Už A. Armonaitės inicijuotus Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus balsavo 39 parlamentarai, prieš – 12, susilaikė – 42. Kitu balsavimu Seimas projektą iniciatoriams grąžino tobulinti.
Vėliau Seimas atmetė ir konservatoriaus Mykolo Majausko siūlymą draudimų įsigaliojimą atidėti metams. Projektą Seimo nariai taip pat grąžino tobulinti
„Akivaizdu, kad tai neproporcingas ir perteklinis draudimas, kuris turės neigiamos įtakos smulkiam kavinių verslui“ – Seimo posėdyje sakė Aušrinė Armonaitė.
Seimo narė atmetė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos išsakytus argumentus, kad šiais prekybos ribojimais yra siekiama mažinti nuo alkoholio apsvaigusių žmonių skendimo problemą.
„Iš tikrųjų, tie kurie skęsta, dažnai yra apsvaigę nuo alkoholio, tai yra visiškai tiesa. Bet jei pažiūrėsime, kur tie žmonės skęsta – tai įvyksta ežeruose, kur tų kavinių nėra. Pajūrio kurortuose, deja, įvyko keletas nelaimių, bet šie žmonės nebuvo apsvaigę nuo alkoholio“, – sakė A. Armonaitė.
„Aš siūlau palikti silpną alkoholį kaip civilizuotose šalyse ir nieko nekeisti. Tiesiog leisti kavinėms veikti, leisti darbuotojus samdyti ir nesmūgiuoti Lietuvos turizmo industrijai“, – teigė parlamentarė.
Pasak jos, priklausomybę turintys žmonės daugiausia alkoholio suvartoja ne kavinėse, o namuose.
A. Armonaitės teigimu, draudimai labiausiai paveiktų Vilniaus, Palangos, Klaipėdos ir Neringos smulkius kavinių verslus. Palangoje yra 37 paplūdimių ir lauko kavinės, Vilniuje – 30, Klaipėdoje – 18, Neringoje – 10.