• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pirmadienį dalyvavo Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos posėdyje, kur kartu su švietimo eksperte Vilija Targamadze ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriumi, profesoriumi Sauliumi Čaplinsku aiškinosi pasiruošimą netrukus prasidėsiančiam ugdymo procesui.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pirmadienį dalyvavo Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos posėdyje, kur kartu su švietimo eksperte Vilija Targamadze ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriumi, profesoriumi Sauliumi Čaplinsku aiškinosi pasiruošimą netrukus prasidėsiančiam ugdymo procesui.

REKLAMA

Paklaustas apie tai, ar ne per vėlai buvo pradėta ruoštis ugdymo proceso reguliavimui naujais mokslo metais, A. Monkevičius gynėsi, kad pasirengimo procesas prasidėjo dar liepos mėnesį. 

„Nereikėtų dramatizuoti situacijos, ruošiamasi buvo labai anksti, dar karantino laikotarpyje. (...) Darbas vyko labai intensyviai, niekur nebuvo nieko pradelsta. (...) Ir dabar manau, kad pasiruošimas neblogas“, – aiškino A. Monkevičius. 

Jis taip pat pridūrė, jog pagrindiniai reikalingi dokumentai buvo paruošti dar rugpjūčio mėnesio pradžioje. Pasak ministro, rekomendacijos yra nuolatos atnaujinamos pagal besikeičiančią situaciją.

REKLAMA
REKLAMA

„Rekomendacijas nuolat galim keisti, Sveikatos apsaugos ministerija ir epidemiologai žiūrėdami į situaciją nuolat duoda naujų patarimų", – sakė ministras. 

REKLAMA

Pažadai aprūpinti mokytojus

Vilniaus universiteto profesorė, švietimo ekspertė Vilija Targamadzė posėdyje iškėlė klausimą dėl darbo kodekso nuostatų nesilaikymo ir netinkamo mokytojų aprūpinimo nuotolinio darbo priemonėmis. 

Ministras A. Monkevičius teigė, kad ne ministerija yra visiškai atsakinga už būtiną mokytojų aprūpinimą, tačiau pažadėjo, kad jais tikrai bus pasirūpinta.

„Buvo nupirkta ir nemažai priemonių mokytojams. 2850 kompiuterių dabar jau yra nupirkta ir išdalinta mokykloms, dar tūkstantis kompiuterių iš Europos Sąjungos fondo yra pakeliui. (...) Ministerija ir neprivalo to išspręsti viena, tai yra nupirkta, ištyrus poreikį, kurį mes matome pagal apklausas. Savivaldybės pačios nupirko nemažai kompiuterių, dar maždaug 1400 kompiuterių buvo padovanota mokykloms", – apie naujų priemonių mokytojams pirkimo mastus kalbėjo A. Monkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėl to, paklaustas, kiek tiksliai procentų mokyklų Lietuvoje yra visiškai pilnai aprūpintos nuotolinio mokymo darbo priemonėmis, ministras tokių skaičių nepateikė.

„Bus aprūpinti (mokytojai - aut. past.) tikrai ir yra aprūpinti", – nedaugžodžiavo A. Monkevičius.

Nuogąstavimų daug

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius profesorius Saulius Čaplinskas taip pat buvo itin kritiškas pasiruošimui naujiems mokslo metams ir išreiškė ne vieną nuogąstavimą dėl to, kaip sėkmingai pavyks įgyvendinti visas pateikiamas rekomendacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taip jau yra, kad mes dažnai gudrūs po laiko. (...) Susidūrėm su visiškai nauja situacija, ir va čia maža šalis, išsilavinę, kultūringi protingi. Bet kai mes sumaišom mokslą su politika, mokslo nebelieka", – pasipiktinimo neslėpė profesorius.

Kaip pagrindines problemas jis išskyrė tai, kad net ir vyresniems vaikams nėra privaloma klasėse dėvėti apsauginių veido kaukių, o jaunesniems vaikams tikriausiai labai sunkiai seksis mokyklose pertraukų metu laikytis nurodyto atstumo.

REKLAMA

Pasak S. Čaplinsko, labai trūksta būtino bendradarbiavimo tarp politikų ir sveikatos specialistų.

„Mes neturime žlugdyti vaikų ugdymo ateities. Mane glumina blaškymasis ir diskusijos apie tą patį karantiną. Vėlgi, pamiršom abėcėlę, kad apie karantiną nei kalbų negali būti. (...) Tuos klausimus reikėtų atsakyti ir kuo greičiau. Aš savo įžvalgas stengiuosi daryti einant į priekį, o ne būti gudriam po laiko", – kalbėjo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius.

REKLAMA

Didesnis dėmesys moksleiviams su specialiais poreikiais

V. Targamadzės teigimu, pavasarį vykdant nuotolinį mokymą labai didelė dalis moksleivių su specialiais poreikiais ir vaikų iš socialiai jautresnių šeimų pamokose iš viso nepasirodydavo. A. Monkevičius su ekspertės nuomone nesutiko. 

„Taikant nuotolinį mokymą, iš besimokančių vaikų buvo ženkliai mažiau praleidusių, nedalyvavusių negu įprastai. Tai rodo statistika“, – posėdyje kalbėjo A. Monkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministro, savivaldybių pateiktais duomenimis, iš viso pamokose nedalyvavusių vaikų buvo „ne tiek ir daug“ – 200.

„Pripažįstų, kad nemaža dalis buvo būtent tų grupių ir į tai sutelktas dėmesys, kad jiems reikia papildomos pagalbos, specialiųjų pedagogų. (...) Dabar daugybė priemonių yra numatyta papildomai, kad šitokios situacijos nebūtų ir tokios“, – aiškino A. Monkevičius.

Pasak ministro, dabar jau yra paskirtos lėšos, skirtos kompensuoti papildomas psichologų ir socialinių pedagogų darbo valandas, jų kvalifikacijos kėlimą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų