo labai sausa.
„Tas tikrai matyti uogynuose, padarinius jaučiame. Tiems, kas neturėjo laistymo sistemos, bėda. O dabar pradėjo lyti, kai kuriuose rajonuose ir pakankamai stipriai.
Per 5 metus to dar nebuvo – ūkininkas šimtais kilogramų išmeta braškes
Socialiniuose tinkluose ūkininkas Manfredas Rudis pasidalino jautriu įrašu, kuriame pasakoja, kaip dėl nepalankių sąlygų kasdien supūva keli šimtai kilogramai braškių.
Anot jauno ūkininko, to dar nėra buvę per 5 ūkininkavimo metus.
„Kiekvieną dieną skinant braškes turime išskinti ir supuvusias. Kiekvieną dieną apie 300–500 kg prastų, supuvusių, sugedusių uogų. Nuostolis didžiulis“, – pasakoja „Manfredo uogos“ ūkininkas.
Braškių kaina didesnė nei pernai: įvardijo priežastis
Lietuviškų braškių pirmuosius žiedus pakando šalnos, vėliau jas kepino sausra, o galiausiai kelias dienas trukęs lietus suplakė paskutines uogas, jos ėmė pūti, todėl derlius šiemet bus maždaug trečdaliu mažesnis nei pernai.
Dėl sausros ūkiuose noko kartu ir ankstyvųjų, ir vėlyvųjų veislių braškės, todėl rinka jų prisipildė ir šiek tiek smuko kainos, pasiekusios praėjusių metų lygį – 3,5-5 eurus už kilogramą.
Ūkininkai įvertino braškių derlių: kainos kristi pradės jau netrukus
Šalies turguose pasirodė pirmosios braškės, užaugintos ne šiltnamiuose ar po danga, o laukuose. Ūkininkai sako, kad derlius kol kas neblogas, tačiau neramina užsitęsusi sausra. Kas išgali – įsirengė laistymo sistemas ir taip gelbėja derlių. Kiti su nerimu stebi sinoptikų prognozes: bus nuostolių, jei lis nepakankamai.
Vilkaviškio rajone, Simanėliškių kaime ūkininkaujantis Saulius sako, kad sulig kiekviena diena jo valdose esančiame telkinyje vandens vis mažėja.
Neįtikėtina vagystė: pavogta 200 kg braškių
Radviliškio rajone vagių grobiu tapo 200 kilogramų braškių, Šiauliuose pavogta prie namo stovėjusi kepsninė.
Ketvirtadienio paryčiais, 4.30 val., pastebėta, kad Radviliškio rajone, Šaukoto miestelyje, iš neaptverto 56 metų vyro braškyno nuskinta ir pagrobta apie 200 kilogramų braškių.
Turtinė žala – 1 tūkst. eurų.
Taip pat Šiaulių apskrities policija pranešė, kad tarp trečiadienio 22 val. ir ketvirtadienio 3.40 val.
Vasara alsuojančios braškės: šis receptas sužavės visą šeimą
Prasidėjus pirmai vasariškos šilumos bangai daržuose ir šiltnamiuose pakvimpa šviežiomis braškėmis. Šių uogų valgymo būdų įvairovė nemaža – vieni jas skanauja su pienu, kiti valgo žalias arba jomis gardina salotas, kepinius ir kitus patiekalus. Tačiau ryškios, saldžios ir sultingos braškės pasižymi ne tik su niekuo nesumaišomu skoniu bei aromatu, bet ir nauda mūsų sveikatai. Gydytoja dietologė dr.
Norite braškių? Ūkininkė už simbolinę kainą leidžia patiems jų prisiskinti laukuose
Gegužę gnaibęs šaltukas įvarė nemažai baimės didžiajai daliai žemdirbių. Ne išimtis ir braškių augintojai. Keletą naktų laukuose viešėjusi šalna neabejotinai pakenkė būsimam uogų derliui. Šiemet jo laukiama šiek tiek vėliau nei įprastai, o ir didelių kiekių priskintų braškių jau nebesitikima.
Vilkaviškietė Sonata Urbaitienė jau kurį laiką džiaugiasi gana gausiu braškių derliumi. Tiesa, moteris šias uogas augina ne laukuose, o šiltnamyje.
Šios salotos taps vasaros hitu: skonis nepaliks abejingų
TV3 laida „La maistas“ su garsiuoju virtuvės šefu Gian Luca Demarco ir toliau keliauja po Lietuvą ir dalinasi skaniausių patiekalų receptais. Nenumaldomai artėjant vasarai, prasideda ir gardžiausių braškių sezonas, tad šefas išdavė gaivių buratos salotų su braškėmis receptą.
Sunku būtų rasti kitą žmogų, kuris apie lietuviškas braškes žinotų daugiau nei Valdemaras Juška, kartu su broliu šias uogas auginantis šiltnamiuose Anykščiuose.
Gian Lucos salotos nepaliks abejingų: vienas ingredientas su braškėmis dera taip, kaip vyras ir moteris
Lietuvoje apie prasidėjusią vasarą geriausiai praneša ne kas kita, o braškės, todėl šio sekmadienio TV3 laida „La maistas“ bus skirta būtent joms. O šį sekmadienį virtuvės šefas bei laidos vedėjas Gian Luca Demarco aiškinsis ne tik lietuviškų braškių subtilybes, bet ir atskleis, kaip jos geriausiai derinamos Italijoje. Žiūrovų laukia itin gaivus ir lengvas patiekalas su šiomis visų mylimomis uogomis.
Šias uogas vadina jaunystės eleksyru: ragina valgyti dažniau
Prasideda lietuviškų braškių sezonas, o daržininkai mėgėjai jau laukia nesulaukia, kada pirmosios uogos užaugs ir jų soduose. Vasarą visi skuba atsivalgyti gardžių raudonų uogų, o ir ne veltui – braškėse gausu organizmui naudingų medžiagų, tačiau specialistė primena – braškes būtina rinktis atsakingai.
Gyventojai piktinasi lietuviškų braškių kaina parduotuvėse: „Auksinės, jau čia neįmanoma“
Lietuviškos braškės jau užkariauja parduotuves. Vienas prekybos tinklas suskaičiavo, kad per pirmąją savaitę pirkėjai suvalgė 5 tonas tokių braškių.
Tiesa, dalis pirkėjų pamatę pirmųjų uogų kainas jų pirkti dar nesiryžta – sako, lauks pigesnių. Kiti dairosi atvežtinių.
„11 eurų, – panevėžietė Regina, pamačiusi lietuviškų braškių kainą prekybos centre, greitai apsigalvojo. – Tai gal susilaikysiu tada, bananų nusipirkau ir einu dabar. Dar lauksiu kada bus savų.
Prisirpo pirmosios lietuviškos braškės: prašo virš 12 eurų už kilogramą
Ypač lauktos pirmosios lietuviško derliaus braškės jau atkeliavo į parduotuves. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, pirmųjų vietos ūkininkų užaugintų braškių pirkėjai laukia su dideliu nekantrumu. Kasmet jas lydi didelis pirkėjų entuziazmas, o šiemet susidomėjimą turėtų skatinti ir mažesnė pirmojo derliaus kaina, rašoma bendrovės pranešime spaudai.
Išdavė geriausias braškių veisles: skonis superinis
Braškės – vienas iš pirmųjų skanėstų, kuriuo mėgautis galime jau vasaros pradžioje. Ne paslaptis, kad jose gausu organizmui naudingų vitaminų, jas itin mėgsta vaikai.
Tad ką daryti, jei nuosavame žemės lopinėlyje ar balkone ketinate užsiveisti braškyną?
Nauda sveikatai ir rūšių įvairovė
Šios uogos prinoksta pirmoje šilčiausiojo metų laiko pusėje, kai dar nėra daug šviežių vaisių ir daržovių.
Lietuviškų braškių sezonas: štai, kiek jos kainuos
Pavasaris įpusėjo ir anykštėnai jau skanauja pirmąsias lietuviškas braškes, o jau kitą savaitę pirmosios lietuviškos uogos pasieks ir prekybos vietas. Tiesa, šiais metais dėl saulės stokos derlius kiek vėlyvesnis.
Augintojai tvirtina, kad šiemet užauginti ankstyvąsias braškes atsiėjo gerokai brangiau nei pernai. O kainos esą turėtų išlikti panašios kaip pernai. Už kilogramą pirmųjų braškių ūkininkas tikisi gauti 8 eurus.
Šias uogas vadina aukso gysla širdžiai: sveikata padėkos
Vaisiuose gausu antocianinų – pigmentų, suteikiančių uogoms išskirtinę spalvą. Paaiškėjo, kad šios medžiagos taip pat gerina širdies sveikatą.
Širdies ir kraujagyslių ligos yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių Jungtinėje Karalystėje. Taip vadinamos būklės, pažeidžiančios širdį arba kraujagysles, rašo express.co.uk.
Žinoma, kad mityba turi įtakos šių ligų vystymuisi, todėl geriausia vengti daug riebalų ir druskos turinčio maisto.
Vasara dvelkiantis keksas su braškėmis ir baziliku: sužavės visą šeimą
TV3 laida „La maistas“ su garsiuoju virtuvės šefu Gian Luca Demarco tęsia savo keliones po Lietuvą. Nors už lango jau ruduo, virtuvėje vis dar karaliauja vasara, tad Gian Luca parodė, kaip pasigaminti gardų į vasarą nukelsiantį keksą su braškėmis ir bazilikais.
Sekmadienį šefas lankėsi Kėdainiuose pas Rositą, kuri savo malonumui augina daugiau nei 40 rūšių bazilikų.
Kaip sodinti braškes rugsėjo mėnesį? Štai, ką reikia žinoti
Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima sodinti iki rugsėjo 15 dienos!
Mes jus raginame jau pradėti sodinti braškes, ypač jei esate pradedantysis sodininkas.
Padarykite tai savo braškėms: kitąmet apdovanos įspūdingu derliumi
Į pabaigą einant braškių sezonui, dauguma sodininkų kraipo galvas, ką daryti su likusiais tuščiais braškynais. Vieni nusprendžia jais atsikratyti, o kiti elgiasi kiek sumaniau – įdeda nemažai pastangų, kad kitąmet sulauktų dar gausesnio braškių derliaus. Kaip pasiruošti kitam sezonui ir kokias klaidas dažniausiai daro žmonės, sutiko pasidalinti sodininkė Sandra Stanislavičė.
Vilnietės Sandros Stanislavičės ūkyje – tikra įvairiausių daigų karalystė.
Pasakė, kiek uogų galima suvalgyti per dieną: įsidėmėkite
Braškės, šilauogės, mėlynės ir trešnės džiugina mus kone visą vasarą. Ypač šiuo laikotarpiu neretai norisi šokolado gabalėlį iškeisti į šviežias uogas.
Tai patvirtina ir lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ statistika – žmonės išties aktyviai dairosi šviežių uogų. Tokį sveikuolišką elgesį sveikina „Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė.