• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pristatydamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga paragino neskubėti visų darželių darbuotojų tirtis profilaktiškai, nes tą daryti nėra prasmės. Juo labiau to negali reikalauti darbdavys.

Pristatydamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga paragino neskubėti visų darželių darbuotojų tirtis profilaktiškai, nes tą daryti nėra prasmės. Juo labiau to negali reikalauti darbdavys.

REKLAMA

„Kaip žinia, yra labai didelis karštosios linijos ir mobiliųjų punktų apkrovimas, labai daug skambinančiųjų, savanoriai vakar sulaukė 18 tūkst. skambučių. Tai vis dėl to daugiausiai buvo ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojai, kuriems buvo tik rekomendacija tirtis.

Daug savivaldybių tai suprato kaip prievolę, kad vos negalės ateiti dirbti, jei nebus išsityrę. Tai yra klaidingas įsitikinimas, tikrai nebus reikalaujama visų išsitirti. Tikrai nėra tokios prievolės išsitirti. Mobilūs punktai yra skirti ne tik profilaktiniams tyrimams. Taigi noriu paprašyti visų, kurie puolėtės tirti profilaktiškai, to nedaryti“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

Jis priminė, kad galimybė išsitirti ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams, vaistininkams, prekybininkams buvo savaitgalį, bet nė vienas atvejis nustatytas nebuvo.

REKLAMA

„Kai pradės veikti darželiai, bus galimybės išsitirti tiek ikimokyklinių, tiek mokyklinių įstaigų darbuotojams, bet tikrai ne visiems“, – sakė ministras.

Ministras žada, kad ateityje profilaktiniai tyrimai bus siejami „su laboratorijų galimybėmis“, t.y. greičiausiai bus nustatomos kvotos.

„Ateity bus tiesiog atsitiktinai renkamos įstaigos, kur bus tiriama po keletą darbuotojų, tokiu būdu, o ne viską iš eilės tyrinėjant. Ne visiems leidžiant registruotis, bet tiesiog ieškant tikslingai, bus profilaktiškai tikrinamos įstaigos.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei skambins pardavėjas, bus žinoma, kad jų šiandien galima užregistruoti tam tikrą skaičių, pavyzdžiui, 200 per dieną. Tai jų ir užregistruos 200. Visus kitus ragins skambinti kitą dieną ar registruos kitų dienų kvotoms“ , – tvirtino A. Veryga.

Kviečiame stebėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Naujų atvejų – vos šeši

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per parą patvirtinti šeši nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1511. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu koronavirusu vis dar serga 517 žmonių, o 934 laikomi pasveikusiais. Izoliacijoje šiuo metu yra 260 asmenų.

Nuo koronaviruso mirė 54 žmonės, šeši koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė dėl kitų priežasčių.

Šalies laboratorijose per parą ištirta 7989 ėminiai, bendras ištirtų ėminių skaičius siekia 208 tūkst. 253. 

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų