Kaip rodo duomenys, kuriuos BNS pateikė žiniasklaidos stebėsenos ir analizės bendrovė „Mediaskopas“, šiemet A. Veryga paminėtas beveik 13,5 tūkst. kartų, kas sudarė 13,3 proc. nuo visų ministrų paminėjimų.
Nuo kadencijos pradžios jis minėtas daugiau kaip 44,2 tūkst. pranešimų Lietuvos spaudoje, interneto portaluose, naujienų agentūrų bei radijo ir TV pranešimuose.
Vis dėlto spalį A. Verygą lenkė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, o lapkritį ir gruodį matomiausias buvo naujasis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.
„Paskutinius du mėnesius – lapkritį ir gruodį – lyderiu žiniasklaidoje galime vainikuoti naująjį susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių. Įdomu tai, kad tokio didelio dėmesio žiniasklaidoje nesulaukė net J. Narkevičiaus pirmtako Roko Masiulio atleidimas“, – BNS sakė „Mediaskopo“ Stebėsenos ir analizės skyriaus vadovė Vilūnė Kairienė.
Antrojoje vietoje pagal paminėjimus šiais metais – aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, minėtas daugiau kaip 10,3 tūkst. kartų. Trečiojoje vietoje – susisiekimo ministras, minėtas beveik 9,9 tūkst. kartų.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius minėtas 8,5 tūkst. kartų, žemės ūkio ministrai – 7,9 tūkst. kartų.
„Trečiaisiais kadencijos metais iš antrosios vietos dingo skandalų ir streikų purtomos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovas, o jo vietą užėmė aplinkos ministras“, – pastebi V. Kairienė.
Pasak jos, fiksuoti keli informacijos kiekio žiniasklaidoje pikai, susiję su šiomis pareigomis: nesėkmingos naujo aplinkos ministro paieškos metų pradžioje ir rugpjūčio mėnesį įvykęs prezidento Gitano Nausėdos susitikimas su Kęstučiu Mažeika bei raginimas „netapti miškų kirtimo ministru“.
Tiek šiais metais, tiek per visą kadenciją nuo 2016 metų gruodžio mažiausiai matomas buvo energetikos ministras. Paskutinius metus jis minėtas kiek mažiau nei 3,9 tūkst. kartų.
Iš šių pranešimų, kuriuose minėtas Ž. Vaičiūnas, 23 proc. sudarė informacija apie tai, kaip jis pavaduos kitus ministrus ar ministrą pirmininką Saulių Skvernelį.
S. Skvernelio Vyriausybė prisiekė 2016-ųjų gruodžio 13-ąją.