• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baudos už gamtos teršimą gali siekti tūkstančius eurų, tačiau kai kurių žmonių tai vis tiek nestabdo paversti miškus nelegalių sąvartynų vieta. Šįkart Vilniaus apylinkėse, miške, buvo aptiktas kalnas šiukšlių, tarp kurių – asmeninės nuotraukos, pagal kurias socialiniuose tinkluose gyventojai bando miško niokotojus atpažinti. 

6

Baudos už gamtos teršimą gali siekti tūkstančius eurų, tačiau kai kurių žmonių tai vis tiek nestabdo paversti miškus nelegalių sąvartynų vieta. Šįkart Vilniaus apylinkėse, miške, buvo aptiktas kalnas šiukšlių, tarp kurių – asmeninės nuotraukos, pagal kurias socialiniuose tinkluose gyventojai bando miško niokotojus atpažinti. 

REKLAMA

Ką tik prabėgo pačios gražiausios metų šventės, kai mes visi dalinomės gerumu, dėmesiu ir brangiausiomis dovanomis vieni kitiems, tačiau „geradariai“ ir toliau palieka dovanas miške, ironizavo Gamtos bičiulių asociacijos vadovas Laurynas Okockis. 

„Radau ir aš nuostabiai gražiame miške visai šalia Vilniaus įžūlias ir nepadorias „dovanėles“ gamtai ir miškui“, – socialiniame tinkle rašė jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su L. Okockiu paaiškėjo, jog minėtos dovanos yra šiukšlių, avalynės, taros, sugedusio maisto, nuolaidų kortelių ir baldų kalnas. 

REKLAMA

Stebisi žmonių įžulumu: „Labai labai supykdė“

Tiesa, miško niokotojai paliko ir pikantiškų asmeninių nuotraukų, pagal kurias L. Okockis paviešino norėdamas greičiau surasti šiukšles ne vietoje išmetusius žmones. 

Paradoksalu tai, jog prie pat šio kalno nereikalingų daiktų ir šiukšlių yra ženklas, kuriame rašoma: „Grožėkimės miškais, neterškime jų šiukšlėmis“.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai pamačiau tas šiukšles, jos man atrodė tokios gan šviežios ir labai labai supykdė, nes miškų urėdija žinodama šią problemą ir daug metų iš ten vis rinkdama šiukšles įkalė tas lenteles“, – kalbėjo Gamtos bičiulių asociacijos vadovas. 

Tačiau, L. Okockio teigimu, šiukšlės miške nugulė dar spalio pabaigoje. Tuomet Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos ėmėsi tirti šį atvejį, tačiau, nenorėdami pakenkti tyrimo eigai, apie jį atskleisti daugiau detalių nesutiko. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gamtoje žmonės dažnai palieka keisčiausius daiktus

Ši vieta, anot jo, yra probleminė jau seniai, mat čia ir panašiose vietose dažnai nugula keisti, žmonėms nereikalingi daiktai, kaip tualeto klozetai, šaldytuvai ar net dujinės viryklės. 

„Tas šaldytuvas buvo netoli Neries upės, jis gi nenaudingas nei žuvytėms, nei paukšteliams. Tai esmė, kad šalytuvas irgi kažkieno buvo įverstas, įmestas ar kažkas jį atitempė.

REKLAMA

O dujinę viryklę išmesti... nu kodėl, žmonės? Taigi priduoti į metalo supirktuvę galima, gal nedaug už tai pinigų gausi, bet vis tiek į pliusą“, – sakė jis. 

Kaip teigė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Ryšių su visuomene skyrius laiške naujienų portalui tv3.lt, atliekos pamiškėse – vis dar opi problema.  

„Dažniausiai išmetamos padangos, taip pat įvairios statybinės atliekos. Gausu būna tekstilės ir buitinių atliekų“, – rašoma laiške. 

REKLAMA

Baudos gali siekti beveik 3 tūkstančių eurų

Pagal įprastą tyrimo eigą, anot Aplinkos apsaugos departamento, identifikavus pažeidėjus šie ne tik privalo susitvarkyti užterštas vietas, bet ir pakratyti pinigines. 

Baudos dydis priklauso nuo situacijos, kiekio, atliekų pavojingumo, teigė Aplinkos apsaugos departamentas.

Asmenims, už atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų nevykdomą, taikomas Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (LR ANK) 247 straipsnis, kuriame kiekvienai konkrečiai situacijai ir atvejui nurodyti konkretūs taikomi baudų rėžiai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už aplinkos teršimą nepavojingosiomis atliekomis asmeniui gali būti skirta nuo 30 iki 2 900 eurų bauda, taip pat sunkvežimio su priekaba konfiskacija.   

O užteršus aplinką daugiau nei 5 kubiniais metrais nepavojingų atliekų numatytas transporto priemonės konfiskavimas.   

2023 m. Aplinkos apsaugos departamentas taikė sankcijas 1099 asmenis, pažeidusius LR ANK 247 straipsnį (aplinkos užteršimas). 2024 m. – 729. 

REKLAMA

Prašo gyventojų pagalbos

Aplinkos apsaugos departamentas gyventojų prašo prisidėti mažinant užterštų teritorijų skaičių šalyje ir pranešti apie pastebėtus nelegalius sąvartynus. 

„Interaktyviajame žemėlapyje tvarkaulietuva.lt gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: pridėti nuotraukų, pažymėti koordinates, kuo detaliau aprašyti situaciją ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.

REKLAMA

Interaktyviajame žemėlapyje galima matyti, kokie pranešimai ir kokiose vietovėse pranešami“, – laiške naujienų portalui tv3.lt rašė Aplinkos apsaugos departamento atstovai. 

Praėjusių metų gale buvo sutvarkyta 1000-oji tvarkaulietuva.lt pažymėta atliekomis užteršta teritorija, o įprastai Departamentas fiksuoja 5–7 pranešimus per savaitę apie rastas atliekas vien Vilniaus regiono miškuose.  

kol gyventojams nebus suteiktos nemokamos galimybės išmesti nereikalingus daiktus, lengvesnės negu išmesti į mišką ,į griovį -tol niekas nesikeis,
Negi jus manot kad diedukas su dviračiu ieškos kazkokios aikštelės už 20 km kad išmesti nereikalingus "du kibirus ir tarką "?
Tai manykit toliau.
pagrindinė mintis sukasi ties pinigais ,baudomis ,skundimais -tikslas pinigai.
Jus matėt kad kada nors parašytu : "ties išvažiavimais iš miestų ,irengeme nemokamų kontejnerių ,aikštelių kad žmonės galėtu patogiai atsikratyti savo atliekų" ?
Ne, nes šiukšlių mafyja to nedaleis
savyvaldybės pasakorius esate ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų