• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aurelijus Veryga teigia, kad neskelbdama karantino premjerė Ingrida Šimonytė renkasi sau politinius dividentus. Vyriausybės vadovė atkerta, kad praėjusiais metais, kai pats buvo atsakingas už pandemijos valdymą, A. Veryga nematė reikalo skelbti griežtą karantiną net ir esant itin blogai situacijai.

Aurelijus Veryga teigia, kad neskelbdama karantino premjerė Ingrida Šimonytė renkasi sau politinius dividentus. Vyriausybės vadovė atkerta, kad praėjusiais metais, kai pats buvo atsakingas už pandemijos valdymą, A. Veryga nematė reikalo skelbti griežtą karantiną net ir esant itin blogai situacijai.

REKLAMA

Buvęs sveikatos apsaugos ministras įvertino trečiadienį Vyriausybės grąžintą privalomą kaukių dėvėjimą patalpose.

„Bendrai pats karantino neskelbimas atrodo šiek tiek keistokai ir <...> man tai susidaro dar vienas vaizdas, kad premjerė prisikalbėjus, kad stengsis neskelbti karantino, tokiu būdu bando tam tikrų politinių dividendų gauti. Kai nėra karantino, bet priemonės kažkokios įvedinėjamos“, – ketvirtadienį Seime susirinkusiems žurnalistams teigė A. Veryga.

„Garbės žodis, aš pasižiūrėjau, ką buvo paskelbęs ponas Veryga praėjusiais metais tuo pačiu metu, kai atvejų skaičius buvo toks pats, kaip dabar. Tai tada buvo ką tik paskelbtas karantinas ir buvo apribota dalis veiklų. <...> Bet tikrai buvo toli nuo kažkokio griežto karantino.

REKLAMA
REKLAMA

Antras dalykas, tada paskiepytų žmonių Lietuvoje nebuvo. Dabar, vis dėlto, Lietuvoje yra paskiepyta 1,7 mln. žmonių, yra veikiantis būdas užtikrinti saugų paslaugų teikimą. Čia nėra nei Vyriausybės interesas, nei to paties verslo interesas, kad verslas būtų visiškai uždarytas.

REKLAMA

Yra galimybės veikti gerokai saugiau, nei praėjusiais metais. Noriu priminti, kad praėjusiais metais, iki pat naujos Vyriausybės suformavimo, ponui Verygai neatrodė, kad yra reikalas griežtinti karantino reikalavimus“, – Seime ketvirtadienį susirinkusiems žurnalistams sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Kalbėdama apie išmokas papildomai su koronavirusu dirbantiems medikams, premjerė teigė, kad tai yra klausimas, iš kurio biudžeto yra mokami priedai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie yra mokami, tik klausimas „kišenės“, ar tai PSDF pinigai, ar valstybės biudžeto. Tuo klausimu niekas nesikeičia“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Premjerė buvo paprašyta patikslinti, ar visiems dirbantiesiems būtinos kaukės viduje ir ar visiems yra taikoma rekomendacija dirbti iš namų.

„Aš sakiau, sakau ir sakysiu, kad labai daug priklauso nuo to, kiek patys žmonės rimtai vertina situaciją, kiek jie laikosi atstumų, juk niekas nevaikšto su liniuote ir nematuoja, ar jūs stovite du metrus nuo manęs ar truputėlį arčiau. Čia susivokimo klausimas. Kiekvienas darbdavys [įvertins], ypač žinodamas savo įmonės rizikingumą, kiek žmonių dirba, kokiose patalpose, kiek yra paskiepytų. <...> Negali išsiųsti į nuotolinį darbą žmonių, kurie kepa duoną“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, kadangi darbo vietose virusas plinta sparčiai, biurų darbuotojams, kurie gali atlikti savo darbą iš namų, I. Šimonytė rekomendavo dirbti nuotoliu.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį Vyriausybė nusprendė, kad veido kaukių (respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas uždarose erdvėse (pavyzdžiui., kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkamos prekės, darbo metu, dalyvaujant renginiuose), yra privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu ar be jo.

REKLAMA

Nutarimu taip pat rekomenduojama viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

Naujoji tvarka įsigalios nuo šio penktadienio – spalio 1 d.

Nutarime rašoma, kad tokie siūlymai teikiami atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje sparčiai plinta koronaviruso delta atmaina, o epidemiologinė situacija Lietuvoje išlieka nepalanki.

Praėjusią parą nustatyti 1806 nauji COVID-19 atvejai, mirė 19 žmonių, ketvirtadienį skelbia Statistikos departamentas. 16 mirusiųjų buvo neskiepyti ar nepilnai paskiepyti, pilnai paskiepyti buvo trys.

REKLAMA

Per parą 2577 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyta 7,1 tūkst. žmonių. Ligoninėse šiuo metu gydomas 1201 COVID-19 pacientas – 30 daugiau nei parą prieš, 129 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 13,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,2 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

Privire koses su savo vakcinom.
Dabar tai jau turesime dziaugsmo.
Kaip ir orognozavo mokskininkai, rudeni vakcinuotiems amen.
Bet mes ir toliau varysime zmones i kapus su eksperimentiniu tirpalu?
de8ilei atrodo, kad 80 atvejų per parą yra tas pats kaip 1800
pernai neskiepyti tiek pat serganciu kaip ir siemet skiepyti. tai kokia nauda skiepu? beto karantino neskelbe-rinkimai vyko. kas ateis, jei karantinas?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų