Savo sprendimą T. Tomilinas sako priėmęs, nes negali stebėti, kai partiją siekiama paversti struktūra, tarnaujančia vienam žmogui, kai ja naudojamasi skleisti neapykantą, gadinti šalies įvaizdį, skatinti konfliktus. Pasak politiko, partijoje siekiama įtvirtinti asmenybės kultą ir vieną nuomonę, tačiau tai gali būti žalinga pačiai politinei organizacijai.
„Puikiai suprantu, kad mano šansai yra nedideli, nebijau gauti 10 ar 100 balsų, tačiau mano tikslas yra atviras ir skaidrus pokalbis su nariais apie šiemet daromus ir partijos likimą lemiančius pasirinkimus. Iki rudens aplankysiu visus Lietuvos regionus, pristatysiu savo alternatyvą šiuo metu dominuojančiai Širinskienės-Karbauskio tandemo vizijai” – teigia T. Tomilinas.
Politikas taip pat pakvietė R. Karbauskį į viešus debatus Naisių arenoje, bet iškėlė vieną sąlygą – juos turi vesti nepriklausomas asmuo.
„Pagarbi idėjų kova ir sveika, augti skatinanti konkurencija yra partijos gyvybiškumo pamatas. Deja, šis pamatas plaunamas partijos įstatų pakeitimais, iš partijos pirmininko rinkimų pašalinančiais stipriausius konkurentus, komentarais apie Saulių Skvernelio siūlymus dėl migrantų krizės valdymo. Ramūnas Karbauskis bijo. Jis bijo prarasti vienvaldžio partijos „savininko“ titulą ir tam, kad jį išsaugotų, jis pasiruošęs aukoti vienybę ir darną Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje. Ramūnas Karbauskis siekia ištrinti žaliąją, kairiąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tapatybę ir suvesti mūsų ideologiją į kelias kontraversiškas temas” – teigia Seimo narys.
T. Tomilinas teigia besižavintis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tokia, kokia ji buvo tuomet, kai buvo suformavusi valdančiąją daugumą ir Vyriausybę, mat partija tuomet „turėjo stuburą, darbais gynė ne stambų verslą, ne bankus, ne žemvaldžius, o visų pirma čia gyvenančius, dirbančius, gerovę sau ir savo vaikams sukurti siekiančius paprastus žmones”.
„Ar buvo padaryta klaidų? Taip, bet praėjusią buvo nuveikta daug tam, kad valstybė tarnautų žmonėms” – sako politikas.
„Deja, partija šiuo metu eina visai kitu keliu nei ketverius metus vedėme Lietuvą” – priduria T. Tomilinas.
Politikas sako, kad apskritai šiuo metu Lietuva susiduria su išskirtiniais iššūkiais ir mūsų valstybei reikia ne tik valdančiųjų, bet ir opozicijos išminties bei atsargumo. Jo teigimu, Baltarusijos režimo tikslas paleidus migrantus per sieną nėra tik pamokyti Landsbergius, kaip gali atrodyti, tai veikiau yra siekis pakeisti 30 metų vykdytą Lietuvos užsienio politiką.
„Ir kol kas, panašu, kad jam neblogai sekasi paskatinti abejones Lietuvos istoriniais pasirinkimais” – teigia politikas.
„Todėl šiandien privalome susitelkti kaip niekada iki šiol ir kurti valstybę, kuria pasitikėtų kiekvienas. Tokią, kuri nepriešina visuomenės, neskirsto žmonių į teisingus ir neteisingus, vertus ir nevertus, pirmarūšius ir antrarūšius. Valstybę, kuri padeda kiekvienam, kiekvienai Lietuvos šeimai, kokia ji nebūtų. Šeimoms, kurios negauna paskolos iš banko, ar tokioms, kurioms dėl paskolų per sunku išlaikyti vaikus, kuriose tėvai negali skirti pakankamai laiko vaikams, nes reikia per daug savęs atiduoti darbdaviui” – teigia T. Tomilinas.
Pasak politiko, valstiečiai žalieji padarė labai gerą pradžią gerovės valstybei, o jis pats, būdamas partijos nariu, stengėsi, kad partijos programa įneštų gaivaus vėjo ir tikro socialinio teisingumo, siūlė nuostatas, kurios pritarus Vyriausybei ir Seimui, tapo įstatymais.
„Visada tikėjau ir tikiu, kad Lietuvai reikia būtent tokios politinės jėgos, kokia laikiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą„” – sako politikas.
Portalas tv3.lt primena, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis ir kai kurie kiti partijos nariai tiek pasipiktino T. Tomilino pritarimu Partnerystės įstatymo projekto pateikimui parlamente, kad suorganizavo ištisą nuobaudų seriją: surengė gėdinamąjį tarybos posėdį, pašalino iš šešėlinės vyriausybės narių, rekomendavo pačiam jam pasitraukti iš frakcijos seniūno pavaduotojų ir partijos pirmininko pavaduotojų, ką šis ir padarė.
Greta to, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakeitė partijos įstatus: numatė tiesioginius pirmininko rinkimus, tačiau leido juose dalyvauti tik tiems nariams, kurie turi bent 4 metų narystės stažą. Buvęs premjeras S. Skvernelis viešai svarstė, kad tokia nuostata galėtų būti nukreipta prieš eurokomisarą Virginijų Sinkevičių, kuris viešai stojo į T. Tomilino pusę.
Įstatų pakeitimais taip pat nustatyta, kad išrinktasis partijos pirmininkas tik pats vienas turi teisę siūlyti kandidatus į pirmininko pavaduotojus – anksčiau siūlyti galėjo ir partijos skyriai ar suvažiavimas. Būtent taip partijos pirmininko pavaduotojais buvo tapę T. Tomilinas ir V. Sinkevičius.