Pasak partijos atstovų, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvada, kurioje konstatuojama, kad bemaž 9 mln. eurų vertės pirkimai renginiui organizuoti pažeidžiant įstatymą, turėtų sulaukti ir premjerės Ingridos Šimonytės įvertinimo.
„Dar gegužę A. Armonaitę įspėjome dėl daromų pažeidimų, nes „Litexpo“ yra jos kuravimo sritis. Tada „laisvietė“ numojo į tai ranka ir aiškino, kad viskas gerai. Ministrė daug gastroliuoja, tačiau, panašu, nemato, kas dedasi jos panosėje – ministerijos pavaldume esančios įmonės praktiškai nekontroliuojamos. A. Armonaitės vadovė premjerė I. Šimonytė irgi galėtų įvertinti šią situaciją, bet kol kas tyli“, – svarsto Seimo Ekonomikos komiteto vicepirmininkas Gintautas Paluckas.
J. Sabatauskas: valdantieji elgėsi atsainiai ir padarė žalą Lietuvos gyventojams
Tuo metu socialdemokratas, Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas priduria, kad A. Armonaitės valdomos ministerijos neveiklumas padarė žalą visiems mokesčių mokėtojams.
„Litexpo“, pasirinkdama neskelbiamas derybas, pažeidė įstatymus – pirkdama paslaugas permokėjo milijonus eurų. Taigi ministerijos ir „Litexpo“ atsainumas visiems mokesčių mokėtojams padarė didelę žalą. Mes dar gegužę, prieš NATO viršūnių susitikimą, įspėjome ministrę, kad matome darant pažeidimus. Tačiau ministrė, nors ir perspėta, nesiėmė jokių veiksmų“, – sako J. Sabatauskas
Primename, kad gegužės mėnesį LSDP lyderė Vilija Blinkevičiūtė yra sakiusi, jog, „prisidengiant neskelbiamų derybų teise, gali vykdomas įmonių protegavimas, tyčia vengiama skaidrios konkurencijos, piktnaudžiaujama viešaisiais finansais.“
„A. Armonaitės valdose įsiplieskė viešųjų pirkimų gaisras, tuo metu ji nesiteikia į tai net sureaguoti. Įmonės, kurių apyvarta praeitais metais buvo vos 100 tūkst., įsipareigoja vykdyti penkis kartus brangesnius užsakymus! Ar šios įmonės išvis bus pajėgios įgyvendinti tokius užsakymus? Ar nėra taip, kad, prisidengiant neskelbiamų derybų teise, yra tiesiog piktnaudžiaujama viešaisiais finansais?“ – gegužę sakė LSDP pirmininkė.
Tąsyk ji ragino A. Armonaitę „kuo greičiau pateikti vertinimą, ar tokia taikoma viešųjų pirkimų praktika yra ydinga, ar esama kokių nors objektyvių pateisinamų priežasčių, kurių mes galbūt nežinome“.
Primename, kad „Litexpo“ vykdytus Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) šalių vadovų susitikimo renginiui skirtus pirkimus įvertinusi VPT pranešė nustačiusi pažeidimų.
VPT iš viso įvertino aštuonis pirkimus, kurių bendra vertė daugiau negu 7 mln. eurų: „Techninio projekto (vizualizacijos, plano) NATO renginiui parengimo paslaugos“; „Konferencinės įrangos nuoma“; „Tinklo paslaugos ir jo veikimui reikalingų prekių pirkimas ir nuoma renginiui“; „Konstrukcijų nuoma“; „Dizainerio paslaugos“; „Apšvietimo įrangos nuoma“; „Konstrukcijų sumontavimo, išmontavimo darbų bei utilizavimo paslaugos suteikimo (Namo name statybos darbai)“; „Spaudos gamyba ir patalpų dekoravimas renginiui“.