„Iš šešių vakar patvirtintų atvejų 3 užfiksuoti Klaipėdos apskrityje, vienas atvejis yra vietinis, kitas susijęs su Klaipėdos palaikomojo gydymo ir slaugos ligonine – susirgo šios ligoninės šeimos narys. Trečias atvejis, kaip nurodyta informacinėje sistemoje, tyrimą užsakė Lietuvos kariuomenė“, – spaudos konferencijos metu sakė ji.
Kiti trys atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje – Vilniaus miesto klinikinės ligoninės jau išrašytas pacientas, kitas – UAB „Affidea“ darbuotojas.
Dar vienas asmuo, pirminiais duomenimis, nesusijęs su jokiais protrūkiais.
„Šiuo metu Vilniaus miesto klinikinė ligoninė yra didžiausias sveikatos priežiūros įstaigoje židinys, čia užsikrėtusiųjų asmenų skaičius toliau auga, yra užsikrėtę 26 asmenys.
Naujas vakar dienos atvejis yra pacientas, apie dar vieną atvejį informacija gauta šiandien. Iš viso serga 15 pacientų – visi jie Vidaus ligų arba Reanimacijos skyriaus pacientai“, – salė R. Lingienė.
Epidemiologai taip pat išsiaiškino, kad šešių išrašytų asmenų artimiesiems buvo patvirtinta Covid-19 liga.
„Taigi židinys plinta toliau. „Affidea“ klinikos darbuotojas, kuriam taip pat patvirtinta liga, taip pat dirba tuose pačiuose pastatuose“, – sakė NVSC specialistė.
Be to, nustatyta, kad viena ligoninės darbuotoja gyvena Pergalės gatvėje esančiame bendrabutyje, kuriame anksčiau nustatyta pora koronaviruso atvejų. Darbuotoja neserga, tačiau dėl nepalankios epidemiologinės situacijos šiame name ji į darbą kol kas neina.
Kartu ji informavo, kad paaiškėjo, jog vakar kėlęs nerimą nustatytas neatsekamas atvejis vis dėlto yra įvežtinis.
„Kaune vakar registruotas asmuo visgi susijęs su kelione, tai susiję su trijų asmenų kelione iš Švedijos į Ventspilį ir vykimu automobiliu į Kauną“, – sakė ji.
R. Lingienė pabrėžė, jog viešojo transporto keleiviams rizika dėl šio koronaviruso atvejo vertinama kaip ypač maža ir nerimo nekelia.
NVSC atstovė kartu informavo, kad šiuo metu stacionare guli 83 asmenys: „9 iš jų yra reanimacijoje, 4 taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, 26 taikoma deguonies terapija."
Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per parą patvirtinti šeši nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1511.
Šiuo metu koronavirusu vis dar serga 517 žmonių, o 934 laikomi pasveikusiais. Izoliacijoje šiuo metu yra 260 asmenų.
Nuo koronaviruso mirė 54 žmonės, šeši koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė dėl kitų priežasčių.
Šalies laboratorijose per parą ištirta 7989 ėminiai, bendras ištirtų ėminių skaičius siekia 208 tūkst. 253.
Svarbiausia informacija apie koronavirusą
Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.
Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.
Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.
Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:
1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;
2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;
3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.