• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau kitą savaitę privalomai testuotis turės ne tik pardavėjai, viešojo transporto vairuotojai bet ir gamybos įmonėse dirbantys žmonės. Tad besitestuojančiųjų esą bus minios. Darbdaviai skundžiasi, kad vyriausybė visiškai nepasiruošė naujiems ribojimams ir prognozuoja didžiulį chaosą.

Jau kitą savaitę privalomai testuotis turės ne tik pardavėjai, viešojo transporto vairuotojai bet ir gamybos įmonėse dirbantys žmonės. Tad besitestuojančiųjų esą bus minios. Darbdaviai skundžiasi, kad vyriausybė visiškai nepasiruošė naujiems ribojimams ir prognozuoja didžiulį chaosą.

REKLAMA

Be to, esą iki šiol darbdaviai negauna atsakymo, kas nuolatinius testus turės apmokėti – darbuotojas, darbdavys ar valstybė.

Pievagrybių auginimo įmonėje dirba per 500 darbuotojų. Lietuvoje kylant naujai koronaviruso bangai, vadovai tvirtina nuolat  su darbuotojais priversti aiškintis besikeičiančią situaciją. O naujausias iššūkis įmonės laukia jau kitą savaitę – vyriausybės sprendimu įmonėje nebegalės dirbti žmonės, neturintys imuniteto, jeigu neturi neigiamo koronaviruso testo. Tad įmonės vadovai suka galvas, kaip skubiai patikrinti keliasdešimt darbuotojų.

„Nėra ramu dėl žmonių, kurie turi poziciją nesiskiepyti. Iš jų laukiame pozityvaus požiūrio ir laukiame, kad žmonės ateis su testais, kurie galioja 10 dienų“, – sako „Baltic Champs“ direktorius Arūnas Radzevičius. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak įmonės vadovo, testuoti žmones darbo vietoje nėra sąlygų: „Testavimas nėra mūsų funkcija, netestuojame. Testavimas vykdomas specialistų, testavimosi punktai, kur žmonės turi registruotis ir gauti testą iki 13 d.“

REKLAMA

Jau kitą savaitę, nuo pirmadienio, vyriausybės sprendimu, visi gamybos įmonių darbuotojai dirbti galės tik jei yra persirgę, pasiskiepiję arba turi neigiamą testo rezultatą. Tačiau darbdaviai piktinasi, kad šiuo sprendimu vyriausybė kelia chaosą, įmones paliko nežinioje.

„Yra totalus neaiškumas, kaip bus realizuojamas įstatymas, kuriuo darbdaviai turės nušalinti darbuotojus, kurie nėra pasiskiepiję arba neatlikę testavimo, užgrius ant darbdavių pečių“, – tikina Darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Darbdaviai nerimauja, ar vyriausybė jiems neužkraus darbuotojų testavimo kaštų. Ši Seimui jau pateikė įstatymo projektą, pagal kurį numato, kad už privalomus testus turės susimokėti darbuotojas arba darbdavys.

„Tai turi išeiti iš valstybės, o ne darbdavys turi apsispręsti, jis reikalauja imunizacijos ar ne. Jei paliekama darbdavio atsakomybei, tai kelia konfliktus darbdavio su darbuotojais, viduje tarp darbuotojų kelia konfliktus“, – tikina Verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Profesinės sąjungos atkerta, kad negalima reikalauti iš darbuotojų susimokėti už testus.

„Vyksta įvairūs nesusipratimai. Viešoje erdvėje interpretuoja taisykles kas kaip nori. Šiandien norime pasakyti, kad darbuotojams mokėti už testus tikrai nereikia. Kitoks reikalavimas būtų neteisėtas“, – teigia profsąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Nebesumodami, kaip reikės dirbti ir spręsti nesutarimus dėl privalomo testavimo jau kitą savaitę, darbdavių ir darbuotojų atstovai aiškintis mėgina vyriausybėje. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė tvirtina, kad tie darbuotojai, kurie pakliūna į vyriausybės nustatytų privalomai turinčių testuotis darbuotojų sąrašus, artimiausiu metu už testus mokėti dar neturės, tačiau kiek ilgai tai truks, nežinia.

REKLAMA

„Darbuotojo priimtas sprendimas, ar jis skiepijasi, ar ne. Iš to kyla visos pasekmės. Šita diskusija vyksta dabar, ar taip turėtų būti, nuo kada turėtų atsitikti, sprendimai galutiniai nėra priimti. Todėl norime kalbėtis su socialiniais partneriais, ar reikalinga tokia priemonė, jei reikalinga, kaip turi būti išpildyta“, – aiškina ministrė Monika Navickienė.

Tuo metu medikai vis garsiau perspėja, kad auga COVID-19 pacientų srautai ir Vilniaus regione medikams tenka vis daugiau lovų ligoninėse skirti šiems pacientams. Jau kyla pavojus, kad vis mažiau lovų liks kitiems ligoniams.

REKLAMA

„Problema yra, kad didinant kovidinių pacientų gydymui skirtus resursus atitinkamai kenčia nekovidinių pacientų gydymui skirti resursai. Stebime stabiliai didėjančius skaičius, pacientų srautą hospitalizuojamų. Lovų užimtumas didėja. Šią savaitę teks lovų skaičių, dedikuotų covid pacientų gydymui didinti reanimacijos skyriuose, aktyvaus gydymo skyriuose“, – kalba Santaros klinikų direktorius medicinai Valdas Pečeliūnas. 

Santaros klinikose užimta jau 98 proc. COVID-19 pacientams skirtų vietų. Na o visame Vilniaus regione aktyvaus gydymo vietų ligoninėse užimta 80 proc., reanimacijos padaliniuose užimtumas siekia 67 proc.

Atskaito mokesčius milžiniškus,tai ir už testus iš jų tegul moka.Žmonės užsidirba nemokamiems testams.
Žinokit, jei žmonės NETURI IMUNITETO, tai jų testas būtų neigiamas. Jei jie užsikrėstų bet kokiu virusu, testų galit nebedaryti, jie ko gero numirs nesulaukę atsakymo. Gal galima nustoti stumti šitą nesąmonę - žmonės be imuniteto? - yra žmonių su labai silpnu imunitetu, su įgimtom ar įgytom imuninėm ligom, bet žmonių be imuniteto tiesiog nėra.
Tuoj jūs pišpasė pavers narkomanais. 1,2,3, sulauksite ir 4 dozės ir t.t. Nes ji piš, kaip norės taip jus ir valdys. Šetonė nuvyko pasisemti minčių pas šėtoną. Siaubingas pasirodo tasai pranciškus. Vien tik jo palaima pyderastijai. Ten ne dievo namai. Kodėl pyderai per Kauną neėjo žemyn upe, o prireikę Kauno alėjos, juk ten galėjo ilsėtis šeimos. O Vilniaus šimpanzė pareiškė jog mums užteks vingio parko. Išvada, pydarams pirmenybė, o jūs galit šaukti krūmuose.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų